הגאווה של כולנו

הצוערת אביב בר ממודיעין, שנפצעה קשה בפיגוע בארמון הנציב בירושלים, החלימה וקיבלה את דרגת הקצונה שלה בבה"ד 1 . בדרך הצטרפה אליה מעריצה: רעיית הנשיא נחמה ריבלין

פורסם ב: 12:54 12/2/17 | מאת: ערן קמינסקי | בטחון וצבא, חדשות


אביב בר, הצוערת ממודיעין שנפצעה באורח קשה בפיגוע הדריסה בירושלים לפני מספר שבועות, קיבלה לאחרונה את דרגות הקצונה שלה בטקס בבה"ד 1, אליו הגיעה כשהיא בכיסא גלגלים יחד עם חבריה שנפצעו באותו פיגוע.

כזכור, בבוקר יום ראשון ה-8 בינואר פגע פלסטיני שנהג במשאית בקבוצת צוערים בקורס קצינים בעת ששהו בעמדת התצפית בטיילת ארמון הנציב בירושלים. המחבל, תושב שכונת ג'בל מוכבר בירושלים ובעל תעודת זהות כחולה, פגע בקבוצת החיילים, הרג ארבעה מהם ופצע 16 נוספים. לאחר הפיגוע נמתחה ביקורת חריפה ברשתות החברתיות על קבוצת החיילים שנראתה באחד הסרטונים שפורסמו כנמלטת לכאורה מהמקום.

על מגרש המסדרים במצפה רמון, עדיין בכיסא גלגלים (צילום: דובר צה"ל)

אביב בר, שנפצעה באורח קשה, הובהלה לבית החולים כשהיא מורדמת ומונשמת. בר הובהלה לחדר הניתוח בשל דימומים מהם סבלה, היא נזקקה למנות דם רבות ומצבה התייצב לאחר הניתוח. לאחר מספר ימים חל שיפור במצבה והיא שבה להכרתה ונשמה בכוחות עצמה. אביב שירתה בפלוגה נ"ה של עוטף ירושלים בתור מש"קית חינוך, משם יצאה לקורס הקצינים.

בשבוע שעבר עלה בדף הפייסבוק של נשיא המדינה רובי ריבלין, פוסט שכתבה רעייתו נחמה, בו סיפרה על המפגש שלה עם הצוערת הפצועה ממודיעין. ריבלין כתבה כך:

"שלום לכולם, כאן נחמה.

את צוערת אביב בר שנפצעה קשה בפיגוע הדריסה בארמון הנציב פגשתי לראשונה בימים הראשונים שאחרי פציעתה בבית החולים שערי צדק. נאמר לי שאוכל לפגוש רק את משפחתה כיוון שהיא עדיין מורדמת ומונשמת. אך כשהגעתי לקומה העשירית בבית החולים, התברר שהחיילת הגיבורה התעוררה. אביב הייתה עדיין מחוברת להנשמה ולאינפוזיה, אך כששמעה שהגעתי חייכה והצלחתי לאחוז באצבעה.

 

עם ה"גברת הראשונה" בבית החולים (צילום פרטי)

"מיד ראיתי את כוחותיה הפנימיים של אביב הצעירה והאמיצה וידעתי שלמרות הפציעה הקשה היא תצליח להתאושש ולהשתקם. פגשתי גם את משפחתה החמה שמלווה את אביב בכל שלבי השיקום ונוצר בינינו קשר חזק. אביה של אביב המשיך לשלוח לנו תמונות מהליך השיקום שלה.

"לאחרונה ביקרתי אותה שוב כשהייתה עדיין בשערי צדק. היא כבר ישבה על כורסה, מסורקת ורחוצה עם שתי צמות והתברר לי שצדקתי. בשבוע שעבר הגיבורה שלי ושלנו התייצבה על מגרש המסדרים של בה"ד 1 לסיום קורס הקצינים וקיבלה את הדרגה שכל-כך ציפתה לה. אין מראה מרגש מזה".

אין תגובות תגובה חדשה