דיור מוגן
באתי, ניתחתי, פיתחתי

באתי, ניתחתי, פיתחתי

שלושים תלמידים ממודיעין סיימו לאחרונה את המחזור התשיעי של התוכנית לפיתוח מנהיגות טכנולוגית מיסודה של חברת "נס טכנולוגיות". התוכנית היא שיתוף פעולה בין חברת "נס ישראל" לרשויות מקומיות ובתי הספר שבתחומן, אגף התקשוב בצה"ל וגופי אקדמיה שונים. מטרת התוכנית היא להעצים את הדור הבא של מובילי הפיתוח והמחקר בעולם ההיי-טק של ישראל. התכנית, שנמשכת שנתיים וחצי, הסתיימה בכנס ארצי באוניברסיטת תל אביב, בו הציגו התלמידים את עבודות המחקר שלהם.

בערב פסח התארחו התלמידים אצל ראש העיריה חיים ביבס, למפגש הוקרה בו נכחו גם סגן ראש העירייה ובכירות מנהל החינוך. במפגש סיפרו התלמידים על תקופת הלמידה והעשייה הארוכה, ועל הפרויקטים עליהם עבדו.

גם השנה, כמו בשנה שעברה, זכו צוותים מהעיר בפרסים יוקרתיים. צוות M.I Heart, שזכה במקום השני בתחרות, אפיין מערכת ממוחשבת הניתנת ללבישה שעוקבת אחר פעילות קצב פעימות הלב. מערכת זו מיועדת לקבוצת בעלי סיכון למחלות קרדיו וסקולריות. צוות FreshNess, שפיתח מערכת שביכולתה לבחון את מידת טריות המזון המאוחסן במקרר במטרה לצמצם משמעותית את בזבוז המזון הקיים בעולם, זכה בציון לשבח על עבודת צוות מצטיינת.

פרויקטים נוספים בהם לקחו חלק תלמידים מהעיר היו פיתוח טכנולוגיות רפואיות בתחום הפיזיותרפיה, פיתוח משקפיים בטכניקת מציאות מדומה לחולי אלצהיימר ופיתוח מערכת לצוללנים המאפשרת לזהות "שיכרון מעמקים" ולסייע לצוללן לעלות בהדרגה מעל פני המים. צוותים נוספים עסקו בפיתוח תוכנות טכנולוגיות לניהול פיננסי נכון, בהמרת אנרגית חום לחשמל בעזרת הפרשי טמפרטורות, ובתוסף שמותקן על אגזוז הרכב, שתפקידו לספוח את הפחמן הדו חמצני ובכך להפחית את זיהום האוויר.

בסיום המפגש העניק ביבס לכל אחד מהמשתתפים תעודת הערכה, ואמר: "למודיעין מכבים רעות יש את בני הנוער הטובים ביותר במדינת ישראל, כמעט בכל פרמטר, ולא בכדי זכתה העיר בפרס חינוך ארצי. אנו גאים בכם ובהצלחותיכם, וברור לי שבזכותכם הדבר הגדול הבא בתחום הטכנולוגיה ייצא מהעיר שלנו. אנו נמשיך, בעזרת ההורים שלכם, לדאוג למעטפת המתאימה כדי שאתם תוכלו להתמקד בלמידה ובעשייה".

בתמונה. ה"קרדיולוגים" לקחו את המקום השני  (צילום: דובר העיריה)

יאיר דנון