(new)ויקטורי
כאילו לא הייתה קורונה

כאילו לא הייתה קורונה

חודשיים לאחר סיומו של הסגר השלישי ועוד ועוד בתי עסק חדשים נפתחים בעיר • בוטיק הפרחים במודיעין סנטר, חומוסיה חדשה במע"ר ומרכז קולינרי במכבים

(צילום: טלי אזולאי, בית השף)

רק בתחילת פברואר הסתיים הסגר השלישי ועימו תחילת ההקלות במגבלות שהוטלו על עולם המסחר והבילוי, שהגיעו לשיאן השבוע עם ביטול חובת עטיית המסכות במרחב הפתוח, וכבר זה מרגיש כאילו לא הייתה כאן קורונה מעולם.

בניגוד למתרחש בערים אחרות בארץ, במודיעין נסגרו עד כה רק מספר מועט של בתי עסק בשל משבר הקורונה. במקביל, נרשמת בעיר תנופה אמיתית של פתיחת בתי עסק חדשים, כפי שפרסמנו כאן בשבועות האחרונים, ממועדון לילה חדש וראשון בעיר ועד לבתי עסק קטנים.

יצאנו השבוע לשוחח עם שלושה בעלי בתי עסק חדשים בעיר, שנפתחו ממש לאחרונה, ולשמוע מהם על ההחלטה להקים עסק דווקא במודיעין.

לא סתם חנות פרחים

בניגוד לחלק מהמרכזים המסחריים הוותיקים בעיר, במודיעין סנטר תנועת הקונים לא נפסקת לרגע. אחת החנויות החדשות שנפתחו לאחרונה במרכז המסחרי היא בוטיק הפרחים Vie De Flour, בניהולו של אוראל כהן, בן 29 ממושב גמזו. עד לאחרונה היה כהן בעלי עסק לשילוט ובית דפוס, אבל כיאה למי שגדל על ערכי החקלאות והחיים במושב, זה הרגיש טבעי עבורו לפתוח כעת גם חנות פרחים.

כהן מספר: "פתחנו לפני כחודש, ועוד לפני כן עשינו הרצה ביום האהבה. ברוך השם, הלך טוב, כאילו היינו פתוחים כבר 20 שנים. כל שלוש שעות הלכתי להביא עוד פרחים, כי בהתחלה לא חשבתי בכלל שיקנו אז הבאתי מעט סחורה. עדיין לא הייתי אמור לפתוח, אבל החנות כבר הייתה פחות או יותר מוכנה. עדיין לא משופצת, אבל אמרתי לעצמי שנבדוק אם יש התעניינות ואם אנשים באים". 

במה אתם שונים משאר חנויות הפרחים?

"בראש ובראשונה בשירות, יחס VIP לכל לקוח. אצלנו כל אחד שנכנס, לפני שהוא לקוח, הוא גם חבר ומרגיש בבית. לא נכנסים כמו רובוט, לוקחים זר והולכים. אנחנו מדברים עם הבן אדם, רואים מה הוא אוהב. יש לנו את פרטי הלקוח, כשבפעם הבאה שיגיע נדע להתאים לו את מה שהוא אוהב ודורש. גם השיזור שלנו מאד שונה. יש שיזור צרפתי ויש יפני, קצת יותר "פנסי"' ובקומות. אלו לא זרים שמוכרים בחנויות פרחים בדרך כלל. ההשקעה קצת יותר גדולה, אבל זה משתלם כי בסופו של דבר המוצר הסופי מאד יפה. אנחנו לא שמים כמו כולם חמניות ושושן צחור, יש יותר ניצן ראש, עדעדים, ורד אנגלי ועוד דברים שהם קצת יותר מהודרים. גם המחירים הוגנים - החל מחמישים שקל. אנחנו יותר חנות של בוטיק ופחות פרחים רגילים. זה לא שאם יבוא לקוח ויבקש זר רגיל הוא לא יקבל, אבל בגדול אנחנו חנות בוטיק. בנוסף, יש לנו שמני בושם שמיובאים מצרפת, בעלי תקן אירופי ומאושרים על ידי משרד הבריאות. יש מוצרים לבית: אביזרי נוי, אגרטלים, פסלים, ריחנים חשמליים לבית ועוד".

מאיפה מגיעים הפרחים?

"הפרחים מגיעים מהספקים המוכרים ביותר בארץ - או מבוקי פרחים או ממשמר השבעה. פרחים הכי טריים ואיכותיים. פרח שמגיע מהם מסוגל להחזיק כשלושה שבועות. חשוב לי בתור מושבניק לחזק את החקלאות בארץ ולהביא סחורה תוצרת ישראל".

למה דווקא במודיעין?

"כדי להכניס קצת צבע לעיר. ראיתי שבמרכז יש הרבה ביקוש, יש חנויות פרחים בשילת ומקומות שרחוקים מהנגישות היומיומית של הקהל. אני מאד אוהב פרחים, כשהייתי ילד הייתה לי בסטה של פרחים, וככה הגיתי את הרעיון. פתחתי את החנות ואני מאד אוהב אותה. גדלתי בעיר ולמדתי כאן. גם בצעירותי שלמדתי בלפיד, העיר הגדולה שלנו הייתה מודיעין. זו עיר שמבחינתי אני תושב בה לכל דבר ועניין, זה הבית שלי. אני ישן בגמזו וחוזר לחיות במודיעין. נקווה שנמשיך להיות במודיעין ולהתפתח פה, ושהעיר תמשיך לגדול ולהתפתח".

ואיך החלטת ללכת על המיקום הנוכחי?

"בפעם הראשונה שיצרתי שלט, זה המרכז הראשון שנתן לי את התמיכה והאהדה הזו. התחלתי עם עסק אחד ולאט-לאט הייתה התלהבות ועוד עסקים במרכז ביקשו ממני שאעשה להם שלט. גם ייאמר לזכותו של האחראי על המרכז, שהוא חבר טוב שלי, אסף דמרי, דחף ותמך בי בכדי שאהיה במרכז".

על "חומוס ספירולינה" כבר שמעתם?

העיר מודיעין לא משופעת בחומוסיות, וגם הן, או לפחות רובן, נמצאות מחוץ לעיר כמו חומוס בנגל וחומוסים במרכז עינב. כעת אולי משתנה התמונה, כאשר לאחרונה נפתח במע"ר חומוס הארץ, בבעלותו של אייל קורן, בן 50 מהיישוב יד בנימין.

קורן, אב לשמונה ילדים, התגורר בעברו בגוש עציון, שם פתח את הסניף הראשון בכפר עציון. לקורן סניף קטן נוסף בישוב תקוע וכעת, לאחר שש שנים, הוא מגיע גם למודיעין. "חיפשתי מקור פרנסה נוסף כי המשפחה גדלה, ואני מאד אוהב חומוס ובהסכמתה של אשתי החלטתי לפתוח חומוסייה. במשך שלושה חודשים עשיתי ניסויים, ולאט-לאט שדרגתי את החומוס הביתי שהכנתי במטבח שלי עד שהגעתי לטעם טוב. לאחר מכן מצאנו מקום בכפר עציון והתחלנו שם וזה תפס מאד מהר, הלך טוב מאד מההתחלה".

מתי פתחתם את הסניף במודיעין?   

"בעיקרון כבר היינו פתוחים שבוע לפני פסח, לניסיון והרצה של המקום. רשמית, פתחנו מיד אחרי פסח. רצינו לפתוח הרבה לפני, אבל התעכבנו עם הבניה והאישורים והרישיונות שגרמו לנו לדחות את הפתיחה. בקרוב גם נעשה פתיחה מסודרת וחגיגית של המקום עם הרב שלי, הרב סטבסקי, שליווה אותי עוד מהסניף הראשון שהקמתי".

אתה לא תושב העיר. למה בכל זאת בחרתם במודיעין? 

"חיפשנו הרבה זמן בכל מיני מקומות: בירושלים, רחובות וכו'. בסופו של דבר מתווך שהכרנו הציע לנו לבוא לראות את המקום פה, את המע''ר החדש, ונראה לנו שיש פה פוטנציאל טוב, גם במרכז וגם בעיר. ברגע שעוד ועוד עסקים יפתחו התנועה תגדל, וכך גם כמות הלקוחות".

כמו שכולנו יודעים, ברוב החומוסיות בארץ תמצאו את אותו תפריט מוכר: חומוס גרגירים, חומוס פול, צ'יפס ופלאפל. לקורן, כך מסתבר, יש חידושים בתחום: "יש לנו מנה ייחודית, חומוס ספירולינה, שזו אצה מאד בריאה ונחשבת ל'מזון על'. אנחנו משלבים אותה בתוך המנה ונוצרת מנה עם ערך תזונתי מאד גבוה, אולי הכי גבוה שאפשר. זו בעצם מנה שרק אצלנו תוכל למצוא".

לכל מי שחושש מהטעם, קורן מרגיע: "יש את השמרנים שלא רוצים לנסות דברים חדשים וזה מרתיע אותם, ויש את ההרפתקנים יותר. מי שמכיר את הספירולינה והוא בתוך התחום של הבריאות והכושר, אז הוא הרבה יותר מתלהב. מבחינת הטעם זה אותו דבר כמו של החומוס הרגיל, רק הצבע שונה, זו אצה נייטרלית בטעמה. אנחנו גם משתמשים בספירולינה טרייה ולא באבקה, כך שהטעם עוד פחות מורגש".

עוד מספר קורן כי "הכל נעשה אצלנו, בטריות מרבית, ישר מהבלנדר. לא מכינים בבוקר כמות לכל היום, אלא ממש באותו הרגע. כל מנה בפני עצמה. אנחנו מעסיקים "עבודה עברית", החומוס בכשרות מהדרין ויש לנו משלוחים לכל אזור מודיעין והסביבה".

כמו בסלון, רק במסעדה

ממרכז העיר אנו נוסעים אל שיפוליה, אל המרכז המסחרי הוותיק רננים במכבים, שם נפתח לאחרונה בית השף, בניהולו של אבירם דותן.

דותן בן ה-40 היה בעברו שף ובעלים של מספר מסעדות, וכיום גם בעלי המסעדות לוצ'נה וג'וי בשדרות ממילא בירושלים, מספר כי זיהה צורך ב"מסעדה אינטימית" ולכן החליט לפתוח את המקום החדש בעיר. הוא למד בקנדה "בישול פטיסרי", ועם ניסיון של למעלה מ-20 שנה הוא מציע כעת קונספט חדש – אירוח בבית השף – בו ישלב אירוח קולינרי ביתי עם מקצוענות ואוכל שף מוקפד, יינות, קינוחים ושתייה חמה, והכל בשילוב עם "אווירה וניחוחות מעולים".

רק לפני כשבועיים פתח דותן את המקום, וכעת הוא מספר: "המקום הוא חלל אירועים "בוטיקי". הרעיון נולד בתקופת הקורונה, בה אירחתי בביתי הפרטי ואנשים מאד אהבו את האינטימיות, את האווירה של הבית ואת האינטראקציה מולי. כך בעצם התחיל כל העסק".

טלי אזולאי, מנהלת האירועים של המקום החדש, מסבירה: "זה לא דומה לא לאולם ולא למסעדה. המקום באווירה מאד ביתית. יש סלון, וילונות, שולחן והכל באווירה מאד חמימה ומזמינה. בהמשך יהיה גם בר יין ויעשו בו סדנאות. יש מוזיקה, מקרן למי שיש מצגת שהוא רוצה להקרין ופינות ישיבה מחוץ למקום. פוקאצ'ות בטאבון, תפוח אדמה בסגנון מדורה וגם הבשר נכנס לצריבה מדויקת. תפריט עשיר ומגוון, הכל מצולחת בצורה מאד צבעונית ואסתטית".

 למה פתחתם דווקא במכבים?

"אני תושב רעות, אז בעצם זה מקום שקרוב לבית. אני אוהב את האוכלוסייה, אוהב את הפסטורליות שקיימת במכבים ומצאנו מקום שהתאים בדיוק לצרכים שלנו".   

(new)שלומי תבלינים 18.5.20