החידה הגדולה משכונת השבטים

גם השכנים של עד המדינה הכי מפורסם במדינה לא ממש מכירים את ארי הרו, המשוייך לחבורת ה"חוצניקים" מארה"ב שמתפללת בבית הכנסת "בוכמן-אשכנז שערי יונה". מי שבהחלט מכיר אותו הוא חבר המועצה ג'וני קליין, שגם מספר כאן לראשונה: "בזמנו הציעו לי להחליף אותו כאיש הליכוד בארה"ב ולא הסכמתי"

פורסם ב: 10:39 10/8/17 | מאת: יהודה גולן | פלילים, חדשות


אחרי כמעט שנה של שקט תקשורתי, צמד המילים "ארי הרו" חזר לכותרות ודומה שאין ישראלי שאינו מכיר את זהות רק לשכתו לשעבר של נתניהו, שחתם על הסכם עד מדינה וצפוי למסור לידי המשטרה מידע רב בפרשות הנחקרות בימים אלה. במשטרה מייחסים לעדותו של הרו משקל כה גדול, עד שהודיעו כי נוכח החתימה עימו על הסכם עד המדינה, יידרש עוד זמן רב עד שיוכלו לעבד את הכל המידע הזה ולחקור את משמעויות ההמשך שלו.

הרו. "ציוני נלהב" (צילום ארכיון)

הרו הוא דמות מוכרת במודיעין, למרות שהוא שומר בקנאות על פרטיות משפחתו, אשתו וילדיו. הוא מוכר במיוחד בקהילה האנגלוסכסית הגדולה שבעיר, מתגורר בשכונת השבטים ומתפלל בבית הכנסת "בוכמן-אשכנז שערי יונה" שהרב שלו הוא שלמה סובול. שלא במפתיע, מרבית מכריו של הרו בעיר לא ממש אהבו ולא רצו לדבר על האיש. אחת מתושבות השכונה שמכירה היטב את הרו ורעייתו אמרה: "זה לא הזמן ואני ממש לא רוצה לדבר עליו עכשיו".

אדם אחר, גם הוא חובש כיפה שמכיר את הרו, אמר: "אני מכיר אותו מהשכונה אבל הוא שייך ל'חוצניקים', בני הקהילה האנגלוסכסית בעיקר האמריקנים, שחיים קצת בנפרד מאיתנו הצברים הישראליים. הם מתפללים בבית הכנסת שלהם ודי מתבדלים. אנחנו הישראלים קיבלנו אותם ואימצנו אותם אלינו אבל הם רוצים להביא את ניו יורק למודיעין".

אלה המכירים את הרו ממודיעין, מספרים, אם כי בלי להיחשף כי הרו הוא ציוני נלהב, אידיאולוג, שלא סתם חי בקרני שומרון גם כרווק. "הוא בן לאחת המשפחות היותר ציוניות שיש והכי אידיאולוגיות", סיפר החבר והוסיף: "כל הסביבה שהוא גדל בה בקרני שומרון היא ציונית".

קליין. העדיף להישאר בארץ (צילום ארכיון)

מי שהסכים לדבר בגלוי הוא ג'וני קליין, חבר מועצת העיר שיש לו הכרות אישית עם הרו: "לפני שבועיים נפגשנו באקראי. שלום שלום ולא יותר. לא ישבנו ממש לשיחה ארוכה. יחד עם זאת יהיה לי קשה מאד להאמין שארי עשה משהו בקצה הלא טוב של התחום האפור".

אז מה קרה?

"אני מעריך שאנשים שנמצאים זמן ארוך כל כך בעשייה הציבורית והם בחלק העליון של הפירמידה, נחשפים למעשים שהגבול בין פרטי וציבורי הולך ומיטשטש ולכן מונחים כמו הפרת אמונים או אפילו שוחד, נכנסים לתחום האפור. אגב זה מפחיד אותי מאד ואולי זו הסיבה שבזמנו כשהציעו לי להחליף את הרו בתפקיד ב'ליכוד ארצות הברית' לא לקחתי את התפקיד, כי זה חייב גם להיות הרבה בארצות הברית וזה לא התאים לי ולמשפחה".

אין תגובות תגובה חדשה