(new)ויקטורי
המחבט ממכבים תולה את הנעליים

המחבט ממכבים תולה את הנעליים

"היי לכם, אני רוצה לשתף אתכם באחת ההחלטות הקשות שהייתי צריכה לקחת בחיי. לאחר 23 שנות פעילות שמתוכן 13 שנה הייתי שחקנית טניס מקצוענית בסבב העולמי, אני פורשת :-) הגעתי להחלטה זו בעקבות דלקת כרונית בכתף, שנמשכת מעל שנתיים, ולא מאפשרת לי לחזור ולהתחרות ברמות הגבוהות אליהן אני רגילה ומצפה מעצמי. במקביל, איבדתי את התשוקה למשחק הטניס ולאורך החיים האינטנסיבי שחוויתי מגיל 6.5. אני מסתכלת לאחור עם חיוך ענק, מלאת אושר וסיפוק. גאה בהישגיי ובדרך בה ייצגתי בכבוד גדול את מדינת ישראל. אני רוצה להודות לכולכם על התמיכה האינסופית לה זכיתי בכל יום, בכול שעה ובכל מקום שהייתי ברחבי העולם. ביום שישי הקרוב בערוץ 2 במסגרת 'אולפן שישי' תשודר כתבה נרחבת על הקריירה שלי, התלבטויות הפרישה והתוכניות לעתיד. אני מבטיחה להמשיך לעדכן אתכם בכול התפתחות מעניינת שתהיה בפרק ב׳ בחיי. שלכם, שחר  :-)".

כך, בהודעת פייסבוק שכוללת לא סמיילי אחד אלא שניים נפרדה שחר פאר מהטניס. עשרים ושלוש שנות פעילות שהפכו ברגע אחד לפרומו בערוץ שתיים.

הדמעות נשפכו כנראה שנתיים קודם לכן. המחבטים שהיא שברה יהפכו לפריטי אספנים. את הנעליים שלה היא לא תלתה, כי עכשיו היא משתמשת בהן כדי לרוץ מרתון. היריעה קצרה מלהכיל את רשימת ההישגים שלה. קצרה כמעט כמו החצאיות שהפכו לסימן ההיכר של העולם הציני הזה, חצאית שממש לא הצליחה לכסות על הלב הענק שלה, שהיה כנראה הרבה פחות ציני משלנו. בגיל 14 היא כבר הייתה אלופת ישראל, הצעירה ביותר לזכות בתואר הזה. מאז היא זכתה בו עוד שבע פעמים. בגיל 17 היא קטפה את אליפות אוסטרליה לנוער ופרצה לחיינו בסערה. היא דורגה 11 בעולם, דירוג שיא של טניסאי או טניסאית ישראלים. הקטקטית ממכבים שהסתכלה לגדולות ביותר בעיניים הייתה רחוקה שני משחקונים בלבד מניצחון על סרינה האגדית, וכשבדובאי לא נתנו לה ויזה, הקולגות התגייסו לתמוך והטורניר המקומי עמד בסכנת ביטול. היא הוליכה נבחרת ישראלית חלושה למקום בין שמונה הטובות בעולם. באמתחתה שמונה תארי יחידות, שלוש תארי זוגות, שתי אולימפיאדות, שני רבעי גמר גראנד סלאם, ארבע פעמים שמינית גמר ולמעלה מחמישה מיליון דולר מפרסים.

ההצלחה שלה הייתה כל כך גדולה שיש עכשיו כאלו המגדירים אותה כפספוס. מנפלאות חצי הכוס הריקה. לעיתים נדמה היה שקיים שבר ביחסים של הקהל הישראלי עימה, אבל השבר היה קיים אך ורק במוחם הקודח של מיזוגנים שרגילים לקבל את מנת הפטריוטיות שלהם מישראלי מסוקס שמשחק ב- NBA, שעם כל הכבוד לו, מעולם לא היה, וכנראה גם לא יהיה, רחוק שני משחקונים מניצחון על לברון ג'יימס.

אין אישה אחת שפגשתי שחשבה לרגע ששחר פאר היא פחות מגאווה אדירה לישראל, לספורט הנשי ולנשים הישראליות. והיא הפכה לאייקון שהיא נגד כל הסיכויים. בשם מדור הספורט של "מודיעין News" זה הזמן לומר לשחר: תודה על הכל.

צילום ארכיון

(new)שלומי תבלינים 18.5.20