דיור מוגן
בגלל ציוד ההגברה - לחקירה באזהרה

בגלל ציוד ההגברה - לחקירה באזהרה

איך קורה שמסיבה לא גדולה שעורך בביתו חניך בתנועת נוער מסתיימת בחקירה באזהרה? תלוי את מי שואלים. מדובר על נער בן 15, שהתייצב השבוע לחקירה במשטרת מודיעין לאחר שמסיבה שערך בביתו שברחוב הזית במכבים בליל שישי האחרון הסתיימה בסגירתה בידי המשטרה כבר בשעה 22:30.

נטלי פישלר, אמו של הנער, סיפרה השבוע על מה שהגדירה כ"סיפור קפקאי": "הבן שלי ערך מסיבה לחבריו בתנועת מכבי צעיר והודענו מראש לשכנים ברחוב שתתקיים מסיבה אצלנו. כבר בשעה 21:30, חצי שעה לאחר תחילת המסיבה, הגיעו למקום שוטרים. אחד מהם נכנס לבית, קרא לבן שלי ולדי-ג'יי, לקח מהם את מספרי תעודת הזהות והטלפון וביקש מהם להנמיך את המוזיקה מפני שמישהו התלונן על רעש בלתי סביר. הם הנמיכו את המוזיקה, כשבמקביל גם סיירת ההורים הייתה במקום וראתה שאין אלכוהול במסיבה, אבל כעבור שעה שוב הגיעו שוטרים שאחד מהם ניגש אל הרמקול וניסה לנתק את הכבלים. הדי-ג'יי, שכנראה חשש שייגרם נזק לציוד, פנה אל השוטר שבתגובה דחף אותו בעוד השוטרת השנייה הודיעה לבן שלי לפזר את המסיבה".

פישלר מספרת כי בידיה כבר שלושה מכתבים משכניה לרחוב, שאחד מהם כבר פירסמה בעמוד הפייסבוק שלה, המעידים לדבריה כי לא היה במקום רעש בלתי סביר. למרות זאת היא הגיעה ביום ראשון לתחנת המשטרה, אליה זומן בנה לחקירה. פישלר: "בילינו שם ארבע שעות כשהאשמה היא הקמת רעש בלתי סביר והתנגדות להחרמת הציוד. אגב, הבן שלי טוען כי הוא בכלל לא היה באזור כאשר השוטרים ניסו להחרים את הציוד. מבירור אצל השכנים מסביב עולה כי הילדים התנהגו למופת ולא הפריזו בעוצמת המוסיקה. מצער אותי שזהו השיעור הראשון באזרחות שבני וחבריו קיבלו ויותר מכך מצער אותי שבישוב שלנו אנשים קטנוניים לא מאפשרים לילדים לחגוג ולשמוח".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "במשטרה התקבלו תלונות שכנים על רעש בלתי סביר העולה מהכתובת הנ"ל.  ניידת שיטור עירוני הגיעה למקום ומצאה שמתקיימת בבית מסיבת בני נוער רועשת. החוגגים התבקשו להחליש את עוצמת הרעש הבוקעת מהרמקולים והוזהרו לפני ביצוע פעולת אכיפה במקום. לאחר שהגיעו תלונה נוספת מאזרחים על רעש בלתי סביר, נשלחה שוב ניידת אל הבית.  לאחר שהשוטרים מצאו שהרעש בבית בלתי סביר הם דרשו להפסיק את המוזיקה. הצעירים במקום סירבו להנחייה והשוטרים נאלצו להחרים את ציוד ההגברה. ראוי להדגיש שוב כי הפניות החוזרות ונשנות למשטרה על הקמת בלתי סביר הגיעו מתושבים הגרים בסמיכות. משטרת ישראל תמשיך לשמור על האיזון שבין הזכות לקיים מסיבות בבתים פרטיים לבין זכותם של השכנים לשקט ומנוחה בסוף השבוע".

בתמונה מכבים. צילום אינגריד מולר

יאיר דנון