דיור מוגן 2
ותודה לעבדאללה

ותודה לעבדאללה

כל פרשת הר הבית הייתה יכולה להיפתר ולהסתכם במשפט: בכביש אל תהיה צודק. תהיה חכם. ישנם מצבים שמי שעיניו בראשו לא צריך להיכנס אליהם מלכתחילה.

הרי לכולנו ברור שהר הבית הוא הר הגעש הכי מבעבע בעולם היכול להתפרץ ולסחוף אחריו למעלה ממיליארד מוסלמים ברחבי העולם בגלל שנער מוסלמי ישתין מתחת לעץ בהר הבית, יחטוף סטירה משוטר מג"ב, יגיב בהשלכת אבן שתגרום לכך שהשוטר יגיב והנער ימסור את נשמתו לבורא. והכל בגלל שלפוחית שתן לוחצת.

זה בדיוק העניין- שאנחנו איננו יכולים להרשות לעצמנו את הלוקסוס הזה של לתת סטירה לצעיר חצוף המתגרה בשוטרים בהר הבית. ביבי הוא לא פוטין ותודה לאל שזה המצב. פוטין היה גורם למוסלמים בהר הבית להניח 5 פעמים ביום תפילין וטראמפ היה מגדל תירס על רחבת הר הבית וגאה בכך שהוא תורם לכלכלת ארה"ב השמה מבטחה בדולר.

לנו אין את הפריווילגיה הזאת. אנחנו צריכים להלך בין הטיפות כפי שעשינו ב-50 השנים האחרונות מאז שמוטה גור הכריז: הר הבית בידינו והרב גורן תקע בשופר ליד הכותל וסביבו צנחנים בוכים. הכותל תמיד היה עופרת ודם ולא בגלל היהודים.

עם כל הצער והכאב על רצח השוטרים שלנו בהר הבית, היה צריך לגנות את הרצח המתועב ולגרום לעולם להצטרף לגינוי ודקה אחר כך לפעול בחוכמה ובעיקר בשקט מעל ראשי המדיה והתקשורת. יש בידינו האמצעים לצמצם מאוד את הפיגועים בהר הבית מבלי להציב גלאים ומצלמות נראות לעין ובעיקר אל מול פני העולם המוסלמי הצמא לסיבה להצית בהר הבית תבערה גדולה.

סוף מעשה במחשבה תחילה- שנו חז"ל וידעו על מה הם מדברים. לא הייתי ראש שב"כ ולא מפכ"ל ואינני בקיא בהיבטים המקצועיים ודרכי הפעולה אולם אין בליבי ספק שהיה צריך להוריד את הראש לתת לכאב ולצער לחלוף ורק אז בעזרת הראש היהודי הממציא לנו פטנטים, כיפת ברזל ואפליקציות למזער את הסכנה לפגיעה בכוחות הביטחון המופקדים על ההר.

נ.ב. ותודה לירדנים שעשו בשבילנו את העבודה.

 

 

 

יאיר דנון