דיור מוגן
הנני כאן

הנני כאן

בשבוע הבא יעלה תאגיד השידור החדש "כאן" לאוויר ויחל להעביר את שידורי הטלוויזיה והרדיו מבניין התאגיד שנמצא בפארק הטכנולוגי במודיעין. תחילת השידורים יוצאת לדרך לאחר שהשבוע סגר כונס הנכסים הרשמי דוד האן את הטלוויזיה הישראלית סופית והוריד בבת אחת את שידורי החדשות והאקטואליה מהמסך, כשמהדורת מבט המיתולוגית שורה בפעם האחרונה ביום שלישי בערב.

בכך למעשה נפתח עידן חדש בשידורים בישראל כשמודיעין הופכת לבורג חשוב, לפחות בשנתיים הקרובות, או עד שהתאגיד ימצא מקום ראוי לשדר ממנו בירושלים (כנראה בהר חוצבים).

תאגיד "כאן" נכנס לבניין שבו שכן ערוץ 9 (ברוסית) ולמעשה מאז סוף 2016 בוצעה "הצרחה" בסגנון משחק השחמט בין התאגיד החדש ובין ערוץ 9 הרוסי, שהשכיר לתאגיד שטחי עבודה בבניין הענק שהקים. ערוץ 9 עזב את הבניין כולל את האולפנים הגדולים שהוקמו בעלות יקרה מאד ודילג לבסיסו החדש בנוה אילן, שם הוא התמקם בשטח קטן יותר וכמובן בעלות נמוכה יותר.

את השטחים בבניין שבפארק הטכנולוגי השכיר ערוץ 9 לתאגיד השידור, כולל אולפני הטלוויזיה המתקדמים שלו, האולפן הגדול בן 950 מטרים רבועים האולפן הקטן יותר בן 450 מטרים רבועים ועוד חדרי עריכה. מאולפנים אלה ישדר התאגיד את מהודרת החדשות שלו וכן תוכניות אקטואליה אחרות ותוכניות תיעודיות ולצידם גם ישודרו חדשות רדיו במקום שידורי רשת ב' של קול ישראל.

כבר בסוף 2016, עוד בטרם נסגרה ההחלטה הסופית לגבי השידורים במודיעין, העביר יו"ר התאגיד עו"ד אלדד קובלנץ חלק גדול ממחלקות התאגיד למודיעין, יחידות המטה ההנהלה והדוברות התמקמו בתל אביב ובפארק הטכנולוגי התמקמו על פני שלוש קומות הבניין שהיה שייך לערוץ 9. יחד איתם עברו מחלקות השידור של רשת ב', ההפקה, הכתבים, העורכים ושאר העיתונאים.

אנשי התאגיד סיפרו כי "עשרות עובדי רשות השידור שכבר הצטרפו לתאגיד 'כאן' עדיין לא הגיעו לבניין, אלא ממשיכים לתחזק את רשות השידור מירושלים: 'הם יהיו האחרונים שיעזבו את רוממה ויגיעו לפה ממש בדקה התשעים', אמר עורך בכיר בתאגיד, וזה בדיוק מה שיקרה כבר השבוע.

בתמונה האולפן המרכזי של המתחם החדש במודיעין, כאשר שימש את ערוץ 9

יאיר דנון