דיור מוגן
בקרוב: "קירות" מים בכניסה לעיר

בקרוב: "קירות" מים בכניסה לעיר

תוכניות מרכז העיר החדש המוקם בימים אלה (ה"מע"ר") מוכרות למדי. הן פורסמו לציבור מספר פעמים, צוירו בקווים כלליים על גדרות הפח המקיפות את המתחם, ואף זכו לשם קוד שנטבע בידי חיים ביבס עצמו: ה"רמבלאס". אותה שדרה מפורסמת של ברצלונה, שדומה לה אמורה לקום כאן בתוך כשלוש שנים.

רק מעטים יודעים כי למע"ר יש גם המשך: שלב ב', שמתוכנן להימשך מסיומה של השדרה המרכזית (האיזור בו נמצא כעת "מרכז הקבלנים") לכיוון צפון. הוא יגיע עד לכניסה לעיר, ליד תחנה המשטרה הנוכחית והקרוונים של מחלקת הרווחה והרבנות העירונית.

העיריה אינה ממהרת לבנות את שלב ב' של המע"ר ומעדיפה להשלים קודם את השלב הראשון ולאכלסו. בעיקר משיקול של רוויה כלכלית (כלומר – לאפשר לעסקים הראשונים שיאכלוס את המע"ר לרכוש לעצמם נתח שוק).

רק בעוד כמה שנים יוכשר השטח, שהוא רצועת קרקע באורך של כקילומטר. אבל בלי כלום לא ניתן ולכן בקצה שלב ב' החדש, ממש בצומת החשמונאים-דם המכבים, כבר עובדים במרץ על פרוייקט חזותי גדול של מפלי מים וקירות זכוכית, שיהוו את חלון הראווה של הכניסה לעיר מכיוון צפון.

השבוע הציגה העירייה את התכנון החדש לכניסה לעיר, בצומת הרחובות שדרות החשמונאים ודם המכבים, בה יוקם מיצג שיכונה "כיכר שערי המים". מיקומו יהיה בסמוך למבנה תחנת המשטרה הקיים (שבעוד כשנה צפוי להיסגר לטובת מעבר התחנה למבנה חדש במע"ר), במקום שבו הייתה עד לאחרונה חניה לטובת באי אתר הקרוואנים, שנמצא בתהליך פינוי.

מבנה המיצג החדש, אותו תכנן משרד האדריכלים "שלמה אהרונסון אדריכלים בע"מ", יהיה בנוי משבעה שערי נירוסטה בגובה של כחמישה מטרים וברוחב משתנה. מחלקם העליון של השערים יזרמו מים שידמו "חלונות", וכך יצרו הזדמנויות למשחק אופטי ופיזי. הכיכר תרוצף אבן טבעית, ימוקמו בה ספסלי בטון יצוק ויישתלו עצי צל חדשים. כמו כן, מאחורי השערים יוצב "קיר ירוק" שיאפשר צמיחה אנכית של צמחייה עשירה ומגוונת. בעירייה ציינו כי עבודות ההקמה של המיצג תסתיים בעוד כשלושה חודשים.

בתמונה קירות מים בכניסה לעיר (הדמייה)

יאיר דנון