ביבס 2.10.18
דיור מוגן - אנשים שדואגים לאנשים

דיור מוגן - אנשים שדואגים לאנשים

למרות האתגרים של הגיל השלישי, ישנו פיתרון שמפיח רוח חיים של ממש באוכלוסייה המבוגרת ומאפשר לאנשים שהגיעו לשלב הזה להרגיש שהם שוב חלק מאורח חיים פעיל ומהנה

אחד הדברים הבלתי נמנעים והמאתגרים ביותר בחיים של כולנו הוא ההתבגרות הפיזית הכרוכה בהתמודדויות מסוגים שונים ובתהיות. עבור רבים, הכניסה לגיל השלישי עלולה להיות קשה, בייחוד כשמדובר באנשים שניהלו אורח חיים פעיל במיוחד ונאלצו ''להוריד'' הילוך בתחומים רבים שבעבר היוו חלק משמעותי מחייהם. למרות האתגרים של הגיל השלישי, ישנו פיתרון שמפיח רוח חיים של ממש באוכלוסייה המבוגרת ומאפשר לאנשים שהגיעו לשלב הזה להרגיש שהם שוב חלק מאורח חיים פעיל ומהנה כפי שמגיע להם.

מהו אותו פיתרון פלאי?

מלבד תחושת הבדידות שאנשים רבים בגיל השלישי חשים, קיים גם הצורך בטיפול רפואי קבוע, צורך בגירויים שנועדו לשמור על חדות המחשבה וכמובן שגם צחוק והנאה לא יזיקו לפעמים. את כל הדברים הללו ועוד הרבה יותר ניתן לקבל במקום אחד – דיור מוגן איכותי בישראל, שיתרונותיו יגרמו לכל אחד ואחת לא רק לקבל את המעבר, אלא אף לצפות לו.

חיי חברה ענפים

בדיור מוגן גרה באופן טבעי אוכלוסייה מבוגרת שמעוניינת להיות במקום שבו היא תוכל להרגיש כמו בבית. האפשרות לחיות בקהילה עם אנשים שנמצאים בסטטוס זהה מהווה יתרון אדיר, שכן ניתן ליצור חברויות רבות על בסיס משותף ולחלוק את החיים עם אלו שמבינים יותר מכולם כיצד זה להיות חלק מקבוצת הנבחרים של הגיל השלישי.

טיפול רפואי זמין 

דיור מוגן כשמו כן הוא – מגן. בשל העובדה שלאנשים רבים בגיל השלישי יש צורך בבדיקות באופן קבוע, תרופות או טיפולים גופניים, חשוב שתהיה להם גישה לטיפול רפואי הולם בכל עת. דיור מוגן מספק את השירות החשוב הזה ודואג לספק רופאים זמינים, שירות אחיות מסביב לשעון ובית מרקחת צמוד. כך, כל דייר זוכה לקבל את הטיפול הטוב ביותר שניתן.

מתקני פנאי

מלבד הצורך לדאוג לגוף, בגיל השלישי חשוב לדאוג גם לנפש ולספק לה מקורות להשראה ולהנאה. למרבה השמחה, דיור מוגן מכיל בדיוק את מה שצריך עבור הגשמתה של מטרה זו. דיור מוגן כולל מתקנים מגוונים כגון: בריכה, מתקני ספא וחדרי משחקים. הדרים במקום נהנים גם מערבי חברה וממגוון של פעילויות פנאי שלא יאפשרו לאף אדם להשתעמם או להרגיש לבד אפילו לדקה.

דירות נוחות

דיור מוגן הוא ההמשך הישיר לדרך החיים העצמאית שניהלו הדיירים לפני הכניסה אליו, וניתן לראות ולהרגיש זאת על בסיס יומי בחדרים ובדירות שקיימים בו. המבנים המעוצבים של הדיור המוגן מכילים את כל מה שהדיירים נזקקים לו בחיי השגרה היומיים. הדיור המוגן אינו חסר דבר ולעתים יש בו אפילו יותר ממה שצריך. כל דייר בגיל השלישי זקוק לתחושת העצמאות כמו גם למקום פרטי משלו, והודות לחללים המאובזרים והנעימים שיש בדיור המוגן, זה בדיוק מה שכל אחד יקבל.

הגיל השלישי – זה הזמן ליהנות מהחיים

אנשים רבים טועים לחשוב שהחיים בגיל השלישי מהווים סיום של התקופה החשובה בחייהם. אך למעשה, ההיפך הוא הנכון. בשנים הללו אנו יכולים ליהנות מרווחה, להפסיק לרוץ אחר השעון ולהתרכז בעצמנו ובצרכים שלנו. דיור מוגן עונה על כל הקריטריונים הללו ועוד הרבה יותר, ויתרונותיו הרבים הופכים אותו לפתרון המושלם עבור כל אדם שרוצה לפתוח פרק חדש ומסעיר בחייו על הצד הטוב ביותר.

יאיר דנון