(new)ויקטורי
פותח סתימות

פותח סתימות

 

השער הראשון של בן שהר העונה הגיע אמנם בגביע הטוטו השולי, אבל אנחנו משוכנעים שזו הטיפה הראשונה במה שיהיה שיטפון גדול. בן שהר. הוא צריך להיות המנהיג של האלופה, וכבר העונה! (צילום ארכיון)

 

"גולים הם כמו קטשופ. לפעמים לא יוצא לך לכבוש, לא משנה כמה תנסה. ואחרי זה באים כולם ביחד" (רוד ואן ניסטלרוי, משורר וגולר)

אם ההולנדי צודק, ובכן, אפשר להכין את הנקניקיות. או הצ'יפסים. מה שעובד לכם. בן שהר ניסה, בראש, ברגל, מקרוב, מרחוק, בליגה ובליגה האירופית, בסוף זה הגיע, דווקא בגביע הטוטו.

הפועל באר שבע התייצבה בסגל חסר, מאד, למשחק החוץ במושבה, מול מכבי פתח תקווה, במסגרת המפעל השלישי בחשיבותו בישראל. עם רשימת נעדרים שכללה את ויטור, צדק, וואקמה, אוגו, זריהן, ברדה, מליקסון, אלו, גורש ואיינבינדר, עלה החשש שהיא תתקשה לגייס אחד עשר שחקנים ללא עזרת מחלקת הנוער. מצד שני, בן שהר אמר קודם למשחק "אני מרגיש טוב יותר ומצב הכתף השתפר. עם דקות משחק ארגיש הרבה יותר חד".

אז למעשה, לברק בכר לא הייתה ברירה, והוא קיבל דקות משחק. 51 כאלו חלפו בטרם הוא שבר את הבצורת. פתח תקווה עלתה ליתרון ונראתה בדרך לשלב הבא, אבל השהר הפורה ניצל טעות בהגנת המלאבסים כדי לכפות שוויון, ראדי נעץ את המסמר השני חמש דקות לסיום, והשניים סידרו לאלופה חלומות על טראבל.

"בן רצה מאד את השער הזה", סיפרו שחקנים בקבוצה. "הוא עבר תקופה לא קלה, כל שער שהוא יכבוש יוסיף לו לביטחון העצמי ולחדות ליד השער".

השחקנים בקבוצה כנראה צודקים, גם אם רוד ואן ניסטלרוי אמר את זה טוב יותר. השער הראשון של הבן העונה אמור לתת לו את הדחיפה. מי שהיה מלך השערים של הפועל באר שבע בכל המסגרות אשתקד נעדר חודשיים עקב פציעה, החמיץ את מרבית פתיחת העונה וחזר בדיוק למשבר המקצועי של חבריו. לרגע נדמה היה שהוא עלול להידבק בחולשה הכללית. אף על פי שהפגין ניידות ואינטנסיביות בדקות הקאמבק הפזורות שקיבל, את הרשת הוא לא השכיל לפגוש. זולת, כמובן, את הרשת של הכדורים באימון.

והנה, זה סוף סוף קרה, יצא בקושי, מטווח הטלת מים, כמו אבנים בכליות. העסק, כולם תקווה, השתחרר, והוא פנוי להטיל עניינים נוספים, למשל, את חיתתו. על הגנות ברחבי הארץ והיבשת. פרשת שיר צדק ותוסף התזונה מאפילה על הישגי הקבוצה, בטח כשמדובר בגביע הטוטו, אבל עוד כמה גולים וידברו על האיש שנולד מחדש. דיא סבע מקדים אותו בשישה שערים במירוץ לתואר הפיצ'יצ'י. כלומר, שישה בלבד. שני שלושערים, שלושה צמדים, והוא שם. אם בכר ייתן לו את המפתחות ויוותר על הצ'כי הגמלוני, התפוקה תגיע. שהר יצר הזדמנויות למכביר עוד קודם לכן, התנועה שלו מסוכנת, הוא רעב מתמיד, ועם כל הכבוד לראדי, באר שבע משוועת למנהיג. יש לו את הפוטנציאל הזה. הוא ידע משברים ויצא מהם חזק יותר. שהר יכול ללמד אותם על לעשות מספיק. אחרי שנות נדודים שכללו חצי אירופה המערבית, מילה טובה ממוריניו, מפגשים מול מסי ותחרות על חולצת ההרכב עם קאייחון הוא יכול להגיד שער בחמש שפות שונות כולל פלמית, ולספק נ"צים של כל בית חב"ד בנמצא מווילס ועד מלטה.

או ברוד ואן ניסטלרויאית, גולים הם כמו קטשופ, אבל הכדורגל הוא כמו מיונז, צריך לקבל את העובדה שעם כל המאמץ והרצון הטוב, תמיד יהיו אנשים שיגידו עליו איכסה.

 

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21