(new)ויקטורי
אפשר כבר להריח את הקלפי

אפשר כבר להריח את הקלפי

שבועיים לפני הבחירות החלו בכירי הפוליטיקה הארצית לפקוד את מודיעין • ראש הממשלה פתח את העלייה לרגל כשהוא מלווה בקנצלר אוסטריה וראש ממשלת דנמרק, יפעת שאשא ביטון התקבלה בהתלהבות במסעדות ובברים בעיר ושר האוצר ישראל כץ סיכם כי "כולם מרוצים מהמענקים שקיבלו" • עוד בתכנון: ביקור של גדעון סער בשישי

שי וזאן, ביטון ושחר מי און (צילום: מודיעין NEWS)

בעוד פחות משבועיים ניגש כולנו שוב אל הקלפיות, ונראה כי השבוע האחרון עמד בסימן עלייה לרגל למודיעין. אם עד כה היה נדמה כי מערכת הבחירות הרביעית בתוך משנתיים, שעומדת בסימן משבר הקורונה והשלכותיו, הייתה המנומנמת מכולן, הגיעו הימים האחרונים בהם העלו המפלגות השונות הילוך. כך, בתוך פחות משבוע, ביקרו במודיעין ראש הממשלה בנימין נתניהו (מלווה בראשי המדינות אוסטריה ודנמרק), שר האוצר ישראל כץ, והנמסיס של נתניהו  - ד"ר יפעת שאשא ביטון ממפלגת תקווה חדשה.

השיירה הגיעה

השבוע הפוליטי של מודיעין החל בחמישי שעבר, כאשר שיירת רכבי שרד נעצרה בכניסה להולמס פלייס במודיעין. מהרכבים יצאו בזה אחר זה ראש הממשלה נתניהו, קנצלר אוסטריה וראשת ממשלת דנמרק, שהגיעו לביקור בישראל וקיבלו מרה"מ סיור מודרך בחדר הכושר ששב לפעילות תחת התו הירוק למתחסנים ומחלימים. אל הפמלייה התלוו ראש עיריית מודיעין, חיים ביבס, ויו"ר סניף הליכוד המקומי, שמעון גואטה. מולם התייצב בכיכר ההולמס פלייס מפגין בודד נושא מגפון, שקרא קריאות נגד ראש הממשלה הנאשם בפלילים.

במהלך הביקור המתוקשר אמר נתניהו: "רבים מהאנשים פה כבר עשו חיסון שני. אנו מגיעים למצב שבו נסיים לחסן את האוכלוסייה הבוגרת מעל גיל 50, שבה היו כמעט 100% מהחולים הקשים ומקרי המוות. ראשית, כדי להוריד את העומס על בתי החולים יש לחסן את האנשים המבוגרים יותר. תוך שמונה שבועות נסיים לחסן את כל האנשים בישראל שהם בני 16 ומעלה, פרט לאותם אנשים שלא מוכנים להתחסן בשום מחיר. הדרכון הירוק משמעותו היא שלא מחכים עד שכולם יתחסנו, אלא פותחים למעשה את הכלכלה והמדינה עם הדרכון הירוק".

לאחר הביקור אמר ביבס: ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע יחד עם קנצלר אוסטריה וראש ממשלת דנמרק לביקור בהולמס פלייס, כאן אצלנו בעיר, במטרה להתרשם מהחזרה לפעילות בריאה ובטוחה שנפתחה השבוע לבעלי תו ירוק, המחוסנים והמחלימים. כמובן שהם התרשמו שהעיר שלנו מהווה דוגמה מצויינת להתנהלות נכונה ובטוחה בחזרה לשגרה בריאה".

ביטון רוצה שינוי

ביום שני השבוע הגיעה העת לביקורה בעיר של מי שסומנה בידי נתניהו והליכוד כאשמה בשיעור התחלואה הגבוה במדינה, ד"ר יפעת שאשא ביטון, שעזבה כזכור את הליכוד והצטרפה אל מפלגתו החדשה של גדעון סער. יום לאחר פתיחת המסעדות והברים בעיר הצטרפה שאשא ביטון אל ח"כ הילה שי וזאן, שעשתה את הדרך אל תקוה חדשה מכחול-לבן, המשנה לראש העירייה אלעד שמעונוביץ שהצטרף למטה המפלגה לפני מספר שבועות, חבר המועצה שחר מי און שנטש את יש עתיד בה היה פעיל שנים רבות וחברי מטה נוספים מהעיר.

אמנם מפלגתה החדשה של שאשא ביטון צוללת בסקרים, זאת לאחר ההתלהבות הראשונית, אבל במהלך הסיור שקיימה בעיר נראה כי הציבור המודיעיני קיבל אותה בחום. כך, למשל, בעלי הפאב הוותיק אוסאליבן, שאמר לה כי "אני ממש אוהב ומעריך אותך., הייתי רוצה שתרוצי במפלגה משל עצמך". גם במסעדת רוזה במרכז עינב לא הסתירו הנוכחים את ההתרגשות והסועדים ניגשו אליה, דיברו איתה וביקשו להצטלם עימה. את הביקור במקום ניצלה שאשא ביטון לשיחה בת כחצי שעה עם בעלי המקום, חן גזולי, לו אמרה כי "אנחנו צריכים אתכם איתנו, כל בעלי המסעדות והעסקים. כשנעלה לשלטון נוכל לדאוג לכם הכי טוב שיש, אבל בשביל זה אנחנו צריכים תמיכה מכם".

גם בבר הג'מס הסמוך קיבלו אותה בעלי המקום, רועי ענבר, בשמחה: "אני סומך על גדעון ומקווה שהוא יהיה ראש הממשלה הבא ושתקווה חדשה תעלה לשלטון. אני אבחר בכם בבחירות הקרובות".

ללקוחות ובעלי העסקים ששאלו אותה לגבי הנחיות הממשלה המאפשרות פתיחת ענפים מסויימים ואילו אחרים עדיין לא, ענתה שאשא ביטון: "אני חושבת שההקפדה על ההנחיות נשמרת בקניונים, כך לפחות לפי מה שאני ראיתי. לגבי שאר הדברים ולהסביר בדיוק למה ענף מסוים נפתח ואחד אחר לא, אני לא יודעת להסביר. זה תשאלו את מי שעומד בראש השלטון".

לשאלת מודיעין NEWS על בחירתה להצטרף אל סער, ענתה כי "הסיבוב שעשינו היום הוא בדיוק הסיבה שבגללה החלטתי להצטרף. אני רוצה לשנות את המצב של בעלי העסקים בישראל. בנוסף, אם אני באמת רוצה להשפיע על המצב במדינה אני לא יכולה לעשות את זה במפלגה משל עצמי עם מעט מנדטים, לכן הצטרפתי לגדעון. לדעתי הוא היחיד שיכול להחליף את ביבי בראש השלטון, וכולנו יודעים כבר לא מהיום על פועלו של גדעון בפוליטיקה ובמדינה".

עם סיום הביקור סיפרו בכירי מטה תקווה חדשה במודיעין כי כבר ביום שישי הקרוב צפוי ראש המפלגה, גדעון סער, להגיע לביקור במודיעין, כאשר במפלגה מאמינים כי סיכוייהם בעיר טובים במיוחד.

יום למחרת, בשלישי, הגיע לעיר בכיר נוסף בפוליטיקה הארצית. שר האוצר ישראל כץ, מלווה בביבס ושמעון גואטה, ערך סיור משלו בין בתי העסק והמרכזים המסחריים בעיר. כץ אמר כי "רואים בבירור שהעסקים מתחילים לשוב לשגרה, מרוצים מרשת הביטחון ומהמענקים שקיבלו לאורך התקופה הקשה, וכעת מלאים באופטימיות לקראת חזרת העובדים והלקוחות".

עוד השבוע מונה חבר מועצת העירייה, איתי אלמוג בר, ליו"ר מטה הבחירות במודיעין של מפלגת העבודה. אלמוג בר אמר למודיעין NEWS: "מפלגת העבודה היא בית לציבור רחב ששואף למדינה שפויה, דמוקרטית ומתפקדת, שמכבדת ודואגת לאזרחיה לא הבדל מין, דת וגזע, שדוגלת בשוויון זכויות לכלל האזרחים, ומכבדת את המיעוטים. מדינה שעומד בראשה שלטון נקי ולא מושחת, שמנוהלת לפי עקרונות של צדק, סולידריות ושוויון ולא לפי גחמות אישיות פוליטיות, שלטון שמדגיש את המאחד והמשותף ואינו מלבה ריב ומשסה את האזרחים אחד בשני".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20