(new)ויקטורי
המספר הנוסף

המספר הנוסף

1- ברכות לבן שהר על הניצחון הראשון בקדנציה. אחרי ארבעה משחקים שכללו שלושה הפסדים ותיקו, ארמיניה בילפלד אספה סוף כל סוף שלוש נקודות יקרות. הקבוצה העשירית של שהר בקריירה אירחה את אווה במסגרת הבונדסליגה השנייה, כבשה שתי דקות להפסקה ושמרה על היתרון היקר. שהר רשם עוד 76 דקות לרזומה, פתח והוחלף לקראת הסיום. שבוע לאחר מכן הוא שוב פתח, ושוב הוחלף, הפעם בדקה ה-57. בילפלד חזרה להפסיד, עם 0:1 בחוץ מול סנדהוזן והדרך לליגה השלישית נראית קצרה מתמיד. אלי גוטמן, לפחות, התרשם מספיק כדי לזמן אותו למשחק הנבחרת מול סלובקיה, ואפילו שלח את הילד למגרש בדקה ה-82 בהפסד 3:1, כדי לרשום הופעה 32 במדים הלאומיים. בינתיים, בגרמניה, זה עדיין לא זה, בשישה משחקים הבן מציג לראווה סטטיסטיקה בינונית למדי, חמש בעיטות לשער, שתיים בלבד למסגרת, 8:8 בעבירות, שמונה פעמים כיסחו אותו ושמונה פעמים הוא כיסח בעצמו, בדרך לשלושה כרטיסים צהובים. בקצב הזה, ובכן, הוא יקבל כרטיס אדום הרבה לפני שהוא יספיק להבקיע שער.

2- שתי נציגות, שני הפסדים. יוליה גלושקו ושחר פאר יצאו עם תקוות גדולות לטורניר האינדיאן וולס היוקרתי, אבל חזרו עם המחבט בין הרגליים. גלושקו התבשרה בטרם הטורניר שקבעה שיא דירוג חדש, 88, אבל לא ממש הצליחה להוכיח שהוא מגיע לה, עם הפסד כבר בסיבוב הראשון של שלב המוקדמות, למרינה זאנבסקה האוקראינית, 125 בעולם, 6:4, 6:1. שחר פאר דווקא קיבלה הגרלה נוחה יחסית, עולה מהמוקדמות, שרון פישמן היהודייה הקנדית, 91 בעולם, אבל לא השכילה לנצל זאת. ההפסד אפילו מרגיז יותר לאור התפתחות המשחק, החל מהניצחון במערכה הראשונה, 4:6 ועד לעובדה שהוליכה 1:4 במערכה השלישית והמכרעת. שחר, 82 בעולם, שמטה חמישה משחקונים רצופים בדרך ל-4:6, 6:3, 6:4 מעצבן והיא רושמת סטטיסטיקה מפוקפקת של אפס נצחונות בהגרלה ראשית של טורניר לאורך 2014. הנצחונות היחידים שלה היו במוקדמות סידני ובגביע הפדרציה. בקצב הזה, ובכן, היא צפויה לאבד נקודות דירוג נוספות, וכן את תואר המחבט מספר אחת של ישראל. אולי אפילו כבר בשבוע הבא.

6- אור סבטייה, כך מסתמן, הופך מיהלום בלתי מלוטש לפוטנציאל אולימפי. באליפות הארץ שנערכה לפני כחצי שנה הוא סיים במקום השני במקצה 50 מטר חופשי עם תוצאה של 22:86 שהקנתה לו קריטריון לאליפות אירופה לבוגרים שעתידה להיערך בברלין. מדובר בהישג רב משמעות עבור שחיין בן 19 בלבד, ומעטים, בגיל המדובר, רשמו הישג שכזה לפניו. כדי לממש את הקריטריון אור חייב לאשרר את התוצאה בבריכה ארוכה, אך מאחר ובבריכות ארה"ב, שם הטאלנט לומד ומתאמן, שוחים ביארדים, נדרשו מאמניו לנושא וחזרו עם בשורה בדמות תחרות בקנדה שתיערך באפריל. עד שנקבל את האשרור אור ממשיך לענות על מירב החלומות הרטובים של קברניטי השחייה הישראלית עם תוצאות מלהיבות מעבר לים. בתחרות שנערכה באוסטין בסוף השבוע הוא רשם 20.01 ב- 50 יארד חופשי, ו- 44:20 ב- 100 יארד חופשי. התוצאות הללו מיקמו אותו במקום השישי הכללי בין השועלים האמריקאים, אותם אלו שגידלו פיגורות כדוגמת מייקל פלפס. בקצב הזה, ובכן, הוא ייגע בקיר, הרבה לפני האחרים.

10- הסנוניאדה העשירית התארחה במודיעין ומאות מתעמלים ומתעמלות מכל רחבי הארץ נהרו לאולם הספורט עירוני ב' למפגן ראווה. סנוניות לפיד, כפר אורנים, שוהם, ראש העין וכמובן מודיעין הצטרפו לנבחרות של המרכזים המובילים מחיפה, מזכרת בתיה, רעננה, כוכב יאיר, אריאל וחופית כדי לייצר חוויה מרהיבה לקהל הרב שגדש את היציעים. רותי זוהר, המנהלת המקצועית של סנונית ומאמנת הנבחרת, שמשה גם כמנחה, ואת האווירה התחרותית בדרך כלל, החליפה אווירה פורימית נינוחה. "גדולות" נשאו "קטנות" על כפיים עד לא ידעה, מופע רדף מופע, מוזיקה ואקרובטיקה השתלבו בהרמוניה, ילד עם רעשן זנח את הכלי ושמט את הלסת, במקום זבוב, נכנס לו לפה מתחרה בבגד צמוד, עשה שפגט מתחת לשקדים ויצא משם בלי להחתים דרכון. בתום שעתיים שנדמו כדקותיים, העלתה נבחרת סנונית מודיעין את מופע הסיום. האוהדים עוד קיוו להדרן, אבל כדי לקבל עוד הם יצטרכו להרחיק עד אליפות ישראל, או לחכות לסנוניאדה האחת עשרה. מאמני הנבחרות של סנונית, וביניהם אודי דהאן, אלה שטילוב, רותם פלד, שחר בנטוב, אחיעד בכר, ענבר אליאב, ענבר שמיר, ליטל עובדיה, אלה קליכמן והמדריכות הצעירות זכו לתודות ולתשבחות.

12- אליפות ישראל בטניס לגילאי 12 התקיימה השבוע במודיעין. 64 המובילים בארץ, 32 בנות ו-32 בנים, התייצבו למשחקים שנערכו בשיטת "המפסיד יוצא". במקרה הפחות גרוע, לבית ניחומים, בניסיון להשיג את המקום החמישי הארצי. זאטוט הטיח מחבט בזעם אחרי "אאוט" בהשראת צונגה וקטקט צווח "קאם און" בווינר כאילו נולה. עם הפסדים נצפו כמה התפרצויות בכי, לא נורא, אצל מקנרו זה היה נגמר עם סטירה לצלם. קטנים, קטנים, אבל פורים, רק חסר היה שמישהו יסדר את התחתונים לפני הגשה, יעביר יד בשיער וילטף את האוזן סטייל נדאל כדי שנרגיש יו אס אופן. בני משפחה עודדו בין הנקודות ובסוף הטורניר חולקו גביעים ואוזני המן. אופק עזיזה נוטע תמיר ממועדון הטניס של אביחי צאלה בעיר הגיעו לבאר, אבל שתו ממנה שלוק בלבד. אופק נעצר ברבע הגמר ואילו נטע הרחיקה עד החצי. אביחי צאלה אמר בסיום: "בשנים האחרונות הפך המועדון שלנו למוביל מבחינת שחקנים מובילים בגילאי 12 עד 16, שמהווים מודל לחיקוי עבור השחקנים הצעירים יותר במועדון. אני מאמין שמהמועדון שלנו יבואו האלופים והאלופות הבאים בטניס בישראל. אני מקווה שיהיה שיתוף פעולה עם העירייה, שבמסגרתו נוכל לארח במתקני טניס אלה אליפויות טניס בינלאומית, שיביאו כבוד וגאווה רבה לעיר".

18- מאות נווטים מישראל ומניכר השתתפו בסוף השבוע האחרון באליפות ישראל הפתוחה בניווט ספורטיבי, שהתפרשה על פני יומיים בלוקיישן יער תעוז ותל חדיד. קיבלנו מסלול מזרח תיכוני, ארגון אירופאי וטקס סיום אמריקאי, לא פלא שהאורחים מחו"ל נשארו עם טעם של עוד. עם כזה מזג אוויר, מפתיע שחלקם החליטו בכל זאת לחזור לביתם. אמנם נווטי העילית שהגיחו קטפו את מרבית המקומות הראשונים, אבל גם אלו המקומיים, וביניהם נווטי מועדון מודיעין, לא טמנו את ידם בנ"צ. ח"י מדליות לסיכום, בקצב הזה, ובכן, הם יגיעו ראשונים לתחנה. זהב: דניאל שחורי, אודי אזנקוט, אלי סרגה, משה מנור. כסף: נדב גינוסר, אליק אבידן, אייל נתנאל, אבנר הלחמי. ארד: דלית מנסור, עמרי רגב, נטע גוטמן, אורן יניב, אולגה אנטין, רות אלוש, עמית וינר, ליסה משלי. בקטגוריות העילית, גיל 21 עד 35, עדי גוטמן סיימה רביעית בנשים ואילו גיא סבו בר סיים שלישי ושני בין הישראלים. נתי שמע, בקטגוריה עד 50 סיים רביעי, אבל ראשון בין הישראלים ובקטגוריה עד 75, סמיון גופשטיין סיים שני וראשון בין הישראלים.

(צילום ארכיון keith allison)

(new)שלומי תבלינים 18.5.20