ביבס22.10.18
הדס מזרחי ממודיעין הצטרפה למאהל המחאה מול בית רה"מ

הדס מזרחי ממודיעין הצטרפה למאהל המחאה מול בית רה"מ

 "אנשים נרצחים כאן על ימין ועל שמאל" אומרת אלמנתו של סנ"צ ברוך מזרחי שנרצח בפיגוע ירי לפני שלוש שנים. הדרישות: להגדיל את המיגון בכבישי יהודה ושומרון. המסר: "במקרה הצורך גם נשבות רעב". בתמונה מזרחי במאהל המחאה. "שום דבר לא השתנה מאז שברוך נרצח" (צילום פרטי)

במאהל המחאה שהקימו אנשי ארגון המשפחות השכולות בלטה השבוע הדס מזרחי, תושבת מודיעין ואלמנתו של סנ"צ ברוך מזרחי, שנרצח בפיגוע ירי ליד חברון בערב ליל הסדר לפני שלוש שנים. מטרת מחאת המשפחות השכולות – שהתמקמו מול בית ראש הממשלה - היא לפעול יחד עם מועצת יש"ע להעברת תקציבים להוספת ביטחון לתושבי ההתנחלויות בשטחים.

"אנחנו מקבלים רוח גבית מחברי הכנסת והשרים כמו בנט וגדעון סער ויריב לוין", אמרה מזרחי ל"מודיעין News". "אני נכנסתי לסיפור הזה לפני שלוש שנים כשברוך נרצח. באיזור שבו אירע הפיגוע לא הייתה תאורה ולא קליטה בסלולר ועד היום זה ככה ודבר לא השתנה. אפילו שיודעים שהמחבל בחר את המיקום הזה מהסיבות האלו, שאיפשרו לו להימלט".

לא מכבר נגזר דינו של המחבל שרצח את מזרחי לשני מאסרי עולם ועוד 16 שנה. מזרחי, שדרשה בפומבי עונש מוות למחבל, לא הופתעה: "רק עונש מוות ירתיע את המחבלים וימנע את הפיגוע הבא, את המשפחה השכולה הבאה. כשעצרו את המחבל הוא היה חמוש אבל לא ירה על כוחות הביטחון. כששאלו אותו למה לא התנגד בכוח הוא ענה שממילא הוא יישב בכלא כמה שנים ובסוף ישוחרר".

באותו ערב ליל הסדר בו נרצח בעלה והיא עצמה נפצעה באורח בינוני, היו מזרחי ומשפחתה בדרכם אל הוריה בקריית ארבע. מזרחי מספרת כי הדרך לקריית ארבע מסוכנת עד היום: "כשאני נוסעת לבקר אותם אז אני משתמשת בתחבורה הציבורית מירושלים, מפני שהאוטו שלי לא מוגן. בדרך באוטובוס אנחנו חוטפים בקבוקי תבערה ואבנים והנהגים משתקים להזעיק עזרה משום שהרשת הסלולרית באזור נופלת. בדיוק כמו לפני שלוש שנים כאשר אני ניסיתי להזעיק עזרה ולא הייתה קליטה. אנחנו ב-2017 ושום דבר לא השתנה".

אתם מקבלים איתותים מראש הממשלה שהמסר שלכם נשמע?

"יש כל הזמן איתותים אבל אותי מעניין רק מעשים. דיבורים זה כמו קליפת השום".

יש אכזבה שממשלה ימנית אינה עונה לדרישותיכם?

"אני לא פוליטיקאית, אבל כן אמרתי לכל חברי הכנסת מהימין שמגיעים אלינו שאנחנו בחרנו אותם ואיפה הם עכשיו? איפה ההבטחות שנתנו ולא קיימו? אנחנו לא רוצים הבטחות סרק. מה שאנחנו מבקשים נוגע להצלת חיי אדם. אנשים נרצחים כאן על ימין ועל שמאל ולי נמאס להגיע לשבעה אצל משפחות שכולות ולשמוע כל פעם מחדש את אותם סיפורים על כבישים מסוכנים וחוסר באבטחה. פה המלחמה שלנו ואם אוכל להצלי נפש אחת בישראל אז בשביל זה אני כאן".

עד מתי תמשיכו במחאה?

"אנחנו פה ואם צריך גם נחריף את המחאה. אם לא נקבל מענה נעבור גם לשביתת רעב. את מחיר הדמים כבר שילמנו. ברוך לא יחזור, אבל את הרצח שלו היה ניתן למנוע ואפשר למנוע גם את הפיגועים הבאים וזה מה שאנחנו מבקשים מראש הממשלה".

יאיר דנון