(new)ויקטורי
תמיד יש את המכביה הבאה

תמיד יש את המכביה הבאה

 

את השלב הראשון במשחקי המכביה עברה נבחרת הכדורשת של מודיעין כמו רוח סערה, עם ארבעה נצחונות ו-8:0 במערכות. כשהגיעו למשחקי הגמר קרה להן משהו, והן נעצרו מול הוד השרון (וגם אחר כך לא הצטיינו במיוחד) . זה הספיק למקום השמיני, אבל לא פגע במורל

בתוך עשור כבש הכדורשת את בנות ישראל. נכון להיום רשומות מעל 5,000 שחקניות כדורשת בכל רחבי הארץ. לשם השוואה - יש בארצנו רק 1,100 כדורגלניות ורק 4,000 שחקניות כדורסל. ומדובר בענפי ספורט ותיקים בהרבה, ומוערכים יותר, לכאורה.

בסוף השבוע האחרון חגג הכדורשת הישג נוסף, כאשר לראשונה בהיסטוריה נערך טורניר כדורשת בינלאומי במסגרת משחקי המכביה ה-20. בטורניר לקחו חלק 48 נבחרות מהארץ ומחו"ל, בהן גם נבחרת הכדורשת של מודיעין. הנבחרת, שהוקמה במיוחד עבור משחקי המכביה ה-20, הורכבה מ-14 נשים תושבות העיר והאיזור, המשחקות בליגה המקומית של העיר ועברו את המיונים לנבחרת, כשצדו את עיניהן הבוחנות של צמד המאמנות דפנה יאיר ואורלי כהן.

ואלה שמות חברות הקבוצה: דלית אייזק לויתן, מי אלכסיד, שרית רפיח, בר שרון, קרן במצור, נעמי שר, אירית שוורצמן, מירי ג'רבי, מרינה יפת זבר, נטע ארנון, אורלי דה מונטה, קמי ג'ורג' והקפטנית מרטין חמי. בסיוע רכזת הנבחרת טלי משה הן התאמנו במשך חודשיים תמימים, קרוב לארבע שעות בשבוע, והתגבשו ליחידה מאוחדת, מיומנת וקטלנית, כפי שהעידו משחקי האימון שערכו לקראת המאורע.

כך, מאות שחקניות כדורשת נרעשות, נרגשות ורעבות לניצחון, השתתפו ביום חמישי האחרון בשלב הראשון של טורניר הכדורשת הבינלאומי. השלב הראשון של התחרות התקיים במקביל בשלושה מחוזות: צפון, דרום ומרכז. נבחרת הכדורשת של מודיעין, שהשתייכה למחוז דרום, נפגשה על הפרקט שבאולם מקיף ח' באשדוד עם הנבחרות מאשדוד, גדרה, לוד והמועצה האזורית יואב.

פעם ראשונה במכביה. גם זה הישג (צילום דובר העיריה)

* * *

 

למשחק הראשון, מול אשדוד, הגיעו השחקניות המודיעיניות נחושות והשכילו בתום קרב צמוד לנצח בשתי מערכות כדי לסיים את ההתמודדות בתוצאה 0:2. המשחק שנערך מול גדרה באותו היום הסתיים בתוצאה זהה, 0:2, והבנות סיימו את היום הראשון של הטורניר בחגיגות ופתיחת שמפניה על ההישג. ביום המחרת נפגשו הבנות באותו האולם עם הנבחרת של בנות לוד והוכיחו שההאנגאובר מאחוריהן. קהל רב שינס מותניים ויצא את מודיעין כדי לתמוך. בעלים טרוטי עיניים, ילדים גאים וחובבים סקרנים, כאשר העידוד הקולני העניק למודיעיניות אווירה ביתית. כלומר, ביתית כמו בבוקר שבת רגע לפני ארוחת בוקר משפחתית, כשילד צועק שהוא לא רוצה חביתה, וילד מעיף את המלפפון לכל עבר והפתיתים על הגז כבר נשרפים.

בצל הציפיות, השכילו בנות העיר לנצח את המשחק בתוצאה 0:2 כדי לסדר לעצמן את הכרטיס לגמר המוקדמות, מול הנבחרת של המועצה האזורית יואב.

גם במעמד המכריע ידן הייתה על העליונה, כדי להנחית. בתום משחק צמוד ומותח הצליחו הבנות להשיג יתרון כשהן נישאות על גלי המומנטום בדרך לחתום את התוצאה ב-0:2. כלומר - בתום שלב המוקדמות, עמדה נבחרת הכדורשת המקומית על ארבעה ניצחונות מארבעה משחקים ומאזן מרשים של 0:8 במערכות.

 

* * *

 

ההישג הנהדר סידר למודיעין את הזכות להיכלל בשמינייה המובילה של משחקי הגמר, יחד עם הנבחרות מגן יבנה, דרום השרון, כפר סבא, הוד השרון, קריית אתא, חיפה וקריית מוצקין. מ-48 נבחרות נותרו שמונה בלבד, ונציגת מודיעין ביניהן. ועדיין, הבנות ביקשו עוד. מרטין חמי הצהירה לפני הטורניר בשם החברות שאין להן שום כוונה להסתפק במועט. אבל בשלב שכזה, כל הנבחרות ללא יוצאת מן הכלל, כיוונו לפחות למקום על הפודיום.

מלאות באדרנלין בזכות הניצחונות שהשיגו עד לשלב זה עלו הבנות על ההסעה בבוקר יום שבת מבניין העירייה אל משחקי הגמר המשוחקים במכון וינגייט. דגלי המכבייה ואיגוד הכדורשת ניבטו מכל פינה והאווירה החגיגית הגיעה לשיאה בטקס פתיחה מלא התרגשות, במסגרתו הוצגו הקבוצות המשתתפות, שקיבלו בשירים ובריקודים את הקבוצות שהגיעו היישר מבוסטון, אטלנטה וסן חוזה שבקליפורניה.

אך כנראה ששחקניות הנבחרת איבדו את הפוקוס, כי אחרי ארבעה ניצחונות רצופים הן נכנעו לראשונה. מי שהצליחו לעצור את רצף הניצחונות של הנבחרת העירונית היו בנות נבחרת הוד השרון, ששחקניותיה משחקות בליגת העל של האיגוד. במשחק בן שלוש מערכות, לאחר ניצחון לכל אחת מהקבוצות, הצליחו הבנות של הוד השרון להשיג יתרון קל במערכה השלישית והמכריעה וניצחו את המשחק בתוצאה 12:15. שני משחקים נוספים מול הנבחרות של קריית אתא וקריית מוצקין, שהסתיימו בהפסדים זהים וצמודים, 27:25 לנבחרות המקבילות, הביאו את הנבחרת המודיעינית למקום השמיני והמכובד.

* * *

רכזת הנבחרת, טלי משה סיכמה: "עברנו במשך שלושה ימים חוויה עוצמתית של פעם בחיים עם קבוצת בנות מדהימה שהפגינו עבודת צוות נפלאה. זה לא מובן מאליו להגיע למקום 8 מתוך 48 וזה היה כבוד גדול עבורנו לייצג את העיר שלנו. זו הזדמנות להודות לעירייה ולעמותת סחלבים שאפשרו לנו לקחת חלק בחוויה הזאת ודאגו לנו למאמנות מדהימות שלקחו על עצמן תוך חודש וחצי להקים קבוצה שלא רגילה להתאמן יחד והצליחו להגיע איתנו להישגים מדהימים. תודה למעודדים ולמעודדות, חברות, משפחה והילדים שבאו לפרגן ותפסו חצי אולם ולא הפסיקו לעודד במשך שלושה ימים רצופים, תודה לקפטנית הנבחרת מרטין ולכל אחת ואחת מהשחקניות".

 

(new)שלומי תבלינים 18.5.20