(new)ויקטורי
לטיול יצאנו, אביונים מצאנו

לטיול יצאנו, אביונים מצאנו

למסלול התרמילאים בדרום אמריקה ובמזרח הרחוק, שמגיע אחרי הצבא, נוספה אפשרות חדשה: לשלב את הטיול הגדול בפרויקט התנדבות לטובת האוכלוסיה המקומית. דור ממודיעין, שכבר נחת בשכונה הכי קשה בגואטמלה, שולח רשמים. בתמונה המשלחת הנוכחית בגואטמלה (צילום: ליאור ספרנדאו)

משלחת של "לוחמים ללא גבולות" עושה בימים אלה פעילות הומניטרית במקסיקו ובגואטמלה, ובה נמצא גם דור רבינו ממודיעין, שהשתחרר מהצבא לא מכבר. בשיחה טרנס-אטלנטית הוא מספר על הפעילות שמתקיימת בשכונת העוני "דה איסיוצ'ו" בגואטמלה סיטי. זו השכונה המכונה גם "שכונת הזבל", כי אנשים בה חיים ממש בהררי זבל ומתפרנסים ממנו. ילדים קטנים ממיינים זבל וחיים בשוטטות מבוקר עד ערב באתר אשפה.

איך קיבלת החלטה לצאת למשלחת ? 

"כולם רוצים לצאת לטיול גדול אחרי צבא. אני חיפשתי כיוון עם משמעות וברגע שנחשפתי לעמותת 'לוחמים ללא גבולות' הבנתי שמצאתי את דרכי. אנחנו חיים היום בעולם של תלות הדדית. נתינה ועשייה למען אחרים שזקוקים לעזרה יכולים להפגיש אותנו עם תחושות וחוויות שמעניקות לנו פרופורציות על החיים ולבטח כישראלים וכלוחמי צה"ל".

איך נראית החוויה היומיומית שלך במקום כזה?

"הפעילות מתחילה בשעות הבוקר המוקדמות בין הסמטאות בשכונת הזבל. אנחנו משפצים בתים וצובעים אותם ובשעות הצהרים מגיעים לארבעה בתי יתומים שפועלים באזור, לגילאי ארבע עד 14, ומלמדים שיעורי אנגלית, מדעים, גיאוגרפיה והיגיינה אישית. אנחנו דואגים לשלב משחקים ופעילות חווייתית עם הילדים, שמעניקה תרומה ערכית וחוויה בלתי נשכחת. את החום והאהבה שאנחנו מקבלים אי אפשר לתאר. הם מוקירי תודה ושמחים על בואנו. תחושת הנתינה והתרגשות בפעילות מעצימה בכל רגע כיף לדעת שאני מייצג חברה ערכית ואכפתית. אני יודע בבירור שכאן זה לא ייגמר בשבילי ואני הולך להמשיך עם העמותה עוד דרך ארוכה כי יש בה את כל מה שאני מחפש עשייה, ערכים, חינוך ייצוגיות למדינה ולחברה. הכרתי כאן אנשים מדהימים שעושים הכול מהלב ורק חושבים איך לנצל כל רגע ביום למען עשייה. אני גאה להיות חלק מהדבר הענק הזה".

מהי עמותת "לוחמים ללא גבולות"?

"זו עמותה ישראלית ציונית הפועלת למנף את התשתית העצומה של עשרות אלפי תרמילאים ישראלים בוגרי צה"ל שמטיילים במדינות העולם השלישי במהלך 'הטיול הגדול'. מדברים על עשרות אלפים פוטנציאלים כאלה בשנה. העמותה מגיעה בעיקר למקומות קשים בברזיל, אתיופיה, הודו, מקסיקו, גואטמלה, נפאל וארגנטינה. אותן מדינות שרוב התרמילאים ממילא פוקדים".

בעמותה מסבירים כי כל משלחת שיוצאת מישראל עוברת מיונים קפדניים והיא מחויבת לבצע התנדבות מקדימה בישראל כתנאי להתנדבות בחו"ל. הפרויקט נקרא "קודם בארץ" ובמהלכו התרמילאים שעתידים לצאת לחו"ל מתנדבים בכפר נוער בישראל למשך כשלושה ימים ורק אחר כך מקבלים אישור להצטרף למסע.

להצטרפות למשלחות:

Www.hfl.org.il לדף הפייסבוק של הארגון:

https://www.facebook.com/HeroesforLifeIsrael/

 

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21