דיור מוגן
"פקק נגד פקק"

"פקק נגד פקק"

עשרות חילונים, רובם מהיישוב לפיד, הפגינו לפני כניסת השבת בכניסה למודיעין עילית, במחאה על הפגנות שיוצאות מהעיר החרדית ללא רשיון וחוסמות את צומת שילת. רוב השלטים שנשאו המפגינים היו בנושא זה ("פקק נגד פקק") וחלקם גם קראו לחרדים לשרת בצבא.

את ההפגנה אירגן עומר יתום, תושב לפיד. בין המפגינים היה גם אבי אלבז, חבר מועצת העיר במודיעין ואיש "עיר חופשית". האירוע התקיים לפי השעות שאישרה המשטרה להפגנה – בין 14:00 ל-16:00. בשעה זו התפזרו המפגינים והאירוע הסתיים, בלא שנרשמו תקלות או הפרות סדר.

רוב הנוכחים באירוע היו חרדים ממודיעין עילית, רובם נערים, ילדים ואברכים. בינם לבין המפגינים החילונים התקיימו גם שיחות על הנושא. ד' מלפיד מספר: "ניגשו אלי מספר צעירים חרדים וסיפרו כי גם הם מתנגדים למה שעושה 'הפלג הירושלמי' בכל הארץ, וגם במודיעין עילית". צעיר חרדי שהיה במקום אמר למפגינים החילונים: "אתם משחקים לידיים שלהם, אנחנו מסכימים איתכם בזה. כאשר התלונן על כך שההפגנה התקיימה לפני כניסת השבת והיא מפריעה לתושבים החרדים של מודיעין עילית השיבו לו חילונים: "זה הזמן היחיד שיש לנו. אנחנו עובדים בכל השבוע, והקפדנו שההפגנה תסתיים בארבע כדי למנוע חילול שבת".

(צילום: דף הפייסבוק "נושאי הלפיד")

יאיר דנון