דיור מוגן
לאחר שנתיים בתפקיד – מנכ"ל החברה הכלכלית מסיים את תפקידו

לאחר שנתיים בתפקיד – מנכ"ל החברה הכלכלית מסיים את תפקידו

משה אשכנזי, מנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח מודיעין בשנתיים האחרונות, הודיע השבוע בישיבת הדירקטוריון על כוונתו לסיים את תפקידו. לפני שהתמנה לתפקיד המנכ"ל שימש אשכנזי במשך ארבע שנים כמנכ"ל תאגיד המים "מי מודיעין". אשכנזי הודיע על עזיבתו לאחר שנבחר לתפקיד מנכ"ל חברה פרטית הפועלת במגזר העסקי.

לאחר בחירתו ביולי 2015 עמד אשכנזי בראש החברה שהייתה אחראית על תנופת הפיתוח של מודיעין. זו כללה בשנים אלה שורה ארוכה של פרויקטים ברחבי העיר, ובהם הקמת התשתיות של מרכז העסקים הראשי של העיר ושל שכונת נופים, הקמת בתי ספר, גני ילדים, מועדוני נוער, בתי כנסת ומקוואות. כמו כן, החברה בראשות אשכנזי הייתה אחראית על פיתוח שטחים ציבוריים ופארקים, הקמת שבילי אופניים, בניית מבני העירייה בעמק האלה: מבנה השירותים החברתיים ומבנה פיס לגמלאים, לצעירים ובית יד לבנים, פיתוח והקמת רצועות ירוקות וטיילת לאורך שדרות החשמונאים ועוד. בימים אלה נמצאת החברה הכלכלית בשיא העבודה, כאשר בין השאר בימים אלה נמצאת החברה בתהליכי הקמת המבנה הרב תכליתי במע"ר, מחלף הכניסה לשכונת נופים ועוד פרויקטים רבים.

מאחר והחכ"ל היא חברה עירונית, רווחי החברה הוחזרו לקהילה והושקעו במיזמים לטובת הציבור כגון הקמת מבני תנועות נוער, בניית גני ילדים להשכרה ועוד.

כאמור, הפרויקט הגדול ביותר העומד בפני החכ"ל בימים אלה הוא המשך פיתוח מרכז העיר החדש והקמתן של שלוש השכונות החדשות בעיר: נופים, מורשת וגבעת שר. לפי דובר העיריה, "בפועל הצליחה החכ"ל, בניהולו של אשכנזי, להוציא לפועל בזמן קצר את עבודות התשתית במע"ר ובשכונת נופים. החכ"ל אמונה, יחד עם אגף ההנדסה, על קידום התכנון של שכונות אלו, לרבות תכנון והקמת בתי ספר וגני ילדים שביצועם יקדים את אכלוס השכונות".

מהעירייה נמסר כי בשבועות הקרובים יחל תהליך של איתור ופרסום מכרז למנכ"ל חדש לחברה, כאשר אשכנזי ימשיך בתפקידו עד לכניסת מחליף ולאחר ביצוע חפיפה מסודרת.

ראש העיריה ויו"ר דירקטוריון החברה חיים ביבס: "משה אשכנזי הגיע לחברה הכלכלית כאשר הפכה להיות אחת מהחברות הכלכליות הגדולות בישראל. החברה אחראית לבינוי ופיתוח העיר והשכונות העתידיות לטובת תושבי העיר ותושביה העתידיים. אני רוצה להודות למשה אשכנזי על העבודה הטובה שעשה בחברה בשנתיים האחרונות. אנחנו נזכה ליהנות מהעבודה המצוינת שנעשתה על ידי החכ"ל בראשותו גם בעוד שנים רבות".

בתמונה משה אשכנזי. אומר שלום למגזר הציבורי (צילום ארכיון)

 

יאיר דנון