פתוח!

בתחנה המרכזית החדשה של העיר, שנפתחה לתנועת נוסעים, תשעה רציפים ממוספרים בעיצוב מודרני, עמדת מסך מגע אינטראקטיבי לתיכנון הנסיעה והקונקשנים, אולם ממוזג ארוך ודלתות שנפתחות לרציפי האוטובוסים בדיוק של שניה. נסיעה טובה!

פורסם ב: 11:49 27/8/17 | מאת: יהודה גולן, צילום יהודה גולן | תחבורה, חדשות


ביום שישי בשעה חמש וחצי בבוקר נרשמה היסטוריה בעיר מודיעין, כשהתחנה המרכזית החדשה של העיר נפתחה לתנועת נוסעים. תשעה רציפים ממוספרים בעיצוב מודרני, עמדת מסך מגע אינטראקטיבי לתיכנון הנסיעה והקונקשנים, אולם ממוזג ארוך ודלתות שנפתחות לרציפי האוטובוסים בדיוק של שניה, ממש כמו בשדות תעופה, כדי לשמור על הנוסעים הממתינים לאוטובוסים מעשן האקזוזים ומחום יולי-אוגוסט ומאבטחים בכל מקום אפשרי, המתינו לנוסעים שהגיעו לתחנה שלדברי גיל אקסט מנהל המתחם "הגיעו בדיוק בחמש וחצי בבוקר".

הבוקר בתחנה המרכזית החדשה.  (צילום יהודה גולן)

אז נכון שיש קצת חבלי לידה ולא כל נהגי האוטובוסים יודעים היכן בדיוק נמצאת הרמפה לכניסה לתחנה, מה שגרם לכמה עיכובים ונכון שגם לא תמיד עידכנו את לוחות הזמנים של יציאת האוטובוסים ופה ושם עלו כמה נוסעים לטונים גבוהים באשנב המידע, אבל בסך הכל כאקט פתיחה, והתרשמות ראשונה נראה שהתחנה עובדת חלק ומדוייק.

למי שמפנטז על קומפלקס אחד שיכלול את הקניון ואת תחנת רכבת מרכז, אלה יצטרכו להמתין עוד שכן  המנהרה המובילה מהתחנה המרכזית לתחנת הרכבת טרם נפתחה לציבור למרות שלמעשה היא מוכנה, גם החנויות עוד לא מאויישות ויש כאלה כעשרים במספר, ולקניון צריך לרדת או לעלות מספר מדרגות לא קטן, אבל בסך הכל זה נראה טוב, נעים, מרווח, אם כי לא ברור מה יקרה בעוד מספר שנים כשאוכלוסיית מודיעין תגדל, הצפיפות נראה לי תהיה הבעיה המרכזית של המתכננים העירוניים.

 

אין תגובות תגובה חדשה