ביבס 2.10.18
5 טיפים לקניית רכב חדש

5 טיפים לקניית רכב חדש

הרכב הפרטי הוא עדיין אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל וכדאי להכיר כמה טיפים לפני שקונים אותו ישירות מהיבואן. הנה המדריך המלא

בשנת 2017 אמנם נרשמה ירידה קלה של 1.4% במסירות כלי רכב חדשים לעומת 2016, אך הרכב הפרטי עדיין ניצב בגאון בראש רשימת כלי התחבורה המועדפים בישראל עם מעל 3.2 מיליון רכבים על הכביש. מכאן ברור מדוע טיפים לקניית רכב חדש רלוונטיים לציבור גדול ומה החשיבות שלהם.

קבלו כמה עצות שיעזרו לכם:

1. הגדירו מראש את הצרכים שלכם

הטעות הנפוצה היא לבחור רכב חדש לפי שיקולי מיתוג, מחיר או פופולאריות בשוק. בפועל, עליכם להגדיר מראש את הצרכים ולא להתפתות למבצעי קידום מכירות כאלה ואחרים של סוף השנה.

נצלו את ההזדמנות של קניית רכב מהניילונים בשביל לוודא שהוא עולה בקנה אחד עם הצרכים של המשפחה בטווח הקצר והארוך, התייעצו עם אנשי מקצוע ואל תתביישו לתאם נסיעת מבחן כדי לראות מקרוב את האבזור.

2. בצעו סקר שוק

היצע הרכבים החדשים בישראל שובר שיאים בהשוואה לשנים קודמות ואין סיבה שלא תיהנו מזה. הרכב אמור להעניק לכם מצד אחד מענה לדרישות, אך מצד שני גם להציע ערך מוסף.

סקר שוק יעיל מבוסס על ביקור באולמות התצוגה, מבחני דרכים השוואתיים, חוות דעת על רכבים של גולשים בפורומים וברשתות החברתיות, נתוני אמת כמו צריכת דלק בפועל, הוצאות אחזקה ממוצעות לפי דגם ויצרן ועוד.

3. השאירו מקום בתקציב לביטוח

מחיר הקנייה של הרכב מייצג רק היבט אחד של העסקה. עליכם לקחת בחשבון את עלויות האחזקה, הטיפולים והדלק וכמובן לבדוק מראש את הנושא של ביטוח לרכב פרטי.

שקללו את ביטוח החובה והמקיף ובחרו פוליסה שמתאימה לכם. הביטוח צריך להיכנס לתוקף באופן מיידי אך תוכלו לחסוך בהוצאות בעזרת השוואה בין החברות שעוסקות בענף.

4. בדקו את מועד האספקה

היתרון של רכב חדש ברור בהשוואה לרכב יד שנייה, אך החיסרון הוא שלרוב לא מדובר באספקה מיידית. היבואן מחויב לשחרר את הרכב מהמכס בתוך 3 ימי עבודה מרגע קבלת התמורה הכספית והלקוח אמור לקבל אותו תוך 14 ימים.

מנגד, מועד האספקה עלול להתעכב בגלל גורמים שונים שקשורים אליכם כמו שעבוד לטובת היבואן במקרה של נטילת הלוואה, היעדר הצגת תעודת ביטוח חובה, היעדר מסמכים לצורך פטור ממכס וכדומה. ארגנו את המסמכים האלה מראש ואל תחכו לרגע האחרון.

5. בררו על אחריות

עוד פריבילגיה של בעלי רכבים חדשים היא אחריות של שנתיים לפחות מהיבואן. במידה והיבואן מציע אחריות ארוכה יותר, הוא חייב לפרט את מחיר בנפרד ממחיר הרכב ואסור לו לכפות אותה עליכם. בררו את נושא האחריות מול היבואן ובדקו כמובן היא כוללת כדי לחסוך בעלויות הטיפול והתיקונים השוטפים.

יאיר דנון