(new)ויקטורי
ועכשיו – כולם אל המשקל

ועכשיו – כולם אל המשקל

בתוך שלוש שעות מהרגע שהוכרז פרויקט "מודיעין יורדת בגדול" נרשמו אליו לא פחות מ-250 תושבים, שרוצים לצמצם נפחים ולאמץ אורח חיים ספורטיבי. המטרה הרשמית היא שכולם יחד יורידו לפחות חצי טון בתוך חודש. בתמונה ליטל סלע. צילום אינגריד מולר

האם מודיעין תצליח לאבד חצי טון ממשקלה בתוך חודש? מסתבר שריאליטי יש לא רק בטלוויזיה וכעת מיזם ספורטיבי חדש מציע לתושבי העיר להצטרף, להוריד במשקל ולקבל ללא תשלום אימוני כושר והכוונה תזונתית.

"מודיעין יורדת בגדול" הוא יוזמה של עיריית מודיעין, עמותת סחלבים ומועדון הכושר sprinteam, שמגיע בעיתוי המדוייק ביותר שיכול להיות – רגע אחרי תקופת החגים על שלל ארוחותיה. מסתבר שתושבי העיר חיכו בדיוק לפרויקט הזה, כאשר בתוך שלוש שעות מפתיחת ההרשמה הצטרפו לפרויקט לא פחות מ-250 משתתפים.

הפרויקט "מודיעין יורדת בגדול" ינסה לעזור למשתתפים לאמץ אורח חיים בריא יותר, הכולל הרגלי אכילה בריאים ונכונים לצד פעילות ספורטיבית. בפרויקט שיצא לדרך כבר בשבת הקרובה ייערכו חמישה מפגשים שיכללו אימוני כושר ושקילה בפארק הדגים בעיר, לצד הנחיות לפעילות ותזונה נכונה אותם ינסו המשתתפים לאמץ. חמשת המשתתפים שיעשו את השינוי המשמעותי ביותר יזכו בחודש אימונים נוסף ללא תשלום.

 

ליטל סלע. הקושי הגיע אחרי הלידות (צילום אינגריד מולר)

את הפרויקט יזם מאמן הכושר והתזונה ירון גולדברגר, שמרחיב: "בחודש יולי האחרון אתגרתי את מתאמני מועדון הריצה והכושרSprinTeam להוריד יחד מאה קילו ממשקלם המשותף. יצרנו פרויקט שבעזרת ההכוונה המקצועיות והדינמיקה המצוינת שנוצרה בקבוצה הצליחו המתאמנים להוריד 103 קילו, ביחד כמובן, תוך חודש. מתוך ההצלחה של הפרויקט הזה פניתי למחלקת קידום בריאות באגף לשירותים חברתיים בעירייה ולעמותת סחלבים במטרה לשתף פעולה ולאתגר את תושבי מודיעין להוריד יחד חצי טון, לעשות שינוי ולהנחיל אורח חיים בריא".

אבל תכלס, להיות בדיאטה זה לסבול. לא?

"הרבה אנשים מתייחסים לדיאטה ולכושר כאל סבל, המטרה שלנו היא לספק מסגרת חווייתית ומתאימה שתאפשר לעשות שינוי בצורה מהנה יותר ולהראות לאנשים כמה קל לעשות את השינוי הרצוי. תוכנית האימונים נבנתה כך שהיא תתאים למתאמנים בכל הרמות והיא תשלב תרגילי אירובי וכוח".

חבר המועצה אלעד שמעונוביץ, מחזיק תיק הספורט ומיוזמי הפרויקט, אמר: ״תחום הספורט העממי ואורח חיים בריא הם יעדים מרכזיים שלנו בתחום הספורט בעירייה. המטרה לצרף כמה שיותר תושבים לפעילות ספורטיבית, ולראות את ההתגייסות והרישום המהיר לפרויקט תוך מספר שעות מוכיח עד כמה הצורך קיים. אני מאמין שיהיה פרויקט מוצלח ואז נשאף לפתוח אחד נוסף לקראת הקיץ".

* * *

שוחחנו השבוע עם שתיים מהנרשמות לפרויקט, שהסבירו מדוע הצטרפו.

ליטל סלע משכונת מוריה, בת ארבעים, נשואה ואם לשלושה: "הצטרפתי קודם כל בגלל שאני צריכה. גם מבחינת המשקל וגם הפעילות הספורטיבית. אני מוצאת לעצמי תירוצים כל הזמן ונראה לי נחמד השילוב של כושר, תזונה וגם לצאת מהבית, שזה יכול להיות גורם מדרבן. בינתיים כולם סביבי מתלהבים שהצטרפתי לפרויקט".

ממתי משקל הוא אישיו עבורך?

"בעיקר בשנים האחרונות, אחרי הלידות. יש מי שהתברכו בגוף רזה וחטוב ואחרות שלא ומתקשות להוריד את הקילוגרמים שהתווספו במהלך ההריונות. אני חושבת שהשילוב של תזונה נכונה וכושר הוא הפתרון הנכון".

ניסית בעבר להוריד במשקל?

"כבר כמה שנים שאני מתמידה בדיאטות נטולות גלוטן וסוכר וזה באמת עזר. ירדתי עשרים קילו בתקופה הזאת בתהליך מדורג שהפך כבר לחלק מהשגרה. ניסיתי להתמיד גם בפעילות גופנית. עשיתי פילאטיס, כדורשת והליכות, אבל אף פעם לא הצלחתי להתמיד לאורך שנים. בכל פעם היה משהו שקטע את השגרה ואחר כך כבר התקשיתי לחזור לזה. אני מוצאת לעצמי הרבה תירוצים ללמה להישאר על הספה בבית".

הצבת לעצמך מטרה בפרויקט הזה?

"אני חושבת שהמטרה שלי היא יותר בעניין הבריאות ופחות בעניין המשקל. בריאות, נשימה טובה יותר, להפוך את השומן לשריר ולראות איך הגוף מתעצב. זה מה שאני רוצה להשיג מהשתתפות בפרויקט".

דנה תאומים. "רוצה להתמכר לספורט" (צילום אינגריד מולר)

גם דנה תאומים, גם היא משכונת מוריה, מיהרה להירשם לפרויקט. תאומים, בת 44, נשואה ואם לשלושה, היא מאמנת אישית שרואה בפרויקט הזדמנות טובה לשינוי. "אני בעד לקחת הזדמנויות כשהן מגיעות", היא אומרת. "הפרויקט הזה הוא מסוג הדברים שכמעט תמיד באים בזמן וזה טריגר מעולה עבורי להתחלה של תזונה נכונה וספורט. זה גם חשוב ומאוד מעניין אותי מה עושים ואיך".

ממתי את בעניין של הרזייה?

"אני כל הזמן בזה, און אנד אוף. הייתי לפני הרבה שנים בשומרי משקל, היו תקופות שהייתי שוחה ורצה וזה באמת הביא לתוצאות, אבל לא הצלחתי להתמיד. אני בעיקר בעניין של בריאות טובה יותר ופחות בעניין של הרזיה. פעילות ספורטיבית מביאה איתה אנרגיה, תחושת חיות. כשאתה בתוך זה הכל נראה ומרגיש טוב יותר".

מה המטרות שלך בפרויקט הזה?

"אני רוצה להפוך לספורטאית. לא ספורטאית אולימפית, אבל כן רוצה להיות ספורטיבית יותר. אני רוצה להתמכר לספורט. ולרדת במשקל גזה גם משהו שתמיד טוב ותמיד משמח".

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21