דיור מוגן
ליל חנייה

ליל חנייה

הפתעה לא נעימה ציפתה השבוע לדיירי בניין המגורים השוכן בפינת הרחובות יצחק רבין ולוי. בבוקרו של יום ראשון גילו הדיירים כי השמשות הקדמיות של לא פחות מ-12 מכוניות נופצו במהלך הלילה והן נפרצו.

עורך הדין יואב יעקובסון, דייר בבניין: "גילינו את זה ביום ראשון בבוקר כאשר אחד הדיירים ירד לחניון בדרכו לעבודה. 12 שמשות נופצו במהלך הלילה שבין שבת לראשון, כולן באמצעות אלמנט שיש שנמצא לאחר מכן בחניון".

יש לכם מושג למה עשו את זה?

"אנחנו מעריכים שלא מדובר בסתם וונדליזם. זה לא איזה ילד שעבר וזרק אבן וניפץ שמשה. כל הרכבים שהשמשות שלהם נופצו גם נפרצו וחיפשו בתוכם רכוש. זה באמת מפתיע. הם ניפצו דווקא את השמשות הקדמיות. בדרך כלל גנבים מנפצים את אחד מחלונות הצד ואז נכנסים לרכב. עלתה בינתיים סברה שאולי ניפוץ השמשה הקדמית הוא שקט יותר מניפוץ חלון צד. בכל אופן הם שברו את השמשות, השחילו יד פנימה ופתחו את דלתות הרכבים".

המכוניות שנפרצו. "לא השאירו ראיות" (צילום פרטי)

יעקובסון ודיירי הבניין מספרים כי איש לא שמע דבר במהלך אותו לילה: "אני מניח שאם מישהו היה שומע הוא היה יורד למטה לחניון לבדוק מה מקור הרעש או מזעיק את המשטרה".

יש לכם מושג מי עשה את זה או ראיות שנותרו?

"לצערי אף אחד מהפורצים לא נחתך כשהשחיל את ידו דרך השמשות המנופצות, כך שלא נותרו ראיות פורנזיות כמו שובל דם. כנראה שהשתמשו בשרוול כפול או משהו דומה ולא מדובר בחובבנים. אנחנו מנסים כעת לאתר ראיות אחרות, כמו טביעות אצבעות או טביעות רגל וגם באמצעות שימוש במצלמות. אין כאולו בחניון, אבל אולי ישנן באזור הסמוך וניתן לאתר את הרכב בו הגיעו הפורצים. אבל זאת כבר עבודתם של חוקרי המשטרה".

יאיר דנון