(new)ויקטורי
את הכסף סופרים במדרגות

את הכסף סופרים במדרגות

שני מהפכים בשני משחקים כדורסל של נציגות שונות של העיר סיפקו דרמה ענקית. כך שבו הביתה מרוצות גם הקבוצה הבוגרת של מכבים רעות וגם נערים ב' של עוצמה. צילום מדף הפייסבוק

אחרי שנפרד לשלום בקלילות מהליגה האחרונה אשתקד יכול נמרוד כהן - מאמן קבוצת הבוגרים של מכבי מכבים רעות - לחלום על אליפות שנייה ברציפות. כזו שתסדר לו העפלה יוקרתית לליגה הארצית. תקופת ההכנה, שכללה שלושה ניצחונות והפסד בארבעה משחקים, חלקם מול קבוצות בכירות יותר, נסכה אופטימיות במכבים הרעבים. אבל את העדות המוצלחת ביותר לאיכותה של הקבוצה סיפקו השחקנים מול הפועל נען מהליגה הארצית, עם ניצחון 63:65 מעורר תיאבון במסגרת משחק השלב הראשון של מפעל הגביע.

למחזור הפתיחה בליגה א' התייצבה המכבית מלאת ביטחון. אולי מלאה מדי. אמנם כהן ידע שלקבוצה שלו אין מקום לטעויות, אבל טעויות, מעצם טבען, קורות אך ורק כשיודעים שאין להן מקום. את גבעת שמואל לא עניינה הסמנטיקה והיא ניצלה את השאננות ממול כדי לעלות ליתרון מדאיג של 12- 5, פסק זמן שביקש כהן סייע לשחקניו להתעשת דיו, על מנת להפוך את היוצרות. אביב קושמקוב הצעיר נקרא למערכה וענה בהרחבה עם ארבע שלשות רצופות. שבע פעמים עמד אביב מחוץ לשקט ולא היסס, כנראה בצדק, שכן בכל שבע הפעמים הללו, הוא דייק, בדרך למאה אחוז מדאון טאון. המכבים, אם כך, הסתייעו בהפצצות מהאוויר כדי להפוך את התוצאה ולסיים את הרבע ביתרון דו ספרתי, 15:29.

בגבעת שמואל כנראה הצטערו בדיעבד על הפתיחה המוחצת שאולי גרמה ליריבתם תחושת דחיפות קטלנית, שכן ברבע השלישי צמח ההפרש לכדי שלושים. ברבע האחרון ניכרה בנציגת העיר ירידת מתח אופיינית, אך כמובן, בלתי מתקבלת על הדעת, השמואלים נגסו בפער באיטיות, אך השעון קטע את ניסיון הקאמבק העצל שלהם בזמן שלוח התוצאות הראה בפיהוק 93:105. התקפה שקולעת מעל למאה נקודות במשחק זכאית לצל"ש. מצד שני, הגנה שמאפשרת 93 נקודות מנגד, ובכן, מי כמו נמרוד לבטח יודע שנדרשת לו עבודה רבה בטרם ישלים את המשימה.

"אני שמח להכריז שהשנה נבנתה קבוצה מאוד חזקה עם פוטנציאל להגיע לליגה הארצית", אמר כהן לאחר המשחק. "הרבה בזכות תרומתה של חברת cpm בראשות עמיקם אורן, אשר תומכת בקבוצה הבוגרת ובמחלקת הילדים של מכבי מכבים רעות. פתחנו אמנם ברגל ימין אבל הליגה עוד ארוכה ולמדנו על בשרנו שבכל פעם שנאבד ריכוז, אנחנו נשלם על זה".

קלעו למכבי: אביב קושמקוב 29 נקודות, אלעד אליהו 8 נקודות ושחר פלד 8 נקודות.

 

נערים ב' עוצמה מודיעין:

הקבוצה יצאה למשחק חוץ קשה בנס ציונה, מול העירונית המקומית. "אף על פי שהקבוצה הוקמה השנה מחמש קבוצות שונות מדובר בקבוצה מאד מגובשת", אמר המאמן דביר שיינגורטן. "החבר'ה עוזרים אחד לשני ועושים הכל על המגרש. יש לנו אחלה שחקנים, ואני מקווה שביחד נצליח להגיע לאמצע הטבלה".

אם לשפוט ממשחק הפתיחה, יש בהחלט מקום לאופטימיות זהירה. עוצמה מודיעין פתחה את המשחק בהיסוס אמנם, ונס ציונה עוד הוליכה 6-0, אך הייתה זו הפעם האחרונה שהם הובילו במהלך המשחק, לפחות אמור הדבר לגבי הזמן המקובל שלו. בתום דקה וחצי מבולבלות, סל של עומר דני נתן את האות לריצה מודיעינית של 0:10, בדרך ל-13:14 דחוק בסיום הרבע הראשון.

ברבע השני הקבוצות שמרו באגרסיביות והרביצו כשצריך, כאשר אחוזי קליעה נמוכים מהעונשין שמרו את הסקור נמוך. איתמר כהן ורועי גזית סיפקו דקות טובות, נווה שני הוביל את שחקני עוצמה באטרף הגנתי, וסל של איתי מלץ, שהגיע למשחק למרות מחלה, סידר פסק זמן בהול של נס ציונה, כשהתוצאה עמדה על 23-18. העוצמות שבו בעצלתיים מפסק הזמן, וראו את היריבים חותכים בהפרש עד לשתיים בלבד, 29:31 במחצית. עידו מנצ'ל ואייל שייקביץ העלו הילוך, נתנו נקודות והגנה טובה, והריצו את עוצמה ל-9 הפרש, אך פעם נוספת, בנס ציונה ידעו לחזור מהבור עד ל-40:43 בתום הרבע השלישי.

ברבע האחרון הצליחה עוצמה לאחוז בהפרש של הנקודות בציפורניה ובשיניה, אולם שלשה עם הבאזר של היריבה הלא נגמרת, כולל טעות הגנתית קשה, כפתה הארכה כואבת מבחינת המקומיים. בנס ציונה יצאו לתוספת הזמן על גלי המומנטום של הסיומת הדרמטית כדי לפתוח פער שלוש ולרשום את היתרון השני בלבד שלהם במשחק, כנראה בזמן החשוב ביותר. אך שיינגורטן קרא לפסק זמן ושחקניו יצאו ממנו מעודדים לריצת 0:15 שממנה ליריבתם כבר לא היה סיכוי לחזור. בסיום 60:65 לעוצמה מודיעין.

קלעו לעוצמה מודיעין: עומר דני 15 נקודות, עידו מנצ'ל 12, רועי גזית 11, אייל שייקביץ 8, איתי מלץ 7, איתמר כהן 6, נווה שני 4, רועי נוימן 1. שותף ולא קלע אוריאן לובינסקי.

שיינגורטן: "מצטיין המשחק בשבילי היה נווה שני שהפגין הגנה מעולה. אנחנו שמחים עם הניצחון הראשון שלנו, כולנו יודעים שצפויה לנו עונה לא פשוטה, אבל אנחנו נעשה הכל כדי להתמודד עם האתגרים".

 

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21