מחלקים
הפגנת חילונים בכניסה למודיעין עילית במחאה על אי גיוס חרדים

הפגנת חילונים בכניסה למודיעין עילית במחאה על אי גיוס חרדים

תושבים בלפיד, שסובלים בחודשים האחרונות רבות מהפגנות חרדים בצומת שילת, החליטו לארגן ביום שישי הקרוב הפגנת נגד בכניסה לעיר החרדית. ההפגנה תהיה בין השעות 14:00-16:00 והמארגנים מקווים כי יגיעו אליה גם תושבים רבים ממודיעין, שסובלים מחסימת צומת שילת באותה מידה. המארגנים מצהירים כי ההפגנה תתקיים רק עם אישור משטרתי, ומודיעים כי ההפגנה היא גם נגד חסימת הצמתים וגם ברמה העקרונית – נגד ההשתמטות מגיוס לצה"ל.

בראש המארגנים עומד עומר יתום – חבר ועד היישוב לפיד (וגם בנו של ראש המוסד והח"כ לשעבר דני יתום). בהודעה על האירוע בפייסבוק כתב יתום כך: "הגיעו מים עד נפש! בשבועות האחרונים תושבי איזור צומת שילת סובלים מהפגנות לא חוקיות, שמתקיימות עקב מעצר משתמטי גיוס חרדים. ההפגנות האלה גורמות לפגיעה קשה בערכים שאנחנו מאמינים בהם בכלל ובאיכות חיינו בפרט. אנחנו כאזרחים שומרי חוק, התורמים למדינה בגיוס לצה״ל ובדרכים נוספות, מתכוונים לקיים הפגנה ברישיון בכניסה למודיעין עילית ביום שישי הקרוב. אודה לאישור השתתפות באירוע כדי שנוכל להעריך את כמות המשתתפים. בהזדמנות זו, אני קורא ומזמין את תושבי לפיד, כפר האורנים, שילת, מודיעין וכל מי שאכפת לו להגיע ולהפגין. נתראה ביום שישי הקרוב".

הפירסום עורר, כצפוי, זרם של תגובות בעד ונגד. אחת התגובות המעניינות היתה של אדם שהזדהה כ"חרדי ממודיעין עילית": "עומר נשמה אני חרדי ממודיעין עילית ואני מבין אותך אבל אתה לא בכיוון... זה יהיה יעיל יותר אם תארגן כמה בחורים שיבואו להפגנות ויטפלו בהם עד שהכבישים יפתחו.. ואנחנו נצטרף לזה בכיף. אבל כשאתה בא וחוסם עיר שרובה ממש לא תומכת בטיפשים האלה אתה גם מפריע לאנשים שלא מגיע להם את זה וגם נותן לרעים את מה שהם מחפשים שזה עוד שיבושים ועוד הד תקשורתי... דבר איתי".

בתמונה חרדים מפגינים בצומת שילת (צילום ארכיון אינגריד מולר)

יאיר דנון