(new)ויקטורי
הפרשות לפנסיה חובה - פורטל הביטוחים הגדול בישראל

הפרשות לפנסיה חובה - פורטל הביטוחים הגדול בישראל

פורטל הביטוחים הגדול בישראל מספק לכם נתונים, מידע וטיפים בנושאים פיננסיים רבים ומאפשר לכם להכיר את חוקי ההפקדה והמשיכה לקרנות ולקופת השונות

(צילום: Freepik)

הפרשות לפנסיה חובה הם הפרשות כספים אשר כל אזרח בישראל מחויב אליהן על פי חוק החל מגיל 20 עבור גברים וגיל 21 עבור נשים, עד לגיל פרישה. הפרשות לפנסיה חובה עבור שכיר מבוצעות הן על ידי המעסיק והן על ידי המועסק. הפרשות לפנסיה חובה כיום, נכון לשנת 2021 ולמעשה כך מתחילת החל חוק הפנסיה נקבעו בשיעור של 18.5% סך הכל כאשר 6.5% אחוזים מופרשים על ידי העובד ו-12% האחוז האחרים מופרשים על ידי מקום העבודה והמעסיק, מהם 6% מופרשים לרכיב תגמולים ו-6% מופרשים לרכיב פיצויים. הפרשות לפנסיה חובה, בין אם מדובר בפנסיה יסודית או פנסיה מקיפה, זו הכוללת כל ביטוח שארים וביטוח במקרה נכות, הם בגדר חובה עבור כל שכיר או שכירה והחל משנת 2017 גם עבור עצמאים! שיעור הפרשות לפנסיה דומה מתקבל עבור עצמאים אך הוא מחושב בצורה שונה: 4.5% אחוז על העצמאי להפריש עבור כל הכנסה שהוא מכניס עד חצי מגובה השכר הממוצע במשק ועוד 12.55% אחוז עבור ההכנסות הבאות שהוא מכניס עד לגובה השכר הממוצע במשק. אם ההכנסות של אותו עצמאי גבוהות מכך, הוא אינו מחויב לבצע עוד הפרשות לפנסיה חובה אך באפשרותו לעשות זאת למטרת חיסכון נוסף ולקבל הטבות מס אם ירצה בכך.

פורטל הביטוחים הגדול בישראל – כל המידע העדכני ביותר על קרנות הפנסיה בישראל

הפרשות לפנסיה חובה הן כלי של המדינה המחייב את האזרחים כולם ללא יוצא מן הכלל ליצור למעשה תוכנית חיסכון לטווח ארוך. כך כאשר האזרחים פורשים מגיל העבודה ( נכון לשנת 2021 מדובר בגיל 67 לגברים וגיל 62 לנשים) יש להם מה שקרוי קצבת זקנה המבוססת על הפרשות לפנסיה חובה שביצעו כל השנים ומשולמת להם על ידי ביטוח לאומי. הפרשות לפנסיה חובה הן חלק בלתי נפרד מתלוש השכר שלכם ועליכם להיות מודעים לחובת פתיחת קרן הפנסיה גם כשכירים וגם כעצמאים, עבורם נפתחו פנסיות ברירת המחדל בשנת 2017 המספקות תנאים טובים בדמי הניהול ועלויות הריבית על הפקדה ועל הסכום הנצבר. קל היום לנייד קרן פנסיה ולעבור בין חברות! פורטל הביטוחים הגדול בישראל מספק לכם השוואה בין קרנות פנסיה, מחשבון פנסיה ואם תשאירו פרטים באתר נחזור אליכם עם הצעות משתלמות בהתאמה אישית לקרנות הפנסיה, קרנות ההשתלמות, קופות גמל, הצעות משכנתה וביטוחים במחירים הטובים בישראל!

כל מה שצריך לדעת הפרשות לפנסיה חובה – פורטל הביטוחים

הפרשות לפנסיה חובה מקנות הטבת מס מצוינת המאפשרת לכם לא לשלם מס על  הפרשות לפנסיה חובה עד לאחוז מסוים. לכל עובד נקבעות הפרשות לפנסיה חובה בהתאם לשכרו והן משתנות מאדם לאדם אך הן הפרשות חובה שעל המעסיק לבצע וגם עליכם מוטלת חובת העברת הפרשות לפנסיה. הסכום הנצבר בקופה פנוי למשיכה רק בגיל פרישה אך ניתן למשוך אותו בכל עת אם תרצו רק שתאלצו לשלם על כך 35% מס! זהו שיעור מס עצום על סכום גבוה שחסכתם כל החיים ולכן זה המוצא האחרון שצריך להיות לכם להשגת כסף מיידי לכל מטרה וגם אם אתם חייבים את הכסף דחוף, נסו להשיג אותו ממקום אחר. יחד עם זאת יש חברות המתמחות בהשגת החזר מס עבור משיכה מוקדמת של כספים מקרן הפנסיה וגם אם משכתם ושילמת שלושים וחמישה אחוז מס על כספי הפנסיה שלכם, ייתכן ותוכלו להשיב חלק מהם עוד את כולם אם תפעלו בזמן!

קראו עוד מאמרים על קרן פנסיה, השתלמות וגמל באתר פורטל הביטוחים הגדול בישראל

עוד דברים שצריך לדעת על הפרשות לפנסיה חובה ותנאי פנסיית החובה:

מעבר בין קרנות – אפשר לנייד את הקרן היום לכל חברה שתרצו בקלות וללא תשלום קנס או מס יציאה או העברה. מצאו בפורטל הביטוחים הגדול בישראל את ההצעות המשתלמות ביותר עבור קרן פנסיה מבחינת תשואות ודמי ניהול ועשו סקר שוק שכן זה אולי נראה לכם קצת אבל כל עשירית אחוז שווה כסף רב בחישוב ארוך טווח של עשרות שנים! בדקו, השוו ובחרו את קרן הפנסיה המשתלמת ביותר ואל תחששו לבצע את המעבר אם זה ישתלם לכם!

משיכה מוקדמת – ניתן להגיע לפרישה מוקדמת בגיל 60 לאחר הגשת בקשה לכך וליהנות מכספי הפנסיה לפני גיל הפרישה המקורי. הפרשות לפנסיה חובה ימלאו לכם את קופת קרן הפנסיה, יצברו תשואה ויהוו עבורכם עוגן כלכלי למקרה דחוף בו תצטרכו את הכסף באופן חד פעמי. אך כפי שאמרנו קודם: ניתן למשוך אותם לפני גיל הפרישה אך לשלם מס גבוה ולכן זה לא כדאי.

הלוואה על חשבון קרן הפנסיה – עוד יתרון גדול מאוד של קרן הפנסיה הוא האפשרות לקחת הלוואה אטרקטיבית בתנאי ריבית מועדפים על חשבון קרן הפנסיה שלכם! מכיוון שצברתם סכום כסף בקרן, חברת ניהול הקרן מרגישה בטוחה מספיק לתת לכם הלוואה בתנאים מצוינים על חשבון הקרן כי זה מהווה לה מקור ללקיחת הכספים במידה ותתקשו להחזיר אך ההלוואה. הלוואה על חשבון קרן הפנסיה, קרן השתלמות וקופת גמל הם מוצרים חדשים יחסית שנכנסו לפעולה בצורה מאסיבית בשנים האחרונות על ידי חברות הניהול שהבינו שבעזרת שעל ידי מתן הלוואה על חשבון הקרנות בתנאים טובים, הן יכולות למשוך ולהשאיר לקוחות. הדבר נמצא בדיון סוער כיום בממשלה ובמשרד האוצר יש מי שקוראים לבטל את אפשרות מתן הלוואה על חשבון הקרנות ולכן מהרו לנצל אפשרות זאת כל עוד לא שונה החוק וזה עדיין אפשרי!

חובת יצירת קרן פנסיה והפרשה במשך 3 חודשים רצופים

על מנת ליהנות מהפרשות המעסיק חייבת קרן הפנסיה להיות פעילה רצוף לפחות 3 חודשים. כך ניתן לבצע הפרשות רטרואקטיבית עבור העובד מהחודש הראשון בו החל לעבוד. מי שמתחיל עבודה במקום חדש ואין לו קרן פנסיה פעילה במשך 3 חודשים יפסיד ויאבד שלושה חודשי הפרשות! זו הסיבה שגם אם השתחררתם עכשיו מהצבא ועוד אין לכם קרן פנסיה בשום מקום, אתם חייבים להסדיר זאת לפני ובכל מקרה להגיע עם קרן פנסיה פעילה למקום העבודה לפחות שלושה חודשים.

פורטל הביטוחים הגדול בישראל מספק לכם נתונים, מידע וטיפים בנושאים פיננסיים רבים ומאפשר לכם להכיר את חוקי ההפקדה והמשיכה לקרנות ולקופת השונות, חוקי מיסוי, תקנות סף, מידע על פוליסות ביטוח וכל מה שצריך לדעת על התחום הפיננסי כדי לנהל את הכספים שלכם בצורה יעילה בתוכניות החיסכון וההשקעה הקיימים בישראל. למדו על ביטוח, פנסיה, החזרי מס ועוד בפורטל והרחיבו את השכלתם המקצועית בתחום, השוו מחירים, היעזרו במחשבונים והשאירו פרטים לחזרה אליכם ונשמח לספק לכם ייעוץ חינם ולתת לכם הצעות קונקרטיות משתלמות עבור כל אחד ממסלולי ההשקעה בחרתם להשקיע בהם ועבור כל אחת מתוכניות החיסכון שבחרתם לחסוך בהם.

חיסכון והשקעה הם דברים שכל אזרח חייב להכיר ולהשתמש בהם על מנת שהכסף שלו יעלה בערכו ולא ישחק ועל מנת שיהיה לכם כסף בצד לכל מקרה דחוף ולמחייה ולאחר הפרישה. להתראות ובהצלחה.

פורטל הביטוחים הגדול בישראל

טלפון: 073-272-5261

www.2bit.co.il

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21