(new)ויקטורי
10 בעיות שניתן לפתור באמצעות עיסוי

10 בעיות שניתן לפתור באמצעות עיסוי

ניר חוכיימה,מעסה רפואי המעניק עיסוי בנתניה מתמחה בעיסוי רפואי ועיסוי נקודות מעוררות כאב,איזה בעיות נתן לפתור בקלות בעיסוי רפואי

(צילום: Freepik)

עיסוי יכול ואף עשוי לשנות את חייכם שינה,טובה יותר,אנרגיה,תפקוד הגוף,תנועתיות,גמישות קל וחומר אם ישנם בעיות אורטופדיות או בעיות בשלד ושרירים למשל עיסוי רפואי עשוי לשקם כאבים כמו פריצת דיסק בלט דיסק,כאבי גב חריפים הולכים ונשנים,אלו בעיות ניתן לפתור ולשקם באמצעות עיסוי רפואי או עיסוי אורטופדי.

ניר חוכיימה,מעסה רפואי המעניק עיסוי בנתניה מתמחה בעיסוי רפואי ועיסוי נקודות מעוררות כאב,איזה בעיות נתן לפתור בקלות בעיסוי רפואי.

פריצת דיסק/בלט דיסק - עם היוודע על פריצת דיסק או בלט דיסק האדם נכנס ללחץ, דבר שכבר מכניס את כל הגוף לסטרס אך עם הכוונה נכונה,טיפול נכון,אפשר לשקם את הגוף מכאבים הנובעים מפריצה או בלט,עיסוי שרירי זוקפי הגב העמוקים אשר ממוקמים בצמוד לעמוד שדרה,עיסוי לשרירים הצמודים לחוליות,איזון שרירי הגב והצוואר.תמיד נשאלת השאלה אם אחזור לחיי הקודמים לפגיעה?עיסוי ממוקד יכול להביא את האדם לחזרה לשגרה ללא כאבים,למשל חזרה לפעילות ספורטיבית,כל זה תלוי בתוכנית טיפולים שיקומית שכן אם תבוצע נכון החיים של המטופל יראו אחרת.

כאבי ראש/מגרנות- עומס על שרירי הצוואר יגבירו את הלחץ על שרירי הצוואר הקדמיים והעורפיים.אם יש עומס על שרירי הצוואר מצב שעשוי להוביל לכאבי ראש,מגרנות,עיסוי יעזור בהפחתת הלחץ והורדת המגרנות עבודה עם שמן פיגם העוזרת בהיעלמות מגרנות,חשוב לדעת כי מגרנות יכולות להופיע גם בגלל לחץ ומתח נפשי.

כאבי גב עליון/תחתון- רבים מהאנשים סובלים מכאבי גב,עומס רבה בעבודה או עומס מהרמת משקלים כבדים,ישיבה מול מחשב,או עבודות הדורשות מאמץ וכיפוף הגוף יפגעו בשרירי הגב,במיוחד עומס על שרירי זוקפי הגב ויובילו לכאבי גב תחתון.עיסוי גב  יעזור בשחרור שרירי הגב וימנע כאבי גב עתידיים,תנועה מפרקים רחבה,גמישות,יציבות וימלא אותכם במרץ עשו עיסוי אחת לחודש ותרגישו רעננים וחדשים.

התכווצויות ברגליים- קורה לכם שהשרירים מתכווצים בלילה או שהשריר נתפסים תוך כדי שינה השיח בין החברים יגידו לכם לקחת מגנזיום אך לרוב מגנזיום לא יפתור את הבעיה,זו בעיה מוכרת וידועה ומקורה בשריר קדמת השוק עיסוי הוא הטיפול המתאים להתכווצויות שמקורם בשריר התאומים,קדמת השוק הטיפול מסייע להפחתת המתיחות הקבוע בשריר .

דלקות וכאבים- ישנם דלקות רבות המופיעות לפתע,דלקת בשרוול הכתף,כתף קפואה,דלקות בשורש כף היד אשר מתפתחות בעקבות שימוש מוגזם ולא נכון עם הגוף. ניתן לפתור דלקות רבות בעזרת עיסוי למשל דלקת בכתף המשפיעה על תנועות מפרק הכתף,עשויה לשבש פעולות פשוטות אשר היא מלווה בכאבים חזקים,לרוב דלקת בכף עשויה להיווצר בשל נשיאת משקלים כבדים,עבודה על מחשב שעות רבות בישיבה מרובה על הכתפיים עגולות נוצר לחץ על שריר הסופרה-ספינטוס הנמצא במעלה השכמה,ומתחבר לכתף באמצעות הגיד.שריר הסופרה-ספינטוס תפקידו הנעת הכתף ותנועה שכן  לחץ עליו יכול להביא לכאבים חזקים בגידי הכתף. פגיעות בגיד הכתף,מתרחשות בשל אספקת דם מועטה יחסית שהוא מקבל,בהשוואה לאספקת הדם שמקבל השריר.אימוני כושר לא נכונים או נשיאת משקלים על כתף אחת,למשל נשיאת תיק בד על צד אחד יגביר את הלחץ על הכתף.

צוואר תפוס- צוואר תפוס יכול להיגרם מתאונה,שינה לא נכונה,חילופי מזג אוויר,או ישיבה ממושכת על מחשב כאשר הצוואר מוטה מטה,זו גם הסיבה שקוסמטיקאיות רבות יסבלו וסובלות מכאבי צוואר או צוואר תפוס.כאבי צוואר או הגבלה בתנועה משפיע גם על הנהיגה בהוזזת הצוואר ופוגע בפעילות השגרתית.רבים מהאנשים סובלים משרירי צוואר קצרים בשרירי הצוואר הקדמיים(שרירי הצוואר הקדמיים ממוקמים בצידי הגרון ומלפנים) עיסוי בקדימה נכון וממוקד יפתור במהרה את בעיוות הצוואר ויביא לתנועה מלאה והרגשה נפלאה של צוואר משוחרר עיסוי כזה יכול להגיע ל30 ד'ק ולא עיסוי שאתם מכירים הבסיסי שמקבלים בעיסוי.

בצקות ונפיחויות בכפות רגליים – עיסוי שרירי כף הרגל בדרך כלל בטיפול רפלקסולוגיה יביאו למצב של הורדת גודש ונפיחות,אצירת נוזלים שהצטברה בכף רגל יביאו להרפיה מוחלטת של הרגליים.אנשים אשר סובלים מסוכרת פונים לטיפולי רפלקסולוגיה על מנת לאזן סוכרים,לפתור נפיחות שהצטברה בכפות רגליים וטיפול בבצקות .השאלה הנשאלת כיצד הנפיחות יורדת כל הרעלים יוצאים מהגוף דרך מערכת השתן ולכן אחרי טיפול רפלקסולוגיה,הטלת השתן תהיה מרובה .

תאונות דרכים- כל אחד מאיתנו יכול להיקלע לתאונת דרכים,לרוב בעקבות תאונות דרכים ברוב המקרים יהיה טראומה לגוף,הנוצרת המלווה בהתכווצויות שרירים חזקה דבר המביא כאבים רבים בגוף,כאבי צוואר,כאבי בשכמות כאבים בגב תחתון.עיסוי רפואי עוזר לשיקום הכאבים ועבודה נקודתית על אזורים כואבים עד לשחרורם באופן מלא דבר שיעלים את הכאבים בגוף.

עקמת ובעיות מפרקים - טיפול בעקמת הוא אפשרי גם לכאלה שעברו ניתוחים בילדות,מעסה שלא מתמחה בעקמת ובעמוד שדרה לא כדאי שיטפל שכן כדי להגיע להטבה בעקמת הטיפול צריך להיות רציני,יסודי,עמוק,עם הבנה בעמוד שדרה.אפשר לייצב את העקמת ,להביא לשיפור גדול ולהביא את המטופל ליציבה טובה בעזרת עיסוי אורטופדי.

בשונה מעקמת,בעיות מפרקים מתבטאים בליקויים של השרירים בעקבות ישיבה מרובה במיוחד מקצועות הדורשות עבודה על כסא למשל: פדיקור,מניקור,כאשר הגב כפוף והצוואר מוטה מטה עבודה מאסיבית עם הידיים יכולה להביא לשינוי במפרקים עד למצב שאזור הסאקפולה לא יהיה מאוזן עם המפרק השני,לרוב יתבטא בצד ימין של הגב.יחד עם זאת אפשר לראות שינויים בזוקפי הגב כאשר זוקף אחד יהיה גבוהה מהשני דבר שיפריע ביציבה ויתבטא בכאבי גב.עיסוי למפרקים,לכתף וזוקפי הגב יביא לאיזון גם בזוקפי הגב,מפרקים,התוצאה יציבה מצוינת נטולת כאבים . 

דורבן- ההגדרה של דורבן הוא דלקת המצטברת בעקב הרגל,מי שסובל מדורבן יודע כמה סבל יכול להביא דורבן לחיי היום יום ופגיעה מהותית בשגרת החיים.כאב דורבן משפיע על הדריכה עד למצב של צליעה המלווה בכאבים. עיסוי כף הרגל הינו פתרון נהדר ואפשר לראות שינוי כבר בעיסוי הראשון.כדי לפתור דורבן חשוב מאוד עקביות על מנת להביא להטבה מושלמת לרוב לאחר 4-5 טיפולים .

נכתב על ידי ניר חוכיימה, מעסה רפואי.

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21