דיור מוגן
תושב מודיעין נעצר בחשד לפדופיליה ברשת

תושב מודיעין נעצר בחשד לפדופיליה ברשת

תושב מודיעין בן 37 נעצר בידי המשטרה בחשד לקיום קשרים פדופיליים באמצעות האינטרנט וניסיון ליצור קשרים כאלה. השבוע, במבצע מורכב של בלשי מרחב דן ושוטרי מחלק הנוער במרחב דן, נעצר האיש במקום המפגש שקבע עם הקטינה לכאורה, שכאמור היתה שוטרת שהתחזתה לכזו.

הפרשה מתגלגלת כבר חודשיים והפכה להיות מבצע יזום של מחלק הנוער במרחב דן. במסגרת המבצע שנועד לחשיפת עברייני מין ברשת הציגה עצמה שוטרת כילדה בת 13 וחצי. השוטרת המתחזה החלה לטוות קשרים חברתיים עם אנשים שענו לה והחלו לנסות לקשור עימה קשרים.

שלושה בני אדם, אחד ממודיעין והשניים האחרים מתל אביב ומטייבה, ניסו לפתח ולקדם את מערכת הקשרים. מהמשטרה נמסר כי "בתחילה היה מדובר על התכתבות מילולית בין השלושה ובין הילדה לכאורה שהיא השוטרת, במשך זמן התנהלה תכתובת ענפה אבל בשלב מסויים החשוד ממודיעין החל לשלוח לשוטרת צילומי וסרטונים והתכתובת ברשת החברתית הלכה והתרחבה".

במשך שבועות האיש קיים עם ה"ילדה" שיחות בעלות אופי מיני. מהמשטרה לא נמסר מה היה תוכן השיחות שניהל תושב מודיעין עם ה"ילדה", אך יש להניח כי היו בהן ראיות המצביעות על דפוסי פעילות פליליים. בסופו של דבר עבר החשוד ממודיעין לשלב הבא והוא ניסיון להיפגש עם הילדה וניסיון לקיים עימה מגע מיני.

כאן הוחלט במשטרת מרחב דן להתערב ולעצור את החשוד. נקבעה פגישה בין השוטרת לחשוד, שסבר כי הילדה נענתה לחיזוריו וכי בסופו של דבר יצליח לקיים עיעמה יחסי מין. אלא שהחשוד לא לקח בחשבון את מה שקרה: כשהחשוד והשוטרת המוסוות נפגשו זינקו עליו כמה בלשים וכפתו אותו כשהוא המום מהפתעה.

המשטרה לא מסרה את מיקום המעצר והמפגש מחשש כי הדבר יפגע בחקירה, אולם סביר להניח כי המפגש אירע באזור תל אביב או מודיעין. באותו שיטה ממש הביאה השוטרת גם למעצרם של שני החשודים הנוספים – תושב תל-אביב ותושב טייבה. המשטרה דיווחה כי אחד מהם הוא "איש תקשורת", אך לא ציינה מי מהם. השלושה הובאו בפני שופט בבית משפט השלום בתל אביב. בית המשפט הטיל צו איסור פרסום על כל פרט אחר בפרשה, למעט שבחלק מהמקרים גם שלחו החשודים ל"ילדה" תמונות מיניות.

יאיר דנון