מי הזיז את הגן שלי?

הורים לילדים שנרשמו לגנים של רשת החינוך החרדית "מאורות מודיעין" גילו שהרשת ביצעה על דעת עצמה שינויים גיאוגרפים והעתיקה את הפעילות למבנים בכתובות חדשות. אחת האמהות: "איימנו בתביעה והיו הורים שאיימו גם ב'דין תורה', אבל זה לא מעניין את הרשת. הם מנסים לחסוך בעלויות ומבחינתם הילדים שלנו הם חפצים שאפשר להעביר מגן לגן משיקול כלכלי".

פורסם ב: 10:47 10/8/17 | מאת: ערן קמינסקי | גני ילדים, חינוך


יותר ממחצית מחופשת הקיץ כבר מאחורינו ובתקופה הזאת כבר יודעים כמעט כל הורי התלמידים בעיר היכן ילמדו ילדיהם בשנת הלימודים הקרובה שתיפתח ב-1 בספטמבר.

אך להורי הילדים בשניים מגני הילדים שמפעילה בעיר רשת החינוך הפרטית "מאורות מודיעין" ציפתה לאחרונה הפתעה לא נעימה. בימים הראשונים של חודש אוגוסט התבשרו ההורים על העתקת גני הילדים אליהם רשמו את ילדיהם למתחמים אחרים בעיר שמפעילה העמותה. לדבריהם, השיחות (כולל איום בתביעות) לא הועילו וכעת, רק שלושה שבועות לפני השיבה ללימודים, הם נדרשים להחליט האם להשאיר את בנם ברשת "מאורות מודיעין" ולנסוע מדי יום לגן מרוחק ממקום מגוריהם.

"מאורות מודיעין" היא רשת חינוך פרטית המפעילה 18 גני ילדים בעיר, בכמה מתחמים בשכונות השונות. בכל מתחם יש מספר גני ילדים המיועדים לילדים מגיל שנה וחצי ועד לגילאי גן חובה. הרשת פועלת תחת סמל המוסד של "מעיין החינוך התורני" וההרשמה לגני הילדים שלה פתוחים לכלל הציבור, אך מיועדים באופן מובהק לציבור הדתי. מעבר לפיקוח משרד החינוך יש מפקחת נוספת שתפקידה לפקח רק על גני הרשת.

 אחת האימהות סיפרה השבוע ל"מודיעין News": "הילדה שלי היה רשומה לגן של הרשת ברחוב בנימין בשכונת השבטים, גן המיועד לגילאי 3-4. לפני שבוע בערך התקשרו אלינו, לחלק מההורים, ממאורות מודיעין וטענו בהתחלה שהעירייה רוצה לפנות אותם מהמבנה ברחוב בנימין ומה דעתנו לעבור למבנה אחר שלהם ברחוב אפרים. אני התנגדתי לרעיון כמובן וכך גם הרבה מההורים שהתקוממו נגד העניין הזה. הרבה מההורים שרשומים לגן הזה גרים בכלל ברחוב רבין ובשבילם זה מרחק גדול מהגן אליו מאורות מודיעין רוצים להעביר אותנו".

 מה קרה לאחר מכן?

"אחרי תשעה באב קיבלנו הודעה  שאת הגן שלנו מעבירים למתחם שלהם ברחוב שלומציון המלכה ושהוא יאוחד עם גן נוסף, אותו גן מרחוב אפרים שגם הוא יועבר למקום החדש. עכשיו בעצם אין לנו ברירות אלא לשלוח את הילדים לגן שרחוק מאיתנו. בנוסף, הגן המקורי היה קטן וזאת מסגרת שמתאימה לילדה שלי. עכשיו בגן החדש יהיו הרבה יותר ילדים".

 פניתם להנהלת מאורות מודיעין?

"בוודאי שפנינו וגם נפגשנו עם הרב זילבר (הרב יחיאל זילבר, מנהל פעילות הרשת במודיעין. ע.ק). איימנו בתביעה והיו הורים שאיימו גם ב'דין תורה', אבל זה לא מעניין את הרשת. הם מנסים לחסוך בעלויות ומבחינתם הילדים שלנו הם חפצים שאפשר להעביר מגן לגן משיקול כלכלי".

 תגובת רשת "מאורות מודיעין" לא התקבלה עד לשעת סגירת הגיליון. 

אין תגובות תגובה חדשה