הום סטייל 17.5.18
עורך דין תאונות עבודה – מתי נעזרים בו?

עורך דין תאונות עבודה – מתי נעזרים בו?

מהן תאונות עבודה?

תאונות עבודה הן תאונות, שקורות במהלך שעות העבודה או במהלך פעילות שקשורה לעבודה. כשמדברים על תאונות עבודה, שעות העבודה מתחילות כבר מהדרך אל העבודה ומסתיימות לאחר השיבה ממנה. כמו כן, במידה וישנה פעילות במסגרת העבודה כמו פעילות גיבוש, נופש, השתלמות וכדומה, שעות הפעילות נחשבות גם הן לשעות עבודה ובמידה ובמהלכן קורית תאונה, היא נחשבת כתאונת עבודה.

התחום המשפטי

התחום המשפטי, אליהן משתייכות תאונות העבודה הוא תחום הנזיקין. תחום זה הינו מורכב ומסועף והוא מורכב מכל מה שקשור בנזקי גוף, נפש ורכוש. כשעוסקים בנושא תאונות העבודה, בהקשר של עורך דין תאונות עבודה, הכוונה היא לנזקי גוף או נפש במסגרת העבודה.

השלכותיה של תאונת עבודה

כאשר מתקיימת תאונת עבודה, מכל סוג שהוא, יש לה השלכות רבות, שעלולות להיות גם ארוכות טווח. התאונה יכולה לגרום להשלכות גופניות או נפשיות, אשר יובילו לירידה משמעותית ביכולת ההשתכרות למשך תקופה מסוימת, למשך שארית החיים והן יכולות אפילו להיות קטלניות.

מלבד ההשלכות המידיות והברורות, ישנן גם השלכות כלכליות רבות משמעות. בתקופת ההחלמה, הנפגע בתאונה לא יכול להמשיך לעבוד ובנוסף, עליו גם לקבל טיפול בהתאם לנזק שנגרם לו.

תפקידו של עורך דין תאונות עבודה

כאמור, עורך דין תאונות עבודה הוא מומחה בתחום הנזיקין, אליו תאונות העבודה משתייכות ותפקידו הוא לעזור לצד שהוא מייצג לקבל את זכויותיו. כמובן, עורך הדין יכול לייצג את צד התובע או את הצד הנתבע, כאשר לכל אחד מהם יש זכויות ועליו להיות מיוצג היטב בבית המשפט.

חשיבות הייצוג

המערכת המשפטית היא סבוכה מאוד והחוק, למי שלא מכיר אותו היטב, עלול להיות נתון לפרשנויות. זוהי הסיבה לכך, שחשוב מאוד להיעזר באיש מקצוע, שמכיר את החוק ויודע כיצד להשתמש בו לטובת המיוצגים שלו, בין אם הם התובעים ובין אם הם הנתבעים.

באיזה צד אתם?

בין אם אתם נפגעי התאונה או המעסיקים, עורך דין תאונות עבודה הוא הכתובת שלכם לייצוג משפטי! הצד התובע שואף לקבל פיצוי גבוה ככל האפשר, בעוד שהצד הנתבע מנסה לשלם כמה שפחות. עורך הדין שלכם ינסה לעזור לכם להגיע אל המטרה שלכם באמצעות החוק ויוכל לייצג אתכם גם מול גופים גדולים אפילו כדוגמת הביטוח הלאומי.

יאיר דנון