מחלקים
הנה הוא בא! או שלא...

הנה הוא בא! או שלא...

זוכרים את HTC? פעם חברת האנדרואיד שכולם אהבו לאהוב, הבשורה של חובבי מערכת ההפעלה של גוגל אל מול חובבי התפוח, החברה שמעריציה היו פנאטיים כמעט כמו מקביליהם משתמשי ה-iOS, החברה שאהבו גם בגלל האיכות הבלתי מתפשרת של מכשיריה, אבל גם בגלל שהיא נתנה פייט אמיתי לחברות הגדולות, סמסונג, LG וכל היתר.

תהילתה של החברה כבר קצת מאחוריה. אחרי שהייתה אחראית לכמה ממכשירי הנקסוס של גוגל ואחרי שהוציאה לאור מכשיר שנחשב בזמנו לטוב ביותר בקטגוריה, ולפלאגשיפ קילר, הגיעו מכשירים שלא בישרו את אותה החדשנות ויתרה מכך לא הצליחו לשחזר את הצלחת קודמיהם. יש שהאשימו את קברניטי החברה בניהול כושל ויש שטענו שהקהל עצמו החליט לחזור ל"מקורות", אבל בשורה התחתונה HTC איבדה חלק מההילה שלה והיא מנסה לשחזר אותה מאז ועד היום.

אחרי הציפיות הגדולות שהתעוררו לאחרונה לאור ההדלפות, HTC מוציאה סוף סוף את המכשיר החדש שלה. לא, לא מדובר במכשיר דגל חדש מסדרת M היוקרתית, אלא במכשיר מסדרת A המשנית. אז בואו ונקבל את ה-A9, שינסה לעשות מהפכה בשוק מכשירי הביניים.

הדבר הראשון שעליו חושבים כשרואים את המכשיר החדש הוא "הוא ממש דומה לאייפון 6". אז נכון. העיצוב של גוף אחוד ומתכתי מזכיר את האייפון באופן מאוד מובהק. יחד עם זאת, בכירי HTC שהתייחסו להאשמות על העתקת העיצוב הזכירו, ובצדק, שהמכשיר החדש דומה לא רק לאייפון 6, אלא גם ל-HTC M7 הוותיק, ושמי שהעתיקה את  העיצוב היא דווקא אפל. קשה להתכחש לטענה הזו, ונראה ש-HTC יוצאת נקייה מההאשמות בהעתקה. המכשיר יפה ללא ספק, ייאמר  לזכות המעצבים המוכשרים.

אז מה לגבי המפרט? למרות שמדובר במכשיר מדרג הביניים המפרט לא רע בכלל. הטלפון החדש, בעל מסך של 5 אינץ' ברזולוציה של 1080X1920 (441ppi), מחזיק מעבד מתומן ליבות כשארבע מהן במהירות של 1.5 גיגה-הרץ וארבע נוספות במהירות של 1.2 גיגה-הרץ, לצריכת סוללה נמוכה יותר. המכשיר מגיע בשתי גרסאות. האחת עם 32 גיגהבייט וזיכרון עבודה של 3 גיגהבייט, והשנייה עם 16 גיגהבייט ורק 2 גיגהבייט של זיכרון עבודה. למרות אופציית ההרחבה בעזרת כרטיס (עד 200 גיגה נוספים!!!!) נמליץ על הגרסה הטובה יותר. חוץ מזה יש לו מצלמה ראשית איכותית במיוחד של 13 מגה פיקסל בטכנולוגיית ה-UltraPixel ומצלמה קדמית של 4 מגה פיקסל. HTC תמיד הצטיינה בכל הקשור למערכות הסאונד במכשירים שלה, וגם המכשיר הזה לא מקופח, עם מערכת ה-BoomSound האיכותית שלו.

המכשיר יהיה המכשיר הראשון שאינו נקסוס שיגיע עם אנדרואיד מרשמלו החדשה. לא הסיבה לקנות אותו, אבל בכל זאת ראוי לציון.

אז מה השורה התחתונה? HTC מציגה מכשיר מצוין. אמנם דרג ביניים, אבל בהחלט ראוי להתחרות בשוק הרווי ממילא. בשורה חדשה אין פה, וגם לא אמורה להיות. מה שיש כאן הוא מכשיר שיהיה שווה כנראה את הסכום שיידרש עבורו. כמה זה יהיה? נדע בקרוב.

(צילום יחצ)

יאיר דנון