ביבס22.10.18
פורסם המכרז לבית המלון הראשון בעיר

פורסם המכרז לבית המלון הראשון בעיר

רשות מקרקעי ישראל פירסמה את המכרז ליזמים שיבקשו להקים מלון במע"ר • הוא יכלול 50 חדרים, וכדי למשוך יזמים כלולים במכרז גם שטחי מסחר ומשרדים • הבונוס – 80 דירות למגורים

רשות מקרקעי ישראל פירסמה את המכרז להקמת מלון ראשון במודיעין. המלון, שלידו גם שטחי מסחר ומשרדים וכן דירות מגורים, יוקם במתחם הידוע כ"מגרש 21" שבחלקו הדרומי של המע"ר, צמוד לכיכר התחבורה ומול תחנת הרכבת "מודיעין מרכז".

המגרש, בשטח של 5.2 דונם, הוצע ליזמים במחיר מינימום של 20.86 מיליון שקל (לפני מע"מ). הזוכה יצטרך לשלם גם הוצאות פיתוח בסך 20.3 מיליון שקל, מהן 19.3 כהוצאות פיתוח לתשתיות הקרקע ועוד כמיליון לעיריית מודיעין כהשתתפות בהקמת מבני ציבור בעיר. כך שנקודת הפתיחה של יזמים שירצו לזכות בפרוייקט תהיה גבוהה למדי והיא תתחיל מ-41 מיליון שקל לפחות (מחיר המינימום פלוס הוצאות הפיתוח). בתוספת מע"מ אנחנו מדברים על 47-48 מיליון שקל.

על פי זכויות הבנייה יוכל היזם להקים במלון קומפלקס משולב של 50 חדרי מלון ותיירות, ולצידם 80 יחידות דיור למגורים שיימכרו בשוק החופשי וכן שטחי מסחר ושירותים. המגרש יינתן לזוכה לחכירה של 98 שנים עם אופציה להאריך את תקופת החכירה בעוד 98 שנים נוספות.

רשות מקרקעי ישראל מציינת בחוברת המכרז כי המגרש הוכרז כבר בשנת 1994 כאתר עתיקות ולפיכך היזם ייאלץ לשאת בכל הוצאות החפירות הארכיאולוגיות שרשות העתיקות תבצע במקום לפני תחילת עבודות הבנייה, וכן בעלויות הפיקוח שיהיו לרשות העתיקות במהלך תקופת הבנייה.

רשות מקרקעי ישראל והעירייה מדגישים עוד כי מאחר ומדובר בבניית בית מלון, המכרז מיועד אך ורק ליזמים שיצטיידו בהמלצה ממשרד התיירות. על הפרוייקט יוטלו עוד הגבלות מהיותו אתר תיירות, כמו למשל היכולת למכור את הזכויות בפרוייקט לאחר: את יחידות הדיור והמסחר יוכל היזם הזוכה למכור הלאה עוד במהלך תקופת הבנייה, אולם ייאסר עליו למכור את חדרי המלון כל עוד בניית המלון לא הסתיימה.

עוד סעיף שרשות מקרקעי ישראל כללה במכרז הוא איסור לבצע אפליה בין קונים לדירות. כלומר - היזם לא יוכל לסנן קונים ולמכור דירות למי שהחליט רק על פי קריטריונים כמו הכנסה, או קריטריונים אחרים.

יאיר דנון