דיור מוגן
בעוד חודש – תחילת איכלוס שכונת הציפורים

בעוד חודש – תחילת איכלוס שכונת הציפורים

בעוד כחודש יחל איכלוס שכונת הציפורים, וההכנות האחרונות להסדרת הכבישים נמצאות בעיצומן. רמזורים הותקנו בכניסה המזרחית (רחוב שלדג) ובכניסה המערבית (רחוב צוקית). מערכות הרמזורים שכבר הוצבו בצמתים נמצאות ביציאה מהשכונה וגם בהמשך - על חוצי העמק של השדרה (לבאים ממרכז עינב לכיוון העיר).

הפניות ימינה אל השכונה יהיו חופשיות וכך גם היציאות מהשכונה לכיוון מערב. רימזור שני הצמתים יסייע במיתון התנועה בצומת רבין/החשמונאים, הנחשב לצומת מהסואנים בעיר. הצמתים המרומזרים החדשים יאטו למעשה את מהירות הנסיעה של כלי הרכב הנוסעים לכיוון הצומת העמוס, דבר שיתרום למיתון התנועה ואמור לסייע בהפחתת תאונות הדרכים בצומת.

בעירייה ציינו כי עד לפתיחת הצמתים, בעוד מספר שבועות, החל מהשבוע הבא יהבהבו הרמזורים שהוצבו בהם וזאת בכדי לבשר לנהגים שבקרוב יחלו במקום הסדרי תנועה חדשים. עוד נמסר כי במהלך העבודות ייתכנו שיבושים בהסדרי התנועה במקום והנהגים מתבקשים לנסוע בזהירות ובהתאם להוראות השילוט והתמרור.

שכונת הציפורים תשתרע על שטח של 370 דונם, כשגבולה הצפוני הוא פארק ענבה, וגבולה הדרומי הוא כביש 431. שדרות החשמונאים נמצאת ממזרח ובמערב רחוב יהודה המכבי. בשכונה יהיו כ-900 יח"ד, ומלבד מתחמי המגורים נבנים בה בית ספר יסודי, שני מרכזים מסחריים, בית כנסת, חמישה קומפלקסים של גני ילדים, מרפאה, טיפת חלב ושטח המיועד לתחום התרבות או הנוער והחינוך הבלתי פורמלי.

במסגרת בניית השכונה הוקם גשר המחבר בין שכונת משואה לשכונת הציפורים והוא יאפשר מעבר של כלי רכב בין השכונות. גשר זה כולל גם מדרכות משני צדי הכביש למעבר הולכי רגל, תאורה ומעקות. בימים אלה מוקם גשר נוסף, בחלקה המערבי של שכונת הציפורים, שיעבור מעל כביש 3 העירוני ויקשר בין שכונת הציפורים לשכונת נופים.

צילום ארכיון

 

יאיר דנון