ביבס 2.10.18
מחפשים את הרכב הראשון שלכם? כל מה שחשוב לדעת

מחפשים את הרכב הראשון שלכם? כל מה שחשוב לדעת

רכב פרטי הוא אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל. התחבורה הציבורית לא מספיק יעילה ורוב האנשים עובדים ולומדים במרחק גדול יחסית ממקום המגורים שלהם, מה שהופך את הרכב הפרטי לפתרון משתלם ונוח.

יחד עם זאת, מי שמתכנן לקנות רכב ראשון עלול למצוא את עצמו מתמודד עם שורה ארוכה של דילמות ובעיות. לא כולם יודעים איך לבחור רכב שמתאים להם ורבים גם מתקשים למצוא מקורות מימון אטרקטיביים.

למה כדאי שתגדירו תקציב וסדר עדיפויות?

אדם שרוכש רכב ראשון צריך להגדיר לעצמו סדר עדיפויות ברור. מומלץ לקבוע מסגרת תקציב ולהחליט על מה מוותרים כדי לעמוד בו. מי שמחפש רכב ראשון חייב לדעת שאי אפשר להשיג את הכל, לכן עדיף להתחיל עם מענה למספר מטרות ספציפיות ועם הזמן להתקדם לרכבים גדולים ומפוארים יותר.

כך למשל ניתן להתאים את הרכב לאופי השימוש. אם אתם נוסעים כמה קילומטרים בודדים לעבודה מדי יום וגרים בעיר גדולה וצפופה, יכול להיות שרכבים בקטגוריית מיני וסופר מיני יתאימו לכם. לעומת זאת, מי שגר במודיעין אבל עובד בירושלים או בתל אביב יצטרך רכב משפחתי. כמו כן, לסטודנטים יש צרכים אחרים מאשר בעלי משפחות ואנשי עסקים משתמשים ברכב גם לטובת מיתוג ושיווק. הרכב הראשון יכול לתת מענה על דרישות שונות אבל רק אתם יודעים על מה לא להתפשר.

חדש, יד שנייה או ליסינג – יתרונות וחסרונות של כל אפשרות מימון

סביר להניח שהקושי העיקרי שלכם ברכישת כל סוג של רכב ראשון הוא מימון. כאן כדאי שתדעו שיש אפשרויות רבות. האפשרות הראשונה היא לרכוש רכב חדש מהיבואן וליהנות מתנאי מימון נוחים על בסיס פריסת תשלומים. היתרון הוא רמה גבוהה של ביצועים ובטיחות בכל רכב חדש, אבל החיסרון הוא ירידת ערך של עשרות אחוזים באופן כמעט מיידי.

אפשרות נוספת היא לברר לגבי מימון מהבנק ולקחת הלוואה כדי לקנות את הרכב הראשון. באמצעות הלוואה תוכלו לקנות רכב חדש או רכב יד שנייה. האופציה של רכב יד שנייה מתאימה יותר לבעלי תקציב מוגבל, או למי שיודע מה הוא צריך ורק מחפש הזדמנות לעשות עסקה טובה.

אפשרות לא פחות משתלמת היא לנצל את היתרונות של ליסינג פרטי לרכישת רכב ראשון. במסלול ליסינג מן הסוג הזה אתם תצטרכו לשלם כמה מאות שקלים מדי חודש, אבל בתמורה לנסוע על רכב חדש. כמו כן, בתום תקופה שנמשכת בדרך כלל 3 שנים תוכלו להחליט האם להחליף את הרכב ולהמשיך לשאת בהוצאות חודשיות, או לקנות אותו מהחברה ולהעביר את הרכב לבעלותכם.


 

יאיר דנון