(new)ויקטורי
"זה עניין עקרוני, לא אישי"

"זה עניין עקרוני, לא אישי"

גונן בן יצחק ממודיעין ממשיך להסתער על צמרת השלטון, ובין היתר מודה כי הוא וחבריו אינם מצליחים לשכנע את הימין בישראל כי המאבק אינו פוליטי. בתמונה: גונן בן יצחק. מחכה לתשובות ממנדלבליט (צילום פרטי)

עו"ד גונן בן יצחק ממודיעין, איש שב"כ לשעבר ופעיל חברתי, שלח ליועץ המשפטי לממשלה מכתב בעניין חוקיות הריאיון שהעניק עו"ד דוד שמרון לכתב חדשות ערוץ 2. כזכור, על פי הדיווחים חשוד שמרון במעורבות בפרשת רכישת הצוללות ממספנה בגרמניה.

מתוך המכתב: "האם אדם מן השורה החשוד בפרשייה ונמצא בחקירה מקבל אישור לטוס לחו"ל? אם כן, אודה לנתונים ספציפיים עד כמה הדבר מתרחש בשגרה. האם עו"ד שימרון הפקיד ערבות כלשהי בטרם יצא לחו"ל ואם כן מה היה גובה הערבות? האם עו"ד שימרון הפר את תנאי השחרור שלו כאשר נתן ראיון לערוץ 2? האם הראיון קיבל את אישור גורמי האכיפה (כלומר אישורך) או שנעשה ללא תיאום מוקדם? האם הדברים שאמר עו"ד שימרון בראיון בערוץ 2 בנוגע לאי מעורבותו של ראש הממשלה בעסקת הצוללות והעובדה שראש הממשלה לא ידע על קשריו של שימרון עם עד המדינה מר מיקי גנור הינם בגדר שיבוש חקירה?".

עוד הוסיף בן יצחק כי פנה לאחרונה אל מנדלבליט וביקש לבדוק האם הראיון שהעניק ראש הממשלה בנימין נתניהו לערוץ 20, בו התייחס גם אל חקירות מקורב עו"ד שמרון, הינם בגדר שיבוש חקירה. "המצב בו עדים פוטנציאלים ו/או נחקרים מתראיינים בתקשורת בנושאים הנוגעים לחקירתם תוך חשש כי יש בדברים כדי תיאום גרסאות או העברת מסרים באופן בלתי ישיר מחייבת טיפול נחוש וחד משמעי מצד גורמי האכיפה. אודה, כי תחושתי היא שדברים שאדם מן היישוב היה משלם עליהם מחיר כבד, זוכים להתעלמות מצד גורמי האכיפה כאשר מדובר בחשודים נשואי פנים. תחושה זו מתעצמת לנוכח העובדה שחשודים בעלי עמדות מפתח דוגמת עו"ד שימרון ולפניו עו"ד רות דוד מקבלים יחס מקל, יוצאים לחופשות בחו"ל בעת שמתנהלת נגדם חקירה, כאשר ברור כי לגורמי האכיפה בישראל אין את המשאבים והיכולת לוודא כי בזמן שהותם בחו"ל לא מתקיים שיבוש הליכי חקירה ו/או העלמת ראיות מצידם".

בן יצחק, מה בעצם מטרת המאבק שלך? הרי גם אם תקבל תשובה היא תהייה לקונית.

"העניין הוא לא פרסונלי. אני רואה מצב בו יש משהו שבנוי לא נכון והיועץ המשפטי לממשלה, התפקיד ולא האדם, מאפשר לכל המקרים האלו להתרחש ולאנשים ליפול במקומות בהם הטבע האנושי נותן לנו ליפול. מבחינתי דוגמה בולטת לכך הוא הערבוב כמו במקרה ששמרון הוא גם בן הדוד של ביבי וגם יועץ שמעורב עסקית וגם השותף שלו שנהנה כלכלית וחותם בשם מדינת ישראל על עניינים שאנחנו כציבור לא יודעים עליהם. וכשאני פונה עם זה ליועץ המשפטי לממשלה הוא עונה שאינו רואה בכך טעם לפגם".

רבים מהקוראים יגידו "הסמולנים רק מנסים להפיל את ביבי"...

"אני מודה בזה שבסך הכל אנחנו נכשלים בלשווק את העניין הזה ימינה. בעיני הימין זה נתפס כניסיון להפיל שלטון דרך מערכה משפטית ואני רואה בזה כישלון שלנו. אבל מי שעוקב אחרי ואחרי מה שאני כותב בפייסבוק, כמו למשל במקרה בו יצאתי נגד ח"כ שמולי בעניין ההצבעה על חוסר השקיפות בהסתדרות, מבין שזה לא פוליטי מבחינתי. זה בכלל לא מעניין אותי. אם מחר יבוא ראש ממשלה שאני לא מסכים איתו מבחינה פוליטית אבל הדברים מתנהלים באופן תקין אז מצויין. אין פה בכלל שאלה של מאבק פוליטי".

(new)בשר בכפר, מוזל בכפר 26.8.20