הום סטייל 17.5.18
משגיח כבקשתך

משגיח כבקשתך

חבר המועצה החדש ג'וני קליין, איש "הבית היהודי" שמחזיק את תיק הדת במועצה, הכניס באחרונה שינויים בנהלי גיוס משגיחי הכשרות בעיר. לדבריו, הנוהל החדש "שמהווה חידוש גם ברמה הארצית" אמור לשדרג את עבודת המחלקה ולמנוע ניגודי עניינים בתחום הכשרות.

במסגרת הנוהל החדש מחלקת הדת בעיריה תקים מאגר חדש ובו רשימה של כל המוסמכים לשמש כמשגיחי כשרות ושמעוניינים לתת שירותי השגחה. קליין: "במקום שיהיו שלושה ארבעה משגיחי כשרות קבועים שעושים את כל העבודה, נגיע למאגר גדול הרבה יותר וכך נוריד מהעומס על כל משגיח וגם נכניס תחרות בריאה בין המשגיחים לבין עצמם וניתן גם אפשרות לבעלי העסקים לעבוד מול משגיחים שמתאימים להם".

לפי קליין, על מנת ליצור אמות מידה אחידות בקליטת משגיחי כשרות ובשיבוצם ובמיוחד למנוע מצב של ניגוד עניינים  - כל משגיחי הכשרות בעיר יהיו מוסמכים כמשגיחי כשרות על ידי הרבנות הראשית ויהיו חייבים להיות מעל גיל 21. לאחר הקמת המאגר, רק משגיחים הרשומים בו יוכלו לעבוד בבתי העסק בעיר.

זו הזדמנות לפנות מכאן למי שאתה חושב ירצה להירשם...

"בהחלט. אני מבקש ממשגיחים שיש בידם את האישורים הנדרשים לבוא ולהירשם למאגר. אנו מבקשים לתת לבתי העסק את השירות הטוב ביותר  באמצעות העובדים הטובים ביותר".

למה בעצם זה נדרש?

"אנחנו חייבים להיערך לעידן של גידול במספר העסקים בעיר, בעיקר במע"ר, שיהיו בו הרבה בתי קפה ומסעדות. ובכלל העיר גדלה וכך גם ציבור שומרי הכשרות גדל כאן. לכן יש דרישה גוברת למשגיחי כשרות. כמובן שלהיות משגיח כשרות מחייב לימודים מטעם הרבנות ותעודת הסמכה ורק בעלי תעודה וכשירות ייכנסו למאגר שלנו".

בתמונה: ג'וני קליין. להיערך לגידול במספר המסעדות (צילום ארכיון)

יאיר דנון