(new)ויקטורי
הפתעה (לא נעימה) לחג

הפתעה (לא נעימה) לחג

עשרות תושבי העיר מדווחים כי קיבלו מכתבי התראה ממשרד עורכי דין בגין קנסות מעיריית מודיעין, שלטענתם כלל לא קיבלו ולא היו מודעים לקיומם: "מוזר שאת מכתב ההתראה כולנו קיבלנו, אבל את הקנסות לא"

(צילום ארכיון: מודיעין News)

פוסט של תושבת העיר שהתלוננה כי קיבלה לאחרונה הודעה על קנס מוגדל מעיריית מודיעין, קנס שלטענתה כלל לא הייתה מודעת לקיומו, פתח השבוע פתח לגל תלונות תושבים שסיפרו דברים דומים.

התושבת, אורי בן עטר בת ה-26, קיבלה לאחרונה לביתה מכתב ממשרד עורכי דין, ובו הודעה על קנס שתפח בשל אי תשלומו, בגין זריקת גזם וגרוטאות במרחב הציבורי. מיד לאחר מכן שיתפו עשרות גולשים נוספים תושבי העיר כי גם הם הופתעו לקבל לביתם הודעות על קנסות שלא ידעו על קיומם, שבינתיים תפחו בשל אי תשלום.

בן עטר מספרת: "ביום רביעי שעבר קיבלנו מכתב ממשרד עורכי דין 'חמד ושות', בו נכתב כי יש לנו חוב על סך 320 שקל בגין זריקת זבל במקום ציבורי, ועוד תשלום למשרד עצמו, ובסך הכל 496 שקל. על פי המכתב המקרה התרחש בחודש פברואר, ולפי מיטב זיכרוננו הוא לא קרה כלל. גם אם נאמר שהטענות נכונות, לא קיבלנו שום קנס ושום התראה. דבר אחד כן הצליח להגיע אלינו איכשהו וזה המכתב של משרד עורכי הדין".

עברתם דירה אולי ולכן הקנס המקורי לא הגיע?

"לא החלפנו כתובת, אנחנו גרים בבית שלנו כבר שנתיים. התקשרתי למשרד בכדי לברר והפקידה ענתה לי שעל פי חוק הם מחויבים לשלוח את הקנס ולא אכפת להם באמת אם קיבלתי אותו או לא. מכיוון שממועד שליחת הקנס עברו מעל ל-90 יום, אין שום אופציה לערער או לראות האם המקרה בכלל נכון ולברר את הפרטים. האופציה היחידה שנותרה לי היא לתבוע אותם, אך היא אמרה לי שהם לא מייעצים שום יעוץ משפטי".

לפחות נתנו לך הנחה כלשהי?

"הם לא ויתרו לי על כלום ולא היה עם מי לדבר. הפקידה הודיעה לי שהזמן האחרון לתשלום הקנס הוא ב-29 לאוגוסט, ואם לא אשלם עד לתאריך הנקוב הסכום יתפח עד אפשרות של עיקול חשבון. ממש לא רציתי להגיע למצב של עיקול חשבון על קנס של משהו שאני לא בטוחה אם עשיתי או לא, לכן שילמתי. העדפתי לשלם כמה מאות, גם אם לא ברצון רב, במקום לשלם אחר כך עשרות אלפים".

מדוברות העירייה נמסר: "נושא חזות העיר וניקיונה הוא תחום החשוב לתושבים כמו גם לעירייה ונעשות פעולות רבות שמטרתן לשמור על העיר יפה ונקייה. העירייה בוחנת כל מקרה ומקרה באופן דקדקני, על אחת כמה וכמה במקרים של ערעור, וזאת כדי להימנע מהטלת קנסות שלא כדין. במקרה המדובר, כפי שהוצג הן לתושב והן למערכת העיתון, לרבות תמונות שצולמו בשטח ביום השלכת הפסולת. על פי התמונות אריזת הקרטון, הנושאות את פרטי התושבת נזרקו, שלא בהתאם להנחיות, ליד מתקן גניזת ספרי קדוש, וזאת למרות שבמקום שלטים המדגישים כי מתקן זה אינו מיועד להשלכת פסולת וגזם. הפסולת שהושלכה מהווה מפגע בטיחותי ונזק סביבתי. בנוסף, משלוח הודעת הקנס נשלח פעמיים בדואר רשום לכתובת התושבת כפי שהיא רשומה במרשם האוכלוסין, עם אישור מסירה של דואר ישראל. יש לזכור כי גם אם התושב לא טורח לקחת את הודעת הקנס, עדיין קיימת חזקת מסירה הקבועה בחוק. יש לציין כי הבדיקה החוזרת נעשתה, למרות שחלפו המועדים להגשת בקשה לביטול/להישפט או לתשלום הקנס המקורי. יחד עם זאת, ממצאי הבדיקה החוזרת מראים מעל לכל ספק שהעבירה אכן בוצעה על ידי התושב. העירייה תמשיך לדאוג לסדר ולחזות העיר בהתאם להנחיות וזאת על מנת לשמור על רחובות העיר נקיים".

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21