ביבס22.10.18
שינויים נוספים במערך התחבורה הציבורית בעיר

שינויים נוספים במערך התחבורה הציבורית בעיר

בעיריית מודיעין ממשיכים למזער את נזקי הרפורמה במערך התחבורה הציבורית בעיר, שנכנסה לתוקף בקיץ וגררה תלונות תושבים רבות

(צילום: חורחה נובומינסקי)

עיריית מודיעין, משרד התחבורה וחברת קווים הודיעו השבוע על מספר שינויים במערך התחבורה הציבורית בעיר, זאת לאחר שבעקבות גל תלונות התושבים לאחר שינוי המערך לפני מספר חודשים התקיים דיון בנושא בין שלושת הגופים.

כזכור, במהלך אוגוסט האחרון נפתחה התחנה המרכזית בעיר ובמקביל בוצעו שינויים רבים במערך הקווים הפועלים בעיר, כולל במסלולים בהם הם עוברים. השינוי במערך התחבורה הציבורית בעיר לווה בגל נרחב של תלונות תושבים, שלאחריו בוצע מקצה שיפורים בידי העירייה וחברת קווים. למרות זאת נמשכו התלונות ולפני מספר שבועות פרסם כאן כתבנו יהודה גולן, כי עירייה פרסמה מכרז פנימי וחיצוני במשרה מלאה לתפקיד חדש: "רכז תחבורה ציבורית ברשות המקומית". מדובר בצעד מתבקש לאחר רצף התקלות התחבורתיות של החודשים האחרונים, כמו גם הודאה בכישלון של העיריה לבצע את הרפורמה הגדולה בקווי האוטובוס שנגזרה מפתיחת מסוף התחבורה הראשי בכיכר התחבורה.

הבוקר (שלישי) פרסמה העירייה כי בעקבות דיון נוסף בין שלושת הגורמים האחראים על מערך התחבורה הציבורית בעיר, ייכנסו לתוקף בשבועות הקרובים השינויים הבאים:

  • קו 56 ייסע לשכונת הציפורים דרך שדרות רבין ולא דרך שכונת משואה.
  • קו 54 ייסע לכל אורך עמק החולה וייתן מענה לכלל תושבי עמק החולה והסביבה.
  • קו 53 יוארך כך שתלמידי בית ספר יחד המתגוררים בשכונת הפרחים יוכלו להגיע לבית הספר.
  • קו 59 יאפשר לתושבי שכונות מוריה והשבטים להגיע בנקל למתחם היכל התרבות, בית ספר עירוני ב' והסביבה.

בנוסף, חלק מקווי הנסיעה הבינעירוניים 110 ו-111 החוזרים לעיר בשעות העומס (בין השעות 16:00 - 19:00) ימשיכו נסיעתם לעמק החולה (לפי המסלול של המערך הקודם) ולאחר  השעה 22:00 כל קווי הנסיעה הבינעירוניים החוזרים לעיר יעברו דרך עמק החולה.

בעירייה מסרו כי השיפורים הללו ושינויים נוספים בלוחות הזמנים, ייכנסו לפועל בימים הקרובים ועל כך תפורסם הודעה בנפרד.

יאיר דנון