דיור מוגן 2
מודיעין במרכז תעשיית המכוניות המותאמות לנכים

מודיעין במרכז תעשיית המכוניות המותאמות לנכים

במודיעין נחנך המתחם הגדול בישראל לאספקת איבזור וציוד לרכבים לנכים. עם פתיחת המרכז החדש הושקו בו דגמי הרכבים החדשים המיובאים בלעדית על ידי חברת  א.צ.מ., כרכבים הפרטיים המתקדמים והמאובזרים בישראל, המותאמים במיוחד עבור ציבור הנכים.  

המתחם החדש, בפארק הטכנולוגי, כולל אולם מרכזי בשטח של  4,000 מ"ר, בנוסף ל-2,000 מ"ר חצר ו-600 מ"ר משרדי שירות והנהלה. החברה השקיעה במקום מיליון וחצי שקל וצפויים לעבוד בו 75 איש.  

במתחם נעשים פיתוחים בתחום התחבורה כדוגמת שינויי מרכב ברכבים המותאמים לנכים, מערכות אלקטרוניות ייחודיות לרכב נכים, מערכות מכאניות להנגשת הנהיגה ועוד. בנוסף, במקום קיימת פעילות ענפה בתחום הרובוטיקה בשת"פ עם התעשייה האווירית.

חברת צ'מפיון מוטורס הציגה לראשונה באירוע את הפולקסוואגן קראוול, הרכב החדש המיועד עבור נכים המוכרים על-ידי הביטוח הלאומי שהיא מייבאת לישראל. מדובר בדגם שהותאם תקציבית לצרכי ודרישות הביטוח הלאומי. עוד רכב חדש שהוצג בפתיחה הוא קיה קרניבל החדשה. זהו המיני-ואן המונמך הראשון מתוצרת הארץ, כממשיך דרכם של המכוניות המונמכות מתוצרת א.צ.מ. הרכב תוכנן על מנת לעמוד בסטנדרטים של הקרייזלר וויאג'ר ושל הטויוטה סיינה המונמכות אף הן שמגיעות מחו"ל, והכל בייצור מקומי. ברכב הושקעה עבודת הנדסה ופיתוח של צוות מהנדסים בעלי ניסיון וידע רב שנים. הרכב מצויד ברמפה חשמלית ובמערכת רכינה חשמלית, ומגיע ברמת גימור פשוטה או מפוארת. פתיחת בגז' חשמלית תהווה אופציה גם בדגם הזול, אך מגיעה מקורית בדגם המפואר.

 העולה החדשה שהגיעה בטיסה מיוחדת מניו יורק במיוחד עבור האירוע, הייתה רכב הקונספט מבית BRAUN, מובילת השוק בארה"ב ברכבים מונמכים לנכים. הרכב הושק בארה"ב לפני כשנתיים ומאז חיפשו בא.צ.מ. דרך להביאו גם לשוק המקומי, עד שנמצאה ההזדמנות לכך.

אלה שרוצים להתפנק ברכב המשדר יוקרה ולקבל יותר מהרכב שמשרת אותם, ימצאו זאת בפורד אקספלורר מונמכת הרצפה שהגיעה לישראל לאחרונה. הרכב שהוא למעשה ג'יפ שבגרסה זו מגיע רק בתצורה של 2 על 4, אך שומר על ייחודיותו ומראהו הייחודי. לרכב מנוע 6 צילינדר, נפח מנוע 3.2 סמ"ק, וחתך צמיגים נמוך. כמו כן הושק באירוע קראוון מונגש מיוחד עבור ציבור הנכים מבית א.צ.מ.

אייל, מלמן מנכ"ל א.צ.מ: "אנשים שואלים אותי איך הפכה א.צ.מ. לאחד מהסמלים של נכים ונכויות וקידומם בחברה הישראלית. מאבק הנכים לעצמאות ושוויון הוא המאבק שלנו, כולל דחיפת לקוחותינו לעצמאות מלאה והשתתפות פעילה שלנו בכל מאבקי הנכים לשיפור זכויותיהם.  אנו מלווים את לקוחותינו משלבי הפציעה או המחלה ודרך השינויים וההתמודדויות עימם לאורך כל הדרך. אנו מסייעים להם להגיע לעצמאות בנהיגה, דרך מורי נהיגה מקצועיים המלמדים את הנכה לנהוג מחדש, ודרך ייעוץ והכוונה מלאים אל מול כל האתגרים הבירוקרטיים והקשיים הפיסיים והנפשיים, כולל סיוע ע"י צוות עובדים מיומן של החברה המסייעת ללקוחותיה להתאקלם בתוך מציאות החיים הלא פשוטה, המצאת פטנטים, ייבוא מוצרים ייחודיים והתקנתם במסירות ואהבה של משפחה אחת גדולה".

בתמונה: חנוכת מתחם התצוגה. מלווים את הנכים כל החיים (צילום יח"צ)

יאיר דנון