"העובדה שהרכב עמד בחניה עם צל הצילה את חיי הילד"

פעוט בן שנתיים וחצי נלכד במכונית בשכונת הכרמים, כאשר אמו ואחיו נמצאים בחוץ והמפתחות בתוך הרכב. לאחר כחצי שעה הוא חולץ ללא פגע

פורסם ב: 12:55 12/7/17 | מאת: יהודה גולן | פלילים, חדשות


אסון נמנע השבוע במודיעין, לאחר שפעוט בן כשנתיים וחצי ננעל במכונית אך חולץ בזמן.

ביום שני אחר הצהרים התקבלה ב"איחוד הצלה" הודעה על פעוט שנמצא במכונית ברחוב תשרי (שכונת הכרמים), בחנייה שלמרבה המזל היתה מוצלת. ככל הידוע, הפעוט היה לפחות חצי שעה במכונית.

אופנועים של "איחוד הצלה" (צילום ארכיון)

אבי דבלינגר, החובש המתנדב ב"איחוד הצלה" שקיבל את הקריאה ומיהר למקום, סיפר: "ישבתי בביתי ברחוב זכריה עם הילדים כשהגיעה הקריאה בקשר בתוספת ההערה ח"א ,שזה חיי אדם. כשמקבלים דיווח על אירוע והמוקדן מציין 'ח"א' רצים כמו משוגעים למקום. הגעתי בזמן אפס לרחוב תשרי ובחניה ראיתי אשה עומדת ליד רכב ולידה שני ילדים בני 6-7 ובפנים יושב תינוק".

לדברי דבלינגר התינוק לא נראה במצוקה אלא היה עירני והגיב לתנועות ולחיוכים של שני אחיו. האם המבוהלת סיפרה כי חזרה מקניות עם שלושת ילדיה, היא ושני הגדולים יצאו מהרכב וכשרצתה להוציא את התינוק, נטרקה דלת הרכב והמפתחות נותרו בפנים.

האם מיהרה להתקשר למוקדי החירום, שוטרים וניידת כיבוי אש הגיעו למקום ואבי דבלינגר שמתגורר ברחוב הסמוך הגיע בתוך דקה שתיים.

"שאלתי את האם כמה זמן הוא בפנים והיא ענתה לי כחצי שעה. במצב אחר, כשהאוטו עומד בחוץ בשמש חצי שעה, אין סיכוי לתינוק בן שנתיים וחצי להישאר בחיים. הוא היה פשוט מתבשל. תנסה לשים את האוטו בשמש ולשבת חמש דקות בפנים ותראה איזה חום יהיה".

בסופו של דבר לוחמי האש הצליחו לפרוץ את הרכב בעזרת חוט ברזל ולהוציא את התינוק שלא נפגע. החובש ערך לתינוק בדיקה כללית: "מצאנו שהמדדים תקינים אם כי חום גופו היה קצת גבוה אבל הוא לא נזקק לשום טיפול. ניידת טיפול נמרץ הגיעה אבל האם סירבה להגיע לבית החולים ובזה הסתיים האירוע, הפעם במזל גדול".

 

אין תגובות תגובה חדשה