תיכנסו כבר לאוטו וניסע

זה יכול לקרות רק במודיעין: ראש העיריה מהליכוד דוחף למיסוד תחבורה ציבורית בשבת. סגנו ממפלגת העבודה מתחמק מהנושא. מזל שלאנשי סיעתו של אילן בן סעדון יש דעות מוצקות: גבי אדרי נגד ובוריס פרלמן בעד . ובינתיים – האוטובוס של אבי אלבז מחמם מנועים לנסיעה כבר בשבת הקרובה, ומחכה לנוסעים שנרשמו

פורסם ב: 10:14 20/7/17 | מאת: יהודה גולן, צילום ארכיון | תחבורה, חדשות


ביום שבת הקרוב אמור לצאת לדרכו, בפעם הראשונה, "אוטובוס השבת" שאירגנה תנועת "מודיעין חופשית" של אבי אלבז – ממודיעין לתל אביב וחזרה. האוטובוס יצא ב-9:30 בבוקר ויאסוף נוסעים ממכבים, רעות ומספר תחנות במודיעין, יפזר אותם במספר תחנות בתל אביב, וישוב למודיעין בסביבות 18:30. מדובר במיזם שמחייב הרשמה אליו מראש כדי שלא יוגדר כ"קו" , ולדברי אלבז – נכון ליום שלישי כבר נרשמו לנסיעה 24 אנשים.

ביבס. דוחף (צילום ארכיון)

אבל האוטובוס של אלבז הוא רק ההכנה ל"דבר האמיתי" – כוונת העיריה עצמה למסד סוג של תחבורה ציבורית בסופי שבוע, בעיקר עבור צעירים ומשפחות שרוצות לבלות בתל אביב וגם לחזור, בלי להוציא את הרכב הפרטי מהחניה.

ביבס מסר לעיתון זה כי העירייה בוחנת את האפשרות להפעיל את קווי הנסיעה בצורה שלא תגרום לה לעבור על החוק, ובלא להזדקק לאישור משרד התחבורה להפעלת הקווים. חבר המועצה וחבר הקואליציה מויש לוי תמך בעניין למרות שהוא חובש כיפה, ובכך נתן את האות לסערה.

* * *

בסיעתו של ביבס יש כמובן רוב מוחלט התומך בעניין, אבל בסיעתו של אילן בן סעדון (איש מפלגת העבודה) יש כבר ניגוד עמדות ודעות. הסיעה, שבעבר כבר נחלקה בהצבעתה בעניינים הקשורים בשבתות (כמו פתיחת העסקים במע"ר בשבתות ובחגים), נמצאת גם עתה בצומת דרכים.

מתוך ארבעה חברים הסיעה, גבי אדרי חובש הכיפה היא הנחרץ ביותר והתקיף ביותר נגד כל ניסיון לחילול שבת שהעירייה קשורה אליו. למרות שהוא יודע ומבין שבמודיעין יש רוב חילוני מוצק: "אני מאד קנאי לשבת ואעשה הכל כדי למנוע חילול שבת. כמובן שאצביע נגד הפעלת קווי אוטובוסים בשבתות כשזה יגיע להצבעה. אסור לשכוח שיש החלטת ממשלה בנושא".

אדרי. מה פתאום (צילום ארכיון)

ההפתעה הגדולה של אדרי היתה כאשר ראה בעיתון זה את הפירסום לפיו מויש לוי תומך בהפעלת קווים בשבתות. "הופתעתי מכך שחבר מועצה חובש כיפה תומך בחילול שבת וממש לא אהבתי את זה".

אבל אתה מבין שמודיעין היא עיר חילונית...

"אני מבין שיש דרישה ויש לחץ להפעיל את האוטובוסים בשבתות ובחגים, אבל צריך לזכור שיש במודיעין בין רבע לשלושים אחוז דתיים. מי שרוצה לנסוע בשבתות שייסע, אבל לא בחסות העירייה. אני לא אתן יד להפעלת קווי אוטובוסים בשבתות בחסות העירייה. דעתי שונה מדעתו של אבי אלבז. הוא רוצה להפעיל קווים בשבת? אני מאמין שתהיה תנועה דלילה מאד של נוסעים".

* * *

בסיעת "אילן למודיעין" נמצא גם חבר המועצה בוריס פרלמן, שמחזיק בדעה הפוכה בדעתו של אדרי. פרלמן מגיע ממפלגת "ישראל ביתנו" והוא נחשב למקורב לאביגדור ליברמן. בעמדותיו הוא "ליברל חילוני", אבל מצא את הדרך לשבת ביחד עם אדרי הדתי ובן סעדון המסורתי. פרלמן תומך כמובן בהפעלת קווי האוטובוסים בשבתות ובחגים ומחזק עוד יותר את אמירתו: "אני חושב שיש כאן בעיית תחבורה אמיתית בעיר. בני נוער וצעירים לא יכולים לחזור הביתה בשעות הערב המאוחרות, לכן צריך להנהיג כאן נסיעות לא רק בשבתות ובחגים אלא גם בשאר ימות השבוע, נסיעות לטובת הצעירים".

אלבז. מניע (צילום ארכיון)

אז אין לכם עמדה אחידה אלא להיפך...

"אני כמובן בעד שיהיו קווי אוטובוסים בשבתות לחופי הים ולמרכזי הבילוי בתל אביב אבל לא רק. אני כתפיסת עולם בעד שיסעו בכל הארץ בשבתות. אבל לדעתי צריכים להוסיף גם קווי לילה בעיר במשך כל ימות השבוע".

בן סעדון. דממה (צילום ארכיון)

ראש הסיעה, אילן בן סעדון, הוא גם מחזיק תיק התחבורה וסגן ראש העיריה. בן סעדון הוא איש מפלגת העבודה שעמדותיה בנושא ברורות (בעד הפעלת תחבורה ציבורית בשבת), אבל למרות פניות חוזרות ונשנות אליו בנושא זה – לא התקבלה ממנו כל תגובה.

אין תגובות תגובה חדשה