(new)ויקטורי
לקראת החורף: איתור נזילות שיחסוך לכם המון כאבי ראש

לקראת החורף: איתור נזילות שיחסוך לכם המון כאבי ראש

כעת, כשהחורף מגיע, הגיע הזמן להכין את הצנרת לקראת החודשים הקרים הקרובים. מאמר זה יגיד לכם כיצד להכין לחורף את האינסטלציה שלכם כך שתוכלו להיות בטוחים שהכל עובד טוב במהלך העונה הזו

(צילום: freepik)

מאמר זה יכסה את הדברים שאתה צריך לדעת על אינסטלציה חורפית. לקראת החורף בערים קרות מבצעים תהליך שבו אתה סוגר את המים לבית שלך ומנקז אותם. זה מבטיח שהצינורות לא יהיו חשופים לטמפרטורות הקפאה שעלולות לגרום להתפרצותם.

להלן כמה דברים נפוצים שבעלי בתים עושים לחורף: כבו את אספקת המים, נקזו את המערכת, החליפו מסננים, שטפו שירותים, השתמשו בנוזל מונע הקפאה במיכלי מים חמים, שמרו על צינורות החוץ שלכם מעל הקרקע והרחיקו קרח ושלג מכל הצינורות.

כעת, כשהחורף מגיע, הגיע הזמן להכין את הצנרת לקראת החודשים הקרים הקרובים. מאמר זה יגיד לכם כיצד להכין לחורף את האינסטלציה שלכם כך שתוכלו להיות בטוחים שהכל עובד טוב במהלך העונה הזו.

אז מה עליכם לעשות לפני שהקור מגיע?

  1. בדקו אם אין סדקים או חורים בצינורות החיצוניים ממחזור ההקפאה וההפשרה בשנה שעברה. אם יש כאלה, זה זמן מצוין לתקן אותם לפני שהם הופכים גדולים מדי והופכים לבעיה גדולה.
  2. וודאו שהצינורות הפנימיים מבודדים כראוי עם כריות החלקה מסביב לבסיס הערימות שלהם, מה שימנע מהלחות להצטבר עליהן ולקפוא.
    הפעל את דוד המים להגדרה נמוכה יותר או אפילו כבה אותו אם הוא מבוגר יותר.

האם ידעת שצינור מים קפוא או מתפרץ יכול להוביל להרבה טרדות והוצאות?

אם יש לכם בית עם מרתף או מקלט, חשוב להקדיש את הזמן בחודשי החורף הקרובים להתכונן למזג האוויר הקר. המשמעות היא הכנת הצנרת בבית לקראת החורף. השלבים שלהלן יסייעו לך להבין טוב יותר כיצד לבצע את התהליך. לכל מקרה, ניתן ליצור קשר עם אינסטלטורים במודיעין.

  1. כבה את אספקת המים לברז יחיד חפש את השסתום הקרוב לכיור. עבור  האביזרים הסניטריים יש שסתום סגירה ייעודי הממוקם מתחת לכיור. זה בדרך כלל נראה כמו שסתום עגול. כיורים ומקלחות יכולים להכיל שניים, אחד למים חמים ואחד למים קרים. סובב את שניהם כדי לסגור אותם ולנתק את אספקת המים לבית.
  2. סובב את השסתום עם כיוון השעון - בדרך זו אתה סוגר את אספקת המים לכיור או למכשיר המים. אתה יכול להמשיך להשתמש במים זורמים בברזים אחרים בבית .אם השסתום מלוכלך או ישן, יתכן שיהיה קשה מאוד לסגור אותו בהתחלה.

טיפ: אם אתה מתקשה לסובב את השסתום, עליך לללבוש כפפות עבודה כדי להגן על הידיים שלך. אתה יכול גם להשתמש במפתח ברגים.

  1. בצע את כל התיקונים הדרושים. המים כבר לא יזרמו לברז הספציפי הזו.vאני צריך שתוכל להחליף את מה שנשאר בצינורות, אז שיהיה לך דלי בהישג יד. כשתסיים, סובב את השסתום נגד כיוון השעון כדי לפתוח את אספקת המים שוב. בשל כוח הכבידה, אפשר שיותר מדי מים בורחים. הנח דלי מתחת לצינור או לחלק שאתה מתקן.
  2. סובב את השסתום עם כיוון השעון- בכך אתה סוגר את אספקת המים הקרים לבית. כל המכשירים / הכלים הסניטריים שמשתמשים במים לא יפעלו עד שתפעיל שוב את הברז הכללי.

גם לאחר כיבוי המים, התקנים או כלים סניטריים עם מיכל עדיין עשויים להיות בעלי אספקת מים. למשל, אפשר לשטוף את האסלה גם לאחר סגירת הברז.

  1. פתחו את כל הברזים בבית כדי לרוקן את הצינורות ממים שאריות- פתחו את אלה בכיור והתקלחו עד שזרימת המים תיפסק. בשלב זה תוכלו לסגור את כל הברזים ולבצע את התיקונים הדרושים בבטיחות.

בסיום, סובב את שסתום האב נגד כיוון השעון כדי לשחזר את אספקת המים.

  1. העבירו את המים דרך כל הצינורות המחוברים למכשירים המשתמשים בהם. לאחר שהחזרת את זרימת המים בביתך, השאר את כל הברזים פתוחים לזמן מה כדי להסיר אוויר מהצינורות. הפעל גם מכשירים שמשתמשים במים, כגון מדיחי כלים ומכונות כביסה.
(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21