(new)ויקטורי
יעלה כמה שיעלה!

יעלה כמה שיעלה!

המשפט המפורסם שמתאר את הכלב כ"ידידו הטוב ביותר של האדם" מסתבר כמדוייק, וגם יקר לפעמים. את ההוכחה לכך מספק כלב מיוחד מאוד בשם פרי, שהצליח להימלט מפנסיון בכפר טרומן (חבל מודיעין) וגרם לבעלים שלו להציע פרס חסר תקדים על מציאתו. הבעלים היא ראקל ("בלי שם משפחה. גם ככה כבר יש מי שמנסה לסחוט אותי"), שמציעה 20 אלף שקל למי שימסור מידע קונקרטי על מקום הימצאו של הכלב.

תחילת הסיפור בתחילת חודש מרץ, אז המריאה ראקל לטיול בחו"ל והשאירה את פרי בפנסיון. היא מספרת: "הם אנשים מצויינים בפנסיון הזה והפאשלה היא לא שלהם. פרי יודע לפתוח בריחים בדלתות ולטפס עד לגובה של כמה מטרים. אני לא יידעתי אותם בעניין והוא ברח להם. הגעתי ליעד שלי בחו"ל בשעת ערב וכעבור שעתיים קיבלתי שיחה מהפנסיון שסיפרו לי מה קרה. ארזתי את הדרכון ועוד כמה דברים ומיד יצאתי אל שדה התעופה. לפנות בוקר כבר הייתי חזרה בארץ, הגעתי לפנסיון והתחלתי לחפש את פרי".

בנקודה זו החלה ראקל במסע חיפושים אינטנסיבי, שמעסיק אותה כבר שבעה שבועות ולא עומד להסתיים בקרוב. "עשינו מלא דברים כדי למצוא את פרי", היא מספרת. "התחלנו מחיפושים רגליים ורכובים בכל המושבים באזור כפר טרומן. עברנו בשוהם, חדיד ובית נחמיה, חיפשנו בכל השדות שבאזור. אחר כך הדפסנו פלאיירים עם התמונה של פרי ותלינו אותם בכל מקום אפשרי באזור הזה".

איך הגיע הרעיון להציע פרס כספי כל כך גדול?

"כשעברתי באזור ותליתי פלאיירים עצר אותי מישהו ושאל 'כמה?'. לא הבנתי על מה הוא מדבר והוא הסביר ששאל כמה כסף אתן לו אם ימצא את הכלב. אז כן, אנחנו מציעים פרס כספי גדול, אבל אני חייבת לציין שבמהלך השבועות האלו נתקלתי בארץ ישראל היפה והטובה. המון אנשים רוצים לעזור, מציעים לי להתארח אצלם בזמן החיפושים ועוד. סחטנים למיניהם כמעט לא פגשתי. הדבר יחיד הטוב שיוצא מהסיפור הזה הוא ששוב יש לי אמון באנשים. המון אנשים רוצים לעזור לי, בגלל שהם רואים שנאמנות עדיין קיימת. יש אנשים פשוט יוצאים מן הכלל".

קיבלתם כבר רמזים קונקרטיים לגבי מקום הימצאו של פרי?

"קיבלנו בפייסבוק תמונה של כלב שנראה מאוד מאוד דומה לפרי. נסעתי למקום בו אמרו שצולמה התמונה ובמשך עשרה ימים חיפשתי שם. בסופו של דבר הילדים מהצופים הובילו אותי למקום בו ראו את הכלב והתברר שמדובר בכלבה חמודה ומאוד דומה לפרי ששייכת לגננת בגן ילדים בבניין. מעבר לזה לא קיבלנו עוד רמזים".

אילו עוד צעדים עשיתם כדי למצוא את פרי?

"הפצנו מאתיים אלף פלאיירים. מכפר טרומן ועד למבשרת ציון, אזור פתח תקווה, השרון ובקרוב גם באזור בית שמש. בינתיים שמענו מאנשים בצפון שחושבים שראו אותו ופירסמנו בשבוע שעבר מודעות ב-15 מקומונים, מבאר שבע ועד לנהריה. בקרוב נפרסם גם בשני עיתונים בערבית, הופעתי בתוכניות טלוויזיה ושמנו שלט חוצות ענק בכניסה לתל אביב. עוד מעט נעלה עוד שלט בדרך השלום. בינתיים גם שילמנו לאתר אינטרנט שהפיץ עבורנו הודעה לכל הווטרינרים בארץ שפרי אבד".

חשבתם לקחת חוקר פרטי?

"חשבנו על זה, אבל בינתיים אנחנו עוד לא הולכים לכיוון הזה. נעזרנו בלוכד כלבים, אדם שמבין בכלבים, מכיר כל פינה באזור ויודע לאן חיות הולכות כדי להסתתר. לצערי גם הוא עדיין לא מצא דבר".

* * *

פרי, הכלב המככב במרכז הפרשה, הגיע אל ראקל לפני שבע שנים, כשהיה בערך בן שנה. "לקחתי אותו מהסגר במעלה אדומים. הוא מסוג בורדר קולי מעורב, בצבע חום כהה ובגודל בינוני. למה אני עורכת כזה חיפוש? קודם כל מאהבה. אני הצלתי אותו מההסגר והוא עזר לי בהמון רגעים קשים במהלך השנים. אני לא אמא שלו. אני לא מהאנשים האלה, אבל הוא לגמרי בן משפחה ובמשפחה שלנו נאמנות היא מעל הכל. אני אעשה כל מה שדרוש כדי למצוא אותו ואוציא כל סכום שיידרש".

את עדיין אופטימית שפרי יימצא או שיש לך ספיקות?

"ברור שיש לי ספיקות אם פרי יחזור. אני שבורה לחלוטין. כבר שבעה שבועות שאני לא לומדת ולא מטפלת, רק עסוקה בחיפוש אחריו 24 שעות ביממה. חשבתי כבר על כל תרחיש אפשרי ואני יודעת שאו שהוא נפגע או שמישהו לקח אותו. בגלל שהוא בכלל לא נראה ולא הגיע לאף ווטרינר, יש לי תחושה שמי שלקח אותו נמצא קרוב מאוד לאזור הפנסיון".

בתמונה ראקל ופרי הכלב שאבד. מוכנה לשלם הרבה (צילום פרטי)

(new)עידן הפרזול 13.1.20