מערך האבטחה בעיר יתוגבר
ביבס חינוך 2.8.18
מערך האבטחה בעיר יתוגבר

מערך האבטחה בעיר יתוגבר

לאחר שהפגנות הפלסטינים, במחאה על הכרזת טראמפ כי ירושלים היא בירת ישראל, הגיעו גם לבית סירא הוחלט בעירייה על מספר צעדים ביטחוניים

בעקבות ההחמרה במצב הביטחוני עקב הכרזת נשיא ארה"ב על ירושלים כבירת ישראל, שכללה בין היתר גם התפרעות בכפר בית סירא הסמוך למכבים, החליטה עיריית מודיעין על תגבור מערכת האבטחה בעיר.

כזכור, מאז הכרזתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בשבוע שעבר, פרצו מהומות במספר מוקדים בארץ, כולל בוואדי ערה שם חסמו מפגינים ערבים את הכביש ויידו אבנים על כוחות הביטחון. ביום שישי האחרון הגיעו המהומות גם אל בית סירא, הצמוד למכבים, שם הפגינו מאות פלסטינים נגד הכרזת טראמפ.

בעיריית מודיעין סיפרו כי במהלך סוף השבוע הנחה ראש העירייה חיים ביבס, את גורמי ביטחון בעיר להגביר את פעילותם בשטח. על פי ההנחיות החדשות סיירי האבטחה בעיר יגבירו את נוכחותם בצירי התנועה המרכזיים במודיעין, כאשר החל מאתמול (ראשון) הוצבו מחסומים בשעות הבוקר בכניסות לעיר בשיתוף עם משטרת מודיעין. כמו כן תסייע מחלקת הביטחון בעירייה למשטרת מודיעין באיתור ומניעת כניסה של שוהים בלתי חוקיים לעיר. כל זאת ייעשה באמצעות ביקורות פתע באתרי הבנייה בעיר, ביצוע מחסומי פתע בכניסות למודיעין ועוד.                                                                        

בשלב זה פועלות בעיר כ-30 ניידות ביטחון לרבות מחלקת השיטור העירוני, שנכנסה לפעולה לפני מספר חודשים. בעירייה מסרו כי דגש מיוחד יינתן לנוכחות אנשי האבטחה בסמוך למוסדות החינוך בעיר, בייחוד אלו הסמוכים לאתרי בנייה. גם הבדיקות והסריקות בגני הילדים יתוגברו לפני תחילת יום הלימודים.

בעירייה ביקשו לציין כי מחלקת הביטחון של העירייה זמינה בכל עת ולכל פנייה בטלפון 08-9394666 או במוקד העירוני 106, מוקד ביטחון 08-9726217.

ראש עיריית מודיעין, חיים ביבס, אמר: "בימים אלה אנו חווים עלייה באירועים אלימים בכל הארץ. במסגרת זו אנחנו עושים את מירב המאמצים להגביר את האבטחה ברחבי העיר על מנת לשמור על ביטחון התושבים. חידשנו, יחד עם המשטרה, את פעילות המחסומים בכניסות לעיר ובמקביל הגברנו את הסיורים באתרי בנייה. אני מבקש מכולם לגלות ערנות ולדווח למוקד העירוני או המשטרה על כל פעילות חשודה, אך מנגד לנהוג באחריות ושיקול דעת כדי שנעבור כולנו בשלום ובבטחה את הימים הלא פשוטים שעוברים על כולנו".

יאיר דנון