(new)ויקטורי
תתחילו לעבוד על קורות חיים

תתחילו לעבוד על קורות חיים

תאגיד האלקטרוניקה האמריקני "פלקס" יכנס את מתקני היצור שלו בישראל למבנה מרכזי במודיעין, שתקים עבורו חברת "מגה אור" בפארק הטכנולוגי . הערכה: ייחנך ב-2020 ויעסיק כאלף עובדים. "פלקס".  (צילום: מתוך סרט תדמית של החברה)

 

חברת "פלקס" (לשעבר "פלקסטרוניקס") היא קונצרן הייטק אמריקני והוא מעסיק למעלה ממאתיים אלף עובדים ברחבי העולם. בחודשים האחרונים ניהלה החברה משא ומתן עם גורמים באיזור על העברת מתקני הייצור כל עסקיה בישראל למודיעין – ובשבוע שעבר נחשפה העסקה בהודעה לבורסה שמסרה "מגה אור" – שתקים עבורה את המבנה בפארק הטכנולוגי.

לפי הערכה, המפעל במודיעין, יחד עם מטה החברה הישראלי שייתמקם כאן, יעסיק כאלף עובדים. חלק מהם יעברו לכאן ממתקנים אחרים של החברה בארץ שייסגרו, וחלק יגוייסו במודיעין.

ענקית האלקטרוניקה תפעל מהמבנה ששטחו כ-30,500 מ"ר במגרש 12 א', שנמצא בבעלותה של מגה אור ונמצא בשדרות הרכס, לא הרחק ממרכז המיון החדש של דואר ישראל.

פלקסטרוניקס נוסדה בשנת 1969 ובישראל היא פועלת מזה כעשרים שנה ומעסיקה כאן כ-3,500 עובדים, במספר מקומות כמו מגדל העמק, חיפה, יבנה ואופקים.

ראש העיריה חיים ביבס בירך על העסקה וסיפר כי התהליך החל במשרדו לפני כשנה: "לפני שנה בדיוק נפגשנו נציגי העירייה, היזם צחי נחמיאס, מנכ"ל חברת 'מגה אור', איתמר רגב, ומנכ"ל מינהלת אופק, רון ברזני, עם בכירי חברת 'פלקס' בהם גם אחד הסמנכ"לים של פלקס שהוא תושב מודיעין, על מנת לשכנע אותם להעתיק את החברה לפארק הטכנולוגי בעיר. לשמחתי, שמה הטוב של העיר והתקדמותה הענקית בתשע השנים האחרונות דירבנו את ראשי החברה להחליט להקים כאן את ביתם החדש בישראל. אנחנו נסייע לתושבים החדשים שלנו ככל הניתן, על מנת שתהיה להם כניסה חלקה למבנה החדש, ונוסיף לפעול כדי להביא לעיר עוד ועוד חברות מתחום ההיי-טק והתעשייה, דבר שיאפשר ליותר תושבים מהעיר לעבוד כאן קרוב לבית".

לשאלה מה בעצם מעניקה מודיעין לחברה לעומת ערים אחרות ובכך זכתה העיר בחברה ענה ביבס: "ראשית הסמנכ"ל שגר כאן הביא אותם אלי. אנחנו גם הצלחנו להעביר את המסר לראשי החברה לגבי יתרונותיה של העיר בכך שהארנונה כאן נמוכה משמעותית לעומת ערים דומות אחרות. הם ראו והבינו את היתרון של מודיעין במיקום המרכזי. הם גם ראו את ההון האנושי שיש במודיעין ואת ריכוז אנשי ההייטק והבינו את המשמעות הזאת והכי חשוב אולי – שהם הבינו עד כמה עיריית מודיעין יכולה לסייע להם בזירוז הליכים ובקיצור בירוקרטיה בתהליך קבלת ההיתרים וכל מה שצריך כדי להעביר את המפעלים והמטה לכאן".

* * *

"פלקס" מספקת שירותי ייצור שבבים מיקרו-אלקטורניים ומערכות. החברה מתמחה בתכנון וייצור מעגלים מודפסים, קווי ייצור של מערכות ומוצרים ושירותים נלווים. שירותים אלה כוללים הנדסת מוצר, עיצוב מוצר, פיתוח תוכנות ויישומים המוטמעים במוצרים, עיצוב מוליכים למחצה, פיתוח מערכות אלקטרוניות, הרכבה, אבטחת איכות ובידוק, שירותי תיקונים ואחריות. שירותים נוספים שהחברה מציעה כוללים שילוח, ניהול מלאי ופתרונות סחר אלקטרוני, שירותי תכנון והנדסה, עיצוב ממשקי משתמש ועיצוב תעשייתי, עיצוב רכיבים ותת מערכות וכן שירותים מתמחים לשוק הסלולרי, הכוללים מודולים של מצלמות, ספקי כוח, אנטנות, מודולים של תדרי רדיו וצגים.

* * *

מההודעה שמסרה מגה אור לבורסה עולה כי "המבנה ישמש את השוכר כמרכז ניהול. הסכם ההקמה והשכירות קובע תקופת שכירות של 15 שנים, עם אופציה של השוכר להאריך את התקופה האמורה ב-2 תקופות נוספות, האחת בת חמש שנים והשנייה בת 4 שנים ו-11 חודשים, בסך הכל תקופה בת 24 שנים ו-11 חודשים. השוכר ישלם דמי שכירות שנתיים צפויים בסך של כ-10.5 מיליון ש"ח צמודים למדד הקבוע בהסכם ובתוספת מע"מ כדין. דמי השכירות יעלו בשיעור של 3% אחת לחמש שנים.

החברה וצד ג' התקשרו בהסכם לפיו, העניקה החברה לצד ג' אופציה לרכישת 50% מזכויות החכירה במקרקעין לרבות המבנה".

מנתוני המסחר בבורסה של השבוע האחרון עולה כי שוויה של מגה אור הגיע כבר לסך של 999 מיליון שקל. צחי נחמיאס, בעל השליטה בחברה, מחזיק בבעלותו 45% ממניותיה.

(new)שלומי תבלינים 18.5.20