(new)ויקטורי
כשהחזון יהפוך למציאות

כשהחזון יהפוך למציאות

בחודשים הקרובים צפוי המע"ר להתחדש בשורת עסקים ומקומות בילוי חדשים, מפאבים וסושייה ועד לצ'יפס הולנדי • אלעד שמעונוביץ, המשנה לראש העירייה, מספר על המאמצים להחיות את מרכז העיר

שמעונוביץ וביבס בהשקת הפיצרייה החדשה במע"ר (צילום: פרטי)

שנת הקורונה הגיעה לקברניטי העיר בדיוק בזמן הלא נכון, רק מספר חודשים לאחר ההשקה הרשמית של המע"ר, עם השדרה המרכזית שאמורה הייתה להפוך למוקד הבילוי והפנאי של מודיעין.

כעת, לאחר שנה קשה שעברה על מרכז העיר, שנותר לא מאוכלס במלואו בשלב זה, מספר המשנה לראש העירייה, אלעד שמעונוביץ, על שורה ארוכה של בתי עסק חדשים ומסקרנים שצפויים להיפתח בשדרה המרכזית בחודשים הקרובים, ועל המאמצים שעושה העירייה כדי להדביק את הפער בין החזון למציאות.

"בחודשים הקרובים צפויים להיכנס למע"ר שני פאבים חדשים, פאב המנדה שכבר פועל אמור להתרחב, שני מרוכלים, סושיה, צי'פס הולנדי, מאפיית חצ'פורי, חומוסייה נוספת, בר מיצים, ג'חנון-בר, שתי פיצריות ומסעדה בשרית, כמו גם מסעדת שף חלבית. כל אחד מהעסקים האלו נמצא ברמות כאלו או אחרות של התקדמות. חלק כבר חתומים וסגורים והחלו בשיפוצים והקמה לקראת הפתיחה, חלק בתהליכי סגירת חוזה ואחרים בשלב הגישושים הראשוניים".

כאמור, שנת הקורונה עשתה את שלה למרכז העיר, כפי שמספר שמעונוביץ: "בשנתיים האחרונות התחלנו לעבוד חזק לגבי הנושא של המע"ר והמשך פיתוח מקומות בילוי לתושבי העיר, יחד עם ראש העירייה, שזה משהו שכולנו יודעים שקצת לוקה בחסר. אין ספק שהקורונה פגעה קשה מאוד ביכולות ובמאמצים שלנו לפתח את מרכז העיר מבחינת עסקים ומקומות בילוי, כי הרשתות עסוקות בללקק את פצעי הקורונה ויזמים עצמאיים חוששים להיכנס להרפתקאות ולקחת סיכונים. בתוך המרחב הזה אנחנו נמצאים כרגע, כשמצד אחד מרכז העיר התחיל את הפעילות שלו ומצד שני אי אפשר להתעלם מכל מה שקרה".

כידוע, מלבד חמשת המבנים הנמצאים בלב השדרה המרכזית ושייכים לעירייה, וכבר מאוכלסים כיום, שאר החנויות בצדי השדרה שייכים לבעלי המבנים. "בהתחלה התחילו שם ממחירי שכירות מאוד גבוהים, באזור 200-250 שקל למ"ר, מחירים דומים לאלו שבערים הגדולות, והפחד שלי כשנכנסתי לעניין הזה היה שמי שיהיה בסופו של דבר בשדרה אלו הרשתות הגדולות, בנקים וקופות חולים. לכן לקחתי על עצמי לסייע ליזמים צעירים לבוא ולהיכנס לשדרה עם מקומות בילוי חדשים. ליוויתי מההתחלה את המנדה בר, הפאב השכונתי הראשון בעיר, וגם בהקמת הסניף השני של מורדן בר, פסטה-בסטה ובסטרד פיצה. זה האופי שאנחנו רוצים שיהיה שם – מקומות בילוי שפתוחים גם בסופי השבוע. אני אומר תמיד לכל בעלי העסקים שלא משנה כמה פיצריות יהיו שם, כי בסוף כולם ייהנו מההצלחה של המע"ר וירוויחו מזה כלכלית".

מה העירייה יכולה לעשות כדי להקל על היזמים?

"קודם כל, כבר בשלב השיווק היזמים שמגיעים לא תמיד מכירים את העיר ואת תכניות הפיתוח שלה למקום לשנים הבאות, כאשר כבר בקיץ הקרוב אנחנו הולכים לעשות שורה של אירועים במע"ר. בנוסף, אני מחובר לכל הבעלים של השטחים המסחריים וכמה וכמה פעמים עשיתי חיבורים בין בעלי הנכסים ליזמים. כמו כן העירייה מסייעת גם בדברים השוטפים הקטנים, ממדיניות עירייה לגבי פתיחת עסקים בשישי ושבת, רעש, הוצאת כיסאות למרחב הציבורי, ארנונה, תהליכי רישוי עסקים ואפילו ברמה של גיוס עובדים, שיש לנו קבוצות וואטספ ייעודיות במרכז הצעירים 'יודה'. אנחנו מסייעים ומלווים את היזמים מהרגע שהם מתעניינים להגיע לשדירה ועד לרגע הפתיחה".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20