(new)ויקטורי
עירוני מודיעין מציגה: התרסקות

עירוני מודיעין מציגה: התרסקות

מי שהתעודד מהניצחון הקליל על קריית גת, התאכזב במהירות עם הפסד נוסף, ומביך במיוחד, 5:0 לקריית מלאכי • פרויקט הגלאקטיקוס של העיר רושם כבר 3 הפסדים בארבעת המשחקים האחרונים, ועל עלייה מפנטזים כעת רק האופטימיים במיוחד

(צילום: פזי שינדלר)

אחרי ארבעה משחקים ללא ניצחון ושני הפסדים רצופים, עירוני מודיעין טיילה בביתה מול עירוני קריית גת. ליאור עדיקה (41') ואפק אזולאי (45') עשו 0:2 תוך חמש דקות כדי לרדת ביתרון נוח לחדרי ההלבשה. האורחת צימקה בדקה ה-72, אבל גדיף וורקאט החזיר את פיני עייש להתרווח בכיסא בדקה ה- 82, ושחק בן שבת דייק מהנקודה הלבנה על סף שריקת הסיום כדי לקבוע את תוצאת המשחק. ה-1:4 הזה מצטרף לניצחון 1:3 בחוץ במחזור הפתיחה, בדרך לשש משש מול היריבה המתוקה מאוזן המן. מה חבל שלא כל יום פורים, או קריית גת.

סוף טוב הכל טוב? לא ממש. למעשה, ממש לא. ביום שישי יצאה הקבוצה לקריית מלאכי, למפגש מול המכבית המקומית, וחזרה לסורה. שלוש בראש במחצית. חמישה שערי חובה, אפס שערי זכות. הלילה הזה, הלילה הזה, כולו מרור. גל אנגלשטיין פתח על הספסל, מתן סילברה קיבל את חולצת ההרכב. בדקה ה-46 הם התחלפו. זה אף פעם לא סימן טוב כשמחליפים שוער, אלא אם זה שוער ותיק ורב פעלים, במשחקו האחרון בקבוצה. אבל כשמחליפים שוער פעמיים, ואנגלשטיין נחשב עד לא מכבר שוער ראשון, זה כבר סימן מבשר רעות. אפק אזולאי חטף שני צהובים בדקה השלושים ונשלח למקלחת מוקדמת. זאת לא התרסקות, זאת התפרקות. צריך רק להקשיב טוב ולחבר את הנקודות.

שלושה הפסדים בארבעת המשחקים האחרונים. ניצחון אחד בחודש וחצי. שני משחקים בשבוע ללא שער זכות לרפואה. על פי דיווחים פיני עייש הציע את ראשו כבר לפני המפגש מול קריית גת, אבל בדיוק שיפצו את הגיליוטינה. עכשיו כשהיא מוכנה, יצטרכו להגדיל ראש. שרון חיטמן, למשל, החזיק בתפקיד מאמן עירוני מודיעין חמישה מחזורים לפני שאיבד את הראש. היום הוא מוביל את בני אילת לראש הטבלה. אין ספק, עירוני מודיעין זקוקה לשינוי. אבל אם יפטרו את עייש הוא פשוט יעלה ליגה עם מרחבים. פיתרון? להחליף שם. מתמטיקה בסיסית. עובדה, לבן שהר זה עבד. אם המקומית תפעל מהר, עכשיו, ותקרא לעצמה מכבי שדרות, הסיכוי שלה לזכות באליפות יעלה משמעותית.

ב-21 ביוני 2020 התבשרנו על החתמתו של עידן חג'ג' בן ה- 29. שחקן שעלה ליגה ארבע פעמים בחמש השנים האחרונות. אם עייש עץ, מצאו לו פלי. שידוך משמיים לקבלן העליות של הליגות הנמוכות. עם כל הכבוד לארבייטמן וצ'קול, צריך את החבר'ה שמכירים את השטח. בשנתיים אחרונות הוא רשם 10 שערים ב-12 משחקים עם עירוני אשדוד, שעלתה ליגה, ו-7 שערים ב-11 משחקים אצל צעירי טייבה, שעלתה ליגה. בינגו? כמובן, של קריית מלאכי. ב-29 בנובמבר 2020 הוא שוחרר מעירוני מודיעין אחרי שלא הסכים לקיצוץ של 30 אחוז בשכרו. ההספק שלו כאן: שלושה ניצחונות ושלושה שערים, בסוני פלייסטיישן. צריך רק להקשיב טוב ולחבר את הנקודות. לעירוני מודיעין הוא השחיל שני כדורים בין העיניים. את הראשון של הקרייתית בדקה ה-16, ואת השלישי שגמר את הסיפור, בדקה ה-41. את הרביעי, אגב, כבש אסף כהן, אקס נוסף של הקבוצה. כולם עוזבים וצוחקים, ועולים ליגה, וחוזרים, ועולים שוב, ואיזה מסכנים האוהדים, שהם תקועים כאן עד גיל 35, בממוצע.

המקום החמישי משקר. עירוני קרובה לראשונה, שדרות, כפי שהיא קרובה לאחרונה, יבנה. 4:3:3 משעמם, וזאת לא השיטה, אלא מאזן ניצחונות-תיקו-הפסדים של הקבוצה. 15:19 יחס שערים, 0 ניצחונות על המדורגות מעליה, הפסד אחד מביך שסידר לערד את הניצחון היחיד שלה העונה. עדיין קיימת תקווה קלושה, אבל התקווה מתה אחרונה. יש פה שיעור, שאף אחד לא יתבלבל. העולם שאחרי הקורונה ייראה בדיוק אותו הדבר. שמונה שנים מוכרים פה תירוצים, אבל נגיף מתפשט מעריכית זה באמת משהו חדש.

בסופו של יום החליפו פה שחקנים, מאמנים ויו"רים. כל האחראים נתנו את הדין וכל האשמים כבר נתלו. עוד גופה שתתגלגל על הדשא הסינתטי לא תזעזע איש. זה כבר לא כדורגל, זה משחקי הכס. אסור לצפייה לרכי לבב. היד הנעלמה שמושכת בחוטים היא העירייה, המועדון מנוהל על ידי מתנ"ס. זה לא איש, זאת דרך. וכשהדרך מדברת על דרך, היא מתכוונת לשביל. אז אולי באמת הגיע הזמן לחשב מסלול מחדש.

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21