דיור מוגן
קטין משכונת השבטים הודה: אני זה שהטריד מינית נשים ברשתות החברתיות

קטין משכונת השבטים הודה: אני זה שהטריד מינית נשים ברשתות החברתיות

המשטרה עצרה קטין החשוד בכך שהטריד נשים ונערות ממודיעין ברשתות החברתיות והציע להן הצעות מגונות לקיום יחסי מין.  בחקירתו הודה הקטין שהוא זה שהטריד את הנשים, הוא שוחרר בתום חקירתו ונאסר עליו לשלוח אימיילים או ליצור קשר בדרכים אחרות עם ג', שהגישה נגדו תלונה במשטרה.

כפי שפורסם כאן בלעדית לפני שבועיים, המשטרה החלה לחקור את הפרשה כבר בחודש אוקטובר 2016, אז הוגשה תלונה בתחנת המשטרה במודיעין. אלא שמאז שהוגשה התלונה התברר לדברי אחת המתלוננות כי קרוב לעשרים צעירות ושלוש נשים בוגרות נפלו קורבן לסוטה המין ברשת החברתית.

על פי העדויות האיש התחזה בשלושה שמות שונים ופעל בשלוש רשתות חברתיות: בפייסבוק הציג עצמו כ"אלכס רובין",  באינסטגראם היה "ארי גלייזר" ובפינטרסט מופיע כ"אלכס רוס". בשלושת השמות הוא השתמש בכתיב האנגלי. הצעירות שנפלו ברשתו וגם שלוש הנשים הבוגרות, כולן אגב תושבות שכונת מוריה והשבטים.

הפעם הראשונה שבה החל להטריד את ג' היתה ב-16 ביוני 2016. ג', בשנות הארבעים לחייה ותושבת שכונת מוריה, סיפרה: "מישהו ביקש ממנו חברות בפייסבוק וסירבתי לו. אחר כך גיליתי שהוא משתמש בשלושה שמות. באוגוסט הוא פנה לבתי תחת שם אחר ושלח לה איורים של לבבות וכתב לה 'איזה כוסית את'. מיד עשינו לו בלוק אבל כעבור כמה ימים הוא פנה לבני בן ה- 15 בפייסבוק, ושלח לו גם מסרים. באוקטובר הלכתי למשטרת מודיעין והגשתי תלונה, נתתי עדות, שאלו אותי שאלות, מסרתי להם את כל מה שאני יודעת וזוכרת. במשך תקופה ארוכה לא שמעתי כלום מהמשטרה עד שבמרץ האחרון הם התקשרו אלי וביקשו פרטים על כתובת האיי.פי. כדי לנסות למצוא את האיש".

לדברי המתלוננת המטרידן שלח לה באחת הפעמים צילום של בתה וכתב לה לצד דברי הזימה גם איום מפורש שיבוא ביתה ויפגע בה. "זה היה מפחיד מאד וכשקיבלתי את המסר הזה התחלתי לבכות. בעלי היה בארצות הברית וביקשתי מבני שיביא קרשים אותם שמתי על חלונות הבית", סיפרה האישה.

היא סיפרה כי נודע לה שעוד נשים נפלו קורבן: "כששאלתי לתומי בת של שכנים שלנו אם היא מכירה אדם בשם גלייזר היא ענתה לי בתדהמה: 'איך את יודעת?'".

כבר אז דיווחה ג' למשטרה כי היא חושבת שהמטרידן מכיר אותה ואת הסביבה: "אפילו היה לי רעיון מי זה יכול להיות, וסיפרתי את זה למשטרה".

בינתיים התחזתה ג' לבנה בפייסבוק וניהלה עם האיש שיחות. היא שאלה "מה אתה רוצה מאמא שלי? למה אתה מציק לה? מה אתה דפוק? זאת אמא שלי!". המטרידן השיב: "אני רוצה לדפוק אותה".

השבוע, לאחר היוודע דבר מעצר החשוד, אמרה ג': "כשהמשטרה הודיעה לי שהחשוד נתפס שמחתי מאד אבל גם התעצבתי כי מדובר בצעיר שגר בשכונת השבטים ואנחנו ובני משפחתו במסגרת אותה קהילה של דוברי אנגלית ומתפללים באותו בית כנסת. זו די טרגדיה של המשפחה".

צילום דוברות העיריה

יאיר דנון