(new)ויקטורי
איזה פרויקטים מתבצעים בעיר? דו"ח מצב

איזה פרויקטים מתבצעים בעיר? דו"ח מצב

לא פחות מ-32 פרויקטים עירוניים נמצאים כרגע בשלבים שונים של ביצוע, החל מהאולם הרב תכליתי במע"ר ועד לכיכרות בצמתים מרכזיים. העלות הכוללת של מתקרבת למיליארד שקל. את מרבית העבודות תבצע החברה הכלכלית והשאר יהיה בידי מנהלת אופק. בתמונה המזרקות בפארק ענבה. צילום דובורת העיריה

בשנה האחרונה נכנסה מודיעין ל"מוד" קיצוני של עבודות ציבוריות, הנראות בכל מקום. כדי לסבר את עינו של הקורא על מצב העבודות הצלחנו לקבל מסמך פנימי של העיריה, המציג את תמונת המצב נכון לעכשיו של הפרוייקטים העיקריים המתבצעים בעיר.

מדובר בפרויקטים חדשים בלבד שהושקו לאחרונה ושהיקף ההשקעות המצטבר בהם מתקרב למיליארד שקל. סכום עתק שמתחלק בין לא פחות משלושים ושניים פרויקטים, בהם פרויקטים רחבי היקף של מאות מיליוני שקלים וצנועים יותר של פחות ממיליון שקלים. להדגיש: מדובר בפרויקטים עירוניים שיוזמת העירייה או חברות הבת מנהלת אופק והחברה הכלכלית ולא פרויקטים של יזמים וקבלנים פרטיים, כך שלא נלקחו בחשבון הבניה הפרטית הענפה בשכונות נופים וציפורים והבניה הפרטית במע"ר, אלא כאמור רק הבניה העירונית והציבורית.

המע"ר וסביבתו

האולם הרב תכליתי: המבנה כבר עומד בחלקו ולאחרונה החלו עבודות הנחת היציקות באתר. היעד להקמה ולסיום העבודה על פי המסמך הוא אוגוסט 2018.

מוזיאון מורשת העיר מודיעין: בעוד חודש, בדצמבר 2017, תצא החברה הכלכלית למכרז ותבחר בחברה שתקים את המוזיאון המרכזי של מודיעין.

השדרה המרכזית ("הרמבלאס"): בתוך חודש תצא מנהלת אופק למכרז לניהול חמישה בתי קפה שבמרכז השדרה. המבנים עצמם נמצאים כעת בשלבי בניה והם יהיו בבעלות העירייה.

השדרה המרכזית במע"ר (צילום דובורת העיריה)

צפונית למע"ר הולך ומוקם פרוייקט מזרקות הכניסה לעיר: מפלי מים על זכוכית ומתכת, כשמועד סיום העבודה נקבע לאפריל 2018. פרוייקט נוסף הוא הקמת שלוש כיכרות חדשות בצמתי הרחובות דם המכבים-תלתן כשהסיום הוא בעוד חודש. פרוייקט נוסף שכבר החל בביצועו הוא חניון בית העירייה שיהפוך למגרש אספלט וחניון ציבורי גדול.

מרכז העיר

בית התיכנון וההנדסה והחברות העירוניות: זהו מבנה שבו ישוכנו מחלקות ההנדסה והתיכנון וכן התאגידים העירוניים של העיר. הפרוייקט נמצא בשלבי תיכנון על שולחנו של מהנדס העיר צחי כץ.

מועדון נוער וחממה טכנולוגית: בתחנה המרכזית החדשה הוקצה שטח נרחב עבור פעילויות בני נוער וחממה טכנולוגית שהעירייה תחזיק בבעלותה ותשכיר לחברות ולגופים. יצא כבר מכרז לאיוש השטחים המסחריים בתחנה המרכזית, במקביל החלו עבודות הריצוף במקום ויתחיל התיכנון הפנימי לשני המתחמים, הכל באחריות מנהלת אופק.

חניון תת קרקעי במע"ר: העבודות החלו כבר לפני מספר חודשים.

מגרש החניה מול היכל התרבות: מגרש העפר יהפוך למגרש אספלט מסודר והעבודות יחלו לאחר מירוץ מודיעין שיתקיים השבוע. קיימת תוכנית להפוך את המקום למגרש חניה חכם כולל חיישני חניה ועוד אביזרים.

הדמיית האולם הרב תכליתי . צילום דוברות העיריה

פארק ענבה: שביל ההליכה בפארק הוקם. לגבי המעלית נבחר ספק לביצוע הפרוייקט. המעלית שתשרת מוגבלים ונכים תוקם בחלקו הדרום מזרחי ליד כיכר התחבורה. פרוייקט מזרקות פארק ענבה הסתיים, כך גם מתקני המשחקים החדשים והתב"ע החדשה של האזור הופקדה בוועדה המחוזית לתיכנון ובניה.

מבנה שיכיל בתוכו את מרכז התשתיות העירוני נמצא בתחילת ההליך לקראת העבודות, לאחר שנבחר קבלן והיתרי הבניה בדרך.

מיקומים נוספים

פארק המים והספורט: יצא מכרז הכולל שינוי בתנאי הסף שעליהן החליטה מועצת העיר. האחריות לגבי פארק המים תהיה על אופק והחברה הכלכלית במשותף.

מגרש הכדורגל: בקרוב תתחיל הקמתו של היציע החדש במגרש לאחר שכבר פורסם המכרז. העבודות יחלו באפריל עם סיום עונת המשחקים.

גבעת התיתורה: בקרוב תוצג לבכירי העירייה תוכנית תקציבית להפיכת האתר לאתר מוסדר ומונגש.

מבנה חדש לפסג"ה: מרכז ההשתלמויות למורים. ממתינים להעברה תקציבית של משרד החינוך ואז תוצג התוכנית התקציבית להקמת המבנה.

שביל האופנים ברחוב יאיר פרג: הפרוייקט יסתיים בינואר 2018.

שביל האופניים בעמק האלה: נבחר קבלן לביצוע שנמצא בשלב בקשת היתרי החפירה.

פסל אור: בשדרות עמק איילון יוקם "פסל אור" והתיכנון כבר אושר. יעד סיום הפרוייקט הוא אפריל 2018.

(new)בשר בכפר, מוזל בכפר 26.8.20