ערכים גבוהים בבגרות

גם השנה מערכת החינוך במודיעין ניצבת גבוה ברשימות, עם נתונים של 92.2% זכאות לבגרות, המציבים את העיר במקום ה-7 מבין היישובים בהם ישנם למעלה מ-300 תלמידים בשכבות י'-י"ב. העלייה בזכאות לתעודת הבגרות מלווה בנוסף בגידול באיכות תעודת הבגרות.

פורסם ב: 10:08 22/8/17 | מאת: ערן קמינסקי, צילום דובר העיריה | בתי ספר, חינוך


משרד החינוך פרסם השבוע את נתוני "התמונה החינוכית" על פי רשויות לשנת הלימודים שעברה, נתונים המורכבים ממספר פרמטרים לימודיים, חינוכיים וערכיים, שאמורים לתת אינדיקציה לגבי איכות מערכות החינוך המקומיות.

גם השנה מערכת החינוך במודיעין ניצבת גבוה ברשימות, עם נתונים יפים כמו 92.2% זכאות לבגרות (לעומת 90.3% בשנה שעברה), המציבים את העיר במקום ה-7 מבין היישובים בהם ישנם למעלה מ-300 תלמידים בשכבות י'-י"ב. העלייה בזכאות לתעודת הבגרות מלווה בנוסף בגידול באיכות תעודת הבגרות. 19.4% מהתלמידים הזכאים לבגרות, שלמדו בעיר, הם בעלי תעודת בגרות מצטיינת, עלייה של כ- 2% לעומת השנה הקודמת. גם נתון זה גבוה פי 2.5 מהממוצע הארצי הנאמד ב-7.5%. בעירייה ציינו כי נתון זה משקף גידול של 8.4% בשלוש השנים האחרונות.

איכות תעודת הבגרות בה לידי ביטוי גם הגידול מספר התלמידים והתלמידות שניגשו לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יח"ל.  20.7% מכלל תלמידי כיתות י"ב ניגשו לבגרות ב-5 יח"ל במתמטיקה, שהינו גידול של 2.7% מאחוז הניגשים לבגרות זו אשתקד (הנתון הארצי עומד על 11.4%). כמו כן, 68.9% מתלמידי העיר ניגשו לבגרות ב-5 יח"ל באנגלית, נתון שמראה על גידול של 3.2% מאחוז הניגשים לבגרות זו אשתקד (הנתון של 33.1% בארצי).

עוד נתונים העולים מן התמונה החינוכית מצביעים על גידול בשיעור התלמידות המתמקדות בחינוך המדעי-טכנולוגי. בשנים האחרונות שמו במנהל החינוך בעיר דגש על הנושא ומהנתונים אלה עולה כי שיעור הבנות הלומדות תחומים אלה בעיר הינו 38.9%, עליה של 8% בהשוואה לשנתון הקודם שעמד על 30.9%.

"התמונה החינוכית" המלאה מציגה גם הישגים ערכיים, התנדבות ותרומה לקהילה וגיוס משמעותי (לצה"ל ולשירות הלאומי), כאשר גם כאן מודיעין מובילה באחוזי ההתנדבות, כשכמעט 100% מבוגרי מערכת החינוך מתגייסים לשירות הצבאי ולשירות הלאומי (נתונים אלה אינם כוללים את בני הנוער המתנדבים בשנה שלאחר סיום לימודיהם בשנת שירות).

אין תגובות תגובה חדשה