דיור מוגן
לשחות גם כשיורד גשם

לשחות גם כשיורד גשם

הבריכה העירונית, במתכונתה החדשה והמקורה, אמורה לפתוח את שעריה לקהל כבר בחודש הבא (אפריל). העבודות במתחם מתבצעות במרץ והעיריה מעדכנת כי הן מתקדמות לפי התכנון.

הקירוי יותקן מעל שטח כל הבריכה הראשית והבריכה הלימודית, בשטח כולל של כ-900 מ"ר. גגות הקירוי מתוכננים בשני מקטעים: מעל הבריכה הלימודית מותקן קירוי קבוע, אשר יאפשר לרוחצים לצאת מהמלתחות אל שטח מקורה ומחומם. מעל שטח הבריכה הראשית מותקן קירוי קמור, המחולק לארבע חלקים: שני חלקים קבועים ושני חלקים ניידים. החלקים הניידים יישלטו על ידי מערכות חשמליות ומנועים, אשר יאפשרו את פתיחת הגג בימי הקיץ וסגירתו בימי החורף.

 

הקירוי עשוי מפוליקרבונט - חומר פלסטי עמיד אשר מאפשר כניסת אור שמש, אך מונע חימום יתר וגם יוצר הצללה על שטח הבריכה. דפנות מבנה הקירוי עשויות אלומיניום, כאשר חלקן התחתון מהווה את גדר הבטיחות המחויבת וחלקן העליון יפתח ויאפשר אוורור. בנוסף למערכות חימום המים, במבנה הקירוי כולו מותקנות מערכות תאורה, חימום ואוורור על מנת לאפשר את השימוש בבריכה גם בימי החורף.

לפני מספר חודשים עדכנה העיריה כי הוחלט על התאמת הבריכה לשימוש לאורך כל ימות השנה. פרויקט קירוי הבריכה וחימום המים, לצורך הפעלתה גם בימי החורף, הופקד בידי מינהלת אופק, אשר סיימה בימים אלה את העבודות להתאמת מערכות הצנרת, בשילוב מערכות חימום במערכות הסינון, הטיהור והולכת המים. עלות הפרויקט כולו נאמדת בכ-4.5 מיליון שקלים, ובשבוע שחלף הונחו קורות התמך, עליהן יותקן גג הבריכה.

מיום פתיחתה, בקיץ 2010, משמשת הבריכה העירונית מוקד לפנאי, נופש וספורט עבור תושבי העיר. מינהלת אופק, האחראית על המתחם, מפעילה את מרכז הספורט הכולל את חדר הכושר ואת חדרי החוגים, הפעילים כל ימות השנה ומספקים שירותים לכל שכבות הגיל. המקום מספק כניסות חד פעמיות לחדר הכושר, חוגי ספורט והתעמלות מגוונים, אירועים עירוניים, הפעלות לילדים ולנוער וחוגי שחייה, בהם שיעורי השחייה לתלמידי בתי הספר היסודיים. במתחם הבריכה פועלת בריכת שחייה חצי אולימפית ובריכת ילדים רדודה, וכן קיימים שטחי דשא וגינון מוצללים.

"לקראת הקיץ הקרב ובא אנחנו מתכננים לתושבים פתרונות מרעננים לשבירת החום", אומר אאש העיריה חיים ביבס. "העבודות להשלמת קירוי הבריכה העירונית נמצאות בעיצומן ועם סיום העבודות יהיו תלמידי בתי הספר שלנו הראשונים ליהנות משיעורי שחייה מטעם בית הספר בבקרים. במשך יתר שעות היום יוכלו כל תושבי העיר לשחות בבריכה המקורה במשך כל ימות השנה".

בתמונה: כך זה נראה עכשיו (צילום: דובר העיריה)

יאיר דנון